Skocz do zawartości
smithpl

chromisy - jak zlapac?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, mam problem.

Planuje sprzedac swoja populacje chromiskow lecz... po dzisiejszej 1,5 godzinie rece mi opadly....

Nie moge ich zlapac... ;-)

Czy macie jakies metody ? Dzieki za pomoc...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegłodzić 2 dni, "słoiczek" i żarełko do "słoiczka". Słoiczek lepiej zastąpić ciut większym pojemnikiem, ja do tego użyłem pojemnika z tworzywa jaki można kupić w zoologicznym np do hodowli owadów. Ponawiercałem w dnie i ściankach otwory. Mi tak udało się złapać z 3 - 2szt. Trwało to około godziny. Znajomy łapał na haczyk ale szczegółów nie znam.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o sprobuje.

Z haczykiem nie bede kombinowal bo ogolnie plan jest taki aby przezyly :-)

dzieki za info


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno złapałem na raz 5 sztuk na pułapkę własnej roboty coś na wzór tej z Aqua Medica.

Szybko i bez problemowo:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastykowa siatka np z liroya - dociśnieta do jednego boku - wysoką żeby wystawała - ustawiasz na połowie długości baniaka odsuniętą o 10 cm od przedniej szyby - kwestia czasu - każda ryba wpływa (zazwyczaj pływają wzdłuż przedniej tafli :)

odpowiednio dobrane oczko - ryba wpływa - zaginasz i sitkiem do góry

kilkakrotnie ostatnio łapałem pokolce - nie ma z tym problemu...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pułapka, nie ma sensu tracić siłi nerwów na próby łapania okoni rafowych w akwarium domowym, szkoda zdrowia i korali :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie wiem jak to sobie wyobrazic, jakis pogladowy rysunek ? :-)

swoja dorga, kriss - ladny ten twoj baniak :-)

malo skaly tak jak lubie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary temat , ale jak pomoże komus - najlepiej w nocy i jak masz to czołówką świecić wtedy pięknie podpływają do źródła światła i chyc siatką i masz rybkę:) żadnych problemów każdą rybkę łowię jak sobie smacznie śpi.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wam opowiem moja historię :)

miałem 4 sztuki w/w rybek, trochę niestety podrosły więc trafiły na targowisko...

kupiec się szybko znalazł, zostało "tylko" zapakować i wysłać ryby, co odbyło się w 2 podejściach :)

za pierwszym zrazem 3 ryby złapałem sitkiem w którym rozmrażam mrożonki (trochę je wyszkoliłem w jedzeniu prosto z sitka) i to całe wesołe trio czekało w woreczkach na ostatniego towarzysza... niestety ta 4 ryba wyczuła sytuację i nie wychodziła ze skał. poddałem się, złapane ryby trafiły z powrotem do akwa,

2 podejście miało miejsce tydz po tamtej próbie, tym razem specjalnie czatowałem z sitkiem od mrożonek na tą cwana rybę, ale i tym razem wyczuła co się święci i dałem jej spokój... na sitko złapałem tym razem tylko 2 ryby (czyli jeszcze gorsza skuteczność niż w pierwszej próbie). Paczka z rybami miała pójść pkp za 2h, a ja miałem ciągle 2 ryby... w 5 min zrobiłem pułapkę z butelki i po następnych 5 min, chromisek już w niej beztrosko pływał :)

zatem, ja proponuję metodę sitkiem od mrożonek (takie herbaciane :) ) lub właśnie taka prosta pułapka z plastikowej butelki,


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl

rysunek poglądowy poniżej

polowanie.jpg

siatka z liroya - kupujesz na metry - oczka dobrane do konkretnych ryb

siatka ładnie przystaje do brzegów - jest dość sztywna ale zawsze można "podwinąć" i przyczepić magnesami np czyścicikiem

testowałem to wielokrotni na pokolcach - chwila moment i złapane - jak chcę przetrzymać rozbójnika dłużej to dorzucam mu skałki czy jakieś korale


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze jak wlozylem pulapke AM to chromisy byly pierwszymi ktore do niej weszly, troche zarcia i po sprawie :)

smith ile masz tych chromisow i czy juz komus konkretnemu sprzedaesz?? daj znac na priv

pzdr lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.