Skocz do zawartości
mallyy

Żarniki HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas wymiany żarników w moim oświetleniu. Muszę zakupić dwa żarniki HQI 150W.

i tu mniej więcej kończy się moja wiedza w tym temacie. W różnych sklepach są żarniki wielu

firm i w dużej rozbieżności cenowej. Z postów jakie przeczytałem nie wiem na co mam zwracać

uwagę. Ile ma być KK? Jaka firma? Jaka cena to dobra cena? Czy zawsze im więcej KK ma żarnik

to lepiej?

Zasypały mnie porady ...

pkt. 6 Regulaminu


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcja SZUKAJ, będzie pomocna... X razy to wałkowane było... nikt nie udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi... tobie musi się widmo żarnika podobać i to jaki daje kolor. Dla mnie osobiście BLV 14K jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wypróbowałem większość ogólnie dostępnych i ten dla mego oka najlepszy (choć nie tylko dla oka ) to BLV 1000 K DODAM ŻE ŚWIECI 2x150w HQI + 2X 54 W NA NIEBIESKO . Zerknij na dane , parametry typu żywotność , liczba lumenów itp. Ten żarnik bije na łeb konkurencje.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLV 14000, Giessemann 14500

Do obydwu jeszcze dwie lub 4 T5 niebieskie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej zamienialem blv 14000k na same t5 a teraz wrocilem do hqi - zalozylem blv 14000k i jestem zachwycony, do tego 4 niebieskie KZ i 2 Actinici ATI i jest kozak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra KIDULT ale jakiej mocy masz żarniki HQI ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witam...z ciekawosci zakupilem zarnik Aqua Lighting Purple Blue 15K od Fish Street i ku mojemu zdziwieniu od razu go polubilem...gaszac aktynike po raz pierwszy mam zupelnie biale swiatlo,bez zadnych zolci,zieleni czy pomaranczy...wczesniej probowalem cala mase zarnikow i zaden na mnie nie zrobil wiekszego wrazenia...oczywiscie tu wszystko zalezy od upodoban...ja lubie niebiesko ale niebieski kolor "zabija" inne kolory,wiec szukalem czegos co bedzie tylko na tyle niebieskie by wystarczajaco podkreslic np. czerwien...zobacze jak bedzie swiecil z czasem ale czytalem opinie uzytkownikow i mysle ze szybko nie "pusci" bieli...moze warto sprobowac tym bardziej ze jeden zarnik z przesylka kosztuje jakies 15scie euro z kurzem...Sam musisz dojsc do tego co lubisz, co jest najlepsze zarowno dla Ciebie jak i korali...tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, napisz coś więcej albo fotkę daj z tym BLV 10kk, kończą mi się świetlówki i wracam do HQI, zastanawiam się nad BLV 10kk, BLV 14kk, Reeflux 12kk, albo będę targał ze stanów XM 10kk.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi ja mam 400W zarniki. jak dla mnie sa ok, wiadomo ze mozna cudowac z zarnikami ze stanow, ale czy warto? poza tym oko (dokladnie mózg) na prawde sie mocno przyzwyczaja i koryguje kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT , tak myślałem że 400w .Kolega pyta o 150 wat a akwa ma tylko odrobine mniejsze więc różnica przy 150 watach będzie nie mała lecz kolosalna. chyba w jego przypadku to tylko 10 000 k wchodzi w gre plus jakieś niebieskie rury ,inaczej będzie ciemno jak u fotografa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również używam BLV 14k i jestem pod wrażeniem, obecnie tez szykuja mi sie do wymiany żąrniki i chyba tym razem kupie 10k


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291760 leoni :

ja również używam BLV 14k i jestem pod wrażeniem, obecnie tez szykuja mi sie do wymiany żąrniki i chyba tym razem kupie 10k

Jak masz do nich niebieskie rury to 10000 k polecam,a jeśli nie to będzie "twarz chińczyka"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam 2x80 actynic


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb

akurat blv-10000k sprawdziłem ostatnio,świeci jeszcze bardziej żółto niż AM 13000k


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, nie da sie tego skorygować niebieskimi świetlówkami? Próbowałeś 150 czy 250?, Podobno 150 świecą mocno na żółto, a 250 na biało, no ale to podobno, dlatego chciałbym poznać opinię kogoś kto używał.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb mówimy tu o 150w-najbardziej żółte jakie próbowałem blv 10000k

narazie mam AM 13k i koryguje 3ma actynikami 54w

podejrzewam że w 250w będzie to samo,przecież to tylko 10000k


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb zmieniasz zarniki? wyszperalem ze XM 400W 10000K maja na balascie magnetycznym 13000K i daja 220 PPFD !

ja za rok z nimi sprobuje, jak mi sie BLV wypala te co mam teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mogę zdecydować się , Blv 14 a może warto dopłacić do reeflux? 150w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, HQI wisiał 3 dni, i musiałem wrócić do t5, po prostu dwa żarniki nie były mi w stanie pokryć światlem calego baniaka, tak BTW mam do sprzedania dwa BLV 10kk, idealne żarniki jeśli chodzi o wzrost, PAR prawie dwa razy wyższy niż Reeflux 12kk.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.