Skocz do zawartości
mrozikulus

Projekt odpieniacz do RM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niejednego z was wkurzał mnie orginalny odpieniacz w RM więc postanowiłem zrobić nowy.

Do wykonania zadania potrzebna mi była pompa AM AQ1200 z wirnikiem typu mesh , plexa 19x8cm o grubości 12mm , plexa 50x25 o grubości 2mm , klej do plexy i jakieś 5 godzin roboty , byłoby krócej lecz rąbnołem się w wymiarach i musiałem poprawiać.

Góra tzn pojemnik na syf wykorzystałem z RM ,ale jak zobaczycie na filmie trzeba założyć jeszcze kubek bo mimo tego ,że powietrze jest przytłumione (został spory zapas mocy ) to i tak mocno daje i musiałem kominek wydłużyć :).

Acha film nakręcony po godzinnym działaniu odpieniacza więc napewno sie jeszcze piana zmieni.

Piana

ort. do poprawy

pkt. 8 Regulaminu


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy, tylko co z tym kubkiem? Jak nie da się go ukryć pod pokrywą, to całą kompaktową estetykę szlag trafi. Kombinuj :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292732 TomekSz :

Rewelacja. Chętnie skopiuje. Możesz udostępnić projekt ?

yyyy jakby to hmmmm rysunek znaczy ? nie mam :)

zwymiarowałem orginalny odpieniek i z plexy powstała taka sama obudowa ,a środek jest taki jak w AM Turboflotor I 400 ( w necie są zdjęcia dokładne tego odpieńka).

Jedyny problem jest z kablem zasilającym od pompy dlatego też jedną ściankę robiłem z plexy 12mm i wycinałem w niej kanał na przewód.

[EDIT]

Właściwie są dwa problemy . Tą grubą plexę trzeba jeszcze wyfrezować na dolne pudełko od "kubka" RM (trochę się namęczyłem) Dlatego też polecam zrobić mniejszą ściankę z 12mm ... będzie łatwiej


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieni rewelacyjnie, szkoda że jest na wierzchu. Jak by obniżyć poziom wody o 10 cm wszystko by było ładnie zamaskowane,

tylko jak to zrobić?

Co do obiegu to można go wymusić modyfikując trzecią komorę, dając tam pompę obiegową.

Może ktoś ma talent techniczny i pomoże?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292731 mrozikulus :

no właśnie nie wiem jak obnirzyć poziom wody w 2 komorze :)

Zmniejszyć poziom w pierwszej komorze, komory są od siebie zależne.. tzn 2 od 1...... zrób to odlewając odpowiednią ilość wody z baniaka.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora 2 jest zależna od pierwszej ale tak samo od ostatniej , czyli jeśli przeplyw jest tlumiony w ostatniej komorze przez patyki z fizelina to poziom wody w odpieniaczu jest wysoki

Ja dzisiaj zamienilem dwa patyki z fizelina na puste , oczywiście poleciało kupe syfu do akwa , ale poziom w drugiej komorze sie zmniejszył drastycznie

Przy mocniejszej pompie w odpieniaczu poziom był tak wysoki że nie było regulacji tzn powietrze było skręcone na max a teraz jest regulacja

Oczywiscie przy takim samym poziomie w 1 komorze

Takie jest moje zdanie , jeśli się myle to niech ktoś to przetestuje i da znać

Ps: odpieniacz z nową pompą sprawia się całkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem :) Miałem na myśli obniżenie poziomu wody w samym odpieniaczu no ale jedno z drugim jest powiązane i już chyba wiem jak zmodyfikować mój nowy odpieniacz ,żeby można było zamknąć pokrywkę i jak to napisał kapuhy tej całej kompaktowej estetyki szlag nie trafił.

Mam jeszcze drugiego pomysła ,lecz nie wiem czy to zda egzamin tzn zwiększenie średnicy "kominka" żeby obniżyć go samego i zamknąć pokrywkę. Tylko tu nie jestem pewny i czy dobrze myślę bo tak na chłopski rozum zwiększenie śrenicy kominka powinno obnirzyć wysokość piany... jak myślicie ?

Ps.

ale namotałem , mam nadzieję ,że zrozumieliście o co mi biega


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozikulus: powinno pomoc, teoretycznie im wieksza wydajnosc pompy odpieniacza, tym wieksza dopuszczalna srednica rury zbierajacej piane.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem średnica rury ma duże znaczenie, gdy jest większa to piana nie rozkłada się "po" wysokości tylko "po" szerokości...

Dokładnie tak jak napisał MateuszD z tym że wydaje mi się że wysokość rury reakcyjnej można rozłożyć na szerokość bez utraty efektywności...

To taka myśl z logicznego punktu widzenia...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz wypełnia całą komorę ?

zastanawiam się czy wymiana wirnika na igłę w orginalnym odpieniaczu coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten odpieniacz zajmuje całą komore.

wymiana na igłe hmmmm raczej nie da rady bo nie dostaniesz takiego wirnika i ogólnie budowa tego orginalnego odpieniacz IMHO jest do bani


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem dopadowac do łopatek wirnika igłowy wykrój z biokulki

oryginalna pompa RM jest zbyt slaba by zgrabnie to wszystko uciągnąć (z mojej strony potrzeba wielu jeszcze prob i bledow w temacie, ktory na chwile obecna sobie odpuszczam)

mnie piana lepiej sie wiąże od kiedy mam biopellets


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tuning odpieniacza w RM jest trudną sprawą , ale nudzi mi sie strasznie więc walczę dalej :)

Ps: wiecie moze do czego ma służyć to sitko na końcu rurki tej zagiętej w dól , w orginalnym odpienku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz o rurke zasysającą?

uwazam ze kratka zabezbiecza przed wciagnieciem wiekszego śmiecia do pompy ktory moglby zablokowac wirnik, spalic pompe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o tą wygieta część wewnątrz odpieniacza

Patrzac od góry rurka idzie od lewej strony i zagina sie do wewnątrz konczac się właśnie tym niby sitkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293283 mariuszduch :

Jakiś ciężki bubel ! Może to coś ma służyć do rozbijania pęcherzyków powietrza ?

Kto to opracował ?!

made in china, jak i inne komponenty


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa , jak jest doprowadzone powietrze tzn w którym miejscu jestt umiejscowione wejście ? Czy ten patent dziala jak venturi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem (chyba) ostatnią modyfikacje , obsadziłem rurę o średnicy 4cm , został mi jeszcze minimalny zapas mocy pompy i myślę ,że w końcu mam to o co mi chodziło czyli odpieniacz w RM :)

film nagrany po godzinie od odpalenia odpieńka i jutro zapewne pianka będzie dużo lepsza

KLIK


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.