Skocz do zawartości
Ben_sage

Miniflotor i jego wplyw na sps,lps

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że troszkę męcze pytaniami ale w sumie to dla mnie bardzo ważna rzecz i chcialbym aby wszystko sie utrzymało w najlepszej kondycji aż uda mi sie skompletować nowy baniak, nie chce zbyt mocno go przeinwestowywać bo i tak bedzie wszystko nowe za jakiś czas.

W przyszlosci planuje sie przeprowadzka i nowe akwarium-może to być za 1-2 lata ciążko stwierdzić.

Do rzeczy : Mam 160l i miniflotora i spsy.

Obsada widoczna w stopce.Czy ten odpieniacz wystarczy by utrzymać spsy?

Z tego co sie orientuje woda nie może byc nadmiernie czysta aby sps pobierał pokarm z wody.

Z drugiej strony jest to chyba najmniej wydajny odpieniacz ktory znajduje sie na dolnej półce.

Jednak jakims cudem korale rosna,slyszalem o przypadkach ze ktoś bez odpieniacza prowadził akwarium z twardymi i mu sie udawało.

Czy sps z miniflotorem sa skazane na zaglade czy ma szanse sie utrzymać jak do tej pory.

Oczywiscie wszystko jest jak należy:swietlowki,cyrkulacja,woda,sol to jest wymieniane na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego ile karmisz i czy PO4 i NO3 moze byc utrzymane na przyzwoitym poziomie. Przy stabilnych parametrach sps-y beda zyly, ale ich prawdziwych kolorow prawdopodobnie nie poznasz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A phosphatfilter filtr przeplywowy ma sens? może mi sie to kiedyś przydać, kupiłbym odpienka lepszego ale nie mam sumpa w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym niczego takiego nie stosowal gdybym nie wiedzial ile PO4 mam w zbiorniku. Jak jest powyzej 0,1mg/l to mozesz stosowac ale jak 0,01 to juz nie. Klopot w tym, ze potrzebny jest test na PO4, ktory mierzy w granicach 0,01 i 0,1. Reszta skali nie jest potrzebna.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet dobre mierniki (typu HI) maja dokladnosc rzedu 0.04 :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez wydaje mi sie, ze te dobre mierniki nie podskocza tym dobrym testom. To tylko moda.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.