Skocz do zawartości
mrozikulus

Projekt odpieniacz do RM

Rekomendowane odpowiedzi

mrozikulus pomyśl nad uruchomieniem produkcji tego odpieńka.

Ty będziesz miał $$$ a My w końcu działający odpieniacz :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to porządnie! Jesli nie napisałeś podaj jaka pompe uzyles, jesli napisałes przypomnij prosze :)

Świetna robota!!!

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292725 mrozikulus :

(...) Do wykonania zadania potrzebna mi była pompa AM AQ1200 z wirnikiem typu mesh (pompa z wirnikiem 118 zł z przesyłką ) (...)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie się podział film z pienidłem w srodkowej komorze z widokiem od tyłu?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do budowy i kształtu oryginału, czy poprzez podniesienie zakrywki pojemnika w odpieniaczu (poprzez jej modyfikację) do maksymalnej wysokości, pozwalającej na swobodne zamknięcie klapki obudowy pokrywy oraz wydłużenie przez to o > 1-2cm rury odpieniacza, nie osiągniemy piany "dobrej jakości" i suchej?

Piana mając do pokonania większą wysokość chyba z automatu powinna być bardziej sucha?

Pozostało by tylko sprawdzenie tego w teorii przez kogoś kto nie ma dwóch lewych rąk...

bo koszt to 4 paski plexy i kawałek rurki :strutin


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie wychodzi na to że lepiej od razu skleić z plexy za twoim przykładem niż próbować wyrzeżbić coś z oryginału, :strutin


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu usunęliście te zdjęcia DIY odpieniacza? Mam nadzieje, że tylko dlatego, że chcecie pokazać jeszcze coś lepszego :strutin bo jeśli nie to byłoby to niepoważne :( pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam działanie odpienka ?

Ja też zrobiłem sobie ale pomyliłem sie w wymiarach (1 cm ) i robię drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z pianą ? Sucha ?

Ja swojego już nie rozbiore bo klej scalił plexe na amen i dlatego muszę robić drugi

Ps : jaką rurkę zastosowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobilem tylko troszke ten oryginal i .... jest lepiej.

4669-imag0120.jpg

4669-imag0119.jpg

pamietacie jak pisalem ze caly odpieniacz moczyl sie przez pol dnia w RO + kwasek cytrynowy + ocet..

po tym zabiegu (odpukac) pieni juz miesiac i to niezle.

zalozylem na koncowke szpulke (taka idealnie pasowala) po tasmie silikonowej do uszczelniania rur.

piana faktycznie ma dluzsza droge wiec jest bardziej sucha przy wylocie


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :), zrobiłem tak samo, przez co rura wydłużyła się o ok 1cm a co za tym idzie wywala bardziej suchą pianę i więcej brązowego syfu.

Idealnie by było jak by jeszcze wydłużyć tą rurkę o 2cm :) ale bez przebudowy przykrywki by się nie obeszło

Po kilku dniach użytkowania z przedłużoną rurką nie widzę jakiejś uderzającej poprawy, pomimo że piana dłużej bąbluje zanim się wydostanie z rury. Ani piana jakoś specjalnie suchsza ani jej więcej. Szkoda.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam z waszymi odpieniaczami ?

U mnie siedzi nowy i zaczyna pienić ale w baniaku masa bąbelków :)

Niewiem którędy sie dostają sprawdziłem już wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299701 mariuszduch :

Witam jak tam z waszymi odpieniaczami ?

U mnie siedzi nowy i zaczyna pienić ale w baniaku masa bąbelków :)

Niewiem którędy sie dostają sprawdziłem już wszystko

nie siedze w Twoim baniaku ale obstawiam ze bąbelki przechodzą tym małym kominem miedzy druga a 3 komorą

- masz silniejszą pompę, a mozliwosc przeplywu wody przez patyki fizelinowe pewnie obliczone na stara pompe

wiec czesc wody znajduje ujscie wlasnie przez ta luke koło odpieniacza. zobacz czy tak jest. jesli tak to nie za dobrze, poniewaz woda nie przechodziła by przez cały obieg tej prostej filtracji.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.