Skocz do zawartości
sasz5

Pomocy - Eunice !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moi drodzy POMOCY :). Mój ReefMax idzie idealnie, aż do wczoraj, kiedy to moja clavu przestała się otwierać. Sobie myślę - podmianka wody itp itd ale tak kombinuje to nie możliwe !!! Od samego początku jak ją mam nigdy nie strzeliła focha. Oderwałem ją od skały - szkoda ładnie już przyrosła - ale lepiej odratować niż stracić. I.....SZOOOOOOOK. Z otworu w skale nad którym była clavu co pewien czas zaczął wysuwać się jakiś robal. Na 1s i pit w skały jak tylko chciałem zobaczyć co to. Wieczorkiem udało mi się przyjrzeć. Niestety to nie dobre wieści, mi to wygląda dokładnie jak to:robal

Dziś mi żona dzwoniła przed chwilą że skubany zaś wylazł i zaczął kosztować szczepkę dzikiej clavu jakieś 10cm od jego domku, a jeszcze że tak powiem :) siedziała w nim. Nie chcę wiedzieć ile ma w całości.

Moi drodzy co robić????:) za chwilkę zeżre mi całą rafę. Od razu powiem dla utrudnienia - nie da się wyciagnąć skały w ktorej siedzi - to jest fundament całej konstrukcji. Jak się go pozbyć a pozbyć trzeba. Czym go wywabić z ukrycia....MASAKRA !!!!

Na foto zakreśliłem miejsce kaj siedzi teraz - fotka zrobiona zanim się tam wprowadził

Dzięki za pomoc - trzeba dzialać szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne polowanie z peseta i czerwona latarka? Te robale o ile to dokladnie ten to chyba spory rosna, i jesli nie da sie upolowac - i to w calosci, bo dosc latwo go urwac, co raczej go nie zabije tylko bedziesz mial dwa, to pomysl jednak o wyciagnieciu tej skalki.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym rwaniem uważaj :)

Weź małą plastikową butelkę i przetnij ją na 3/4 wysokości. Potem odciętą część z gwintem włóż odwrotnie do dolnej części. Pułapkę postaw pod tym otworem w skale i łoś może tam wejdzie.

Tu masz przykład: http://www.robaczki.bai.pl/porady.html


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - chyba spróbujemy z butelką - znam ten schemat ze słodkiego do łapania małych ryb w akwa z roślinami.

Skubaniec nawet w dzień wyłazi a minimalny ruch powoduje jego odwrót w skałę.

P.S Wczoraj do 2 w nocy polowałem z marnym skutkiem. Chyba dziś zastawię sidła. Tylko muszą być tak małe żeby krewetka nie wlazła.....i tak wielkie aby eunice wpełzła.

Bedzie sie dziś działo....Wyciągnięcie skały to już ostateczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeżeli dojdzie do ostateczności i wyjmiesz skałę to nie wyciągaj go na siłę bo ci się rwie i będzie problem.

Odwróć otworem w dół, znajdź jakiś otworek w skale który może łączy się z jego chatą i wstrzyknij strzykawką ciepłej RO - wyleci cały :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sie zastanawiam czy nie spróbować tego numeru gorące RO w akwa...Tylko pytanie co jeśli go to nie zabije a pitnie w inne miejsce. Mam tylko nadzieje że ten otwór w skale to jest jeden czyli wej/wyj i nie da się inaczej stamtąd wydostać. MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj najpierw pulapki - to moze kilka dni potrwac zanim sie uda - ja jak na taka butelke probowalem modliszke zlapac to sie nie udalo, ale moze robal wlezie.

Wstrzyknac strzykawke goracej wody w skale mozesz w kazdej chwili - pewnie wylezie, ale moze nie bedzie w stanie sie dobrze schowac, albo wlezie w jakis inny kawalek skaly latwiejszy do ruszenia - jak znajdziesz jego mieszkanko to mozesz zatkac dziure ktora wlazi.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też to jest sposób nad którym myślałem czyli zatkać dziurę w jego domku. Tylko jakoś nie wiem co mi paskudztwo wywali do wody jak zdechnie......Tak czy inaczej - muszę dziś powalczyć aż mi się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem posiadaczem takiej gadziny i też dobiera się do clavularii, ale nigdy nie widziałem go w całości. Dziś zaczynam polowanie :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...brzydalstwo straszne...znalem kiedys jedna dziewczyne o tym imieniu...tez byla wysoka ale mysle ze ciut ladniejsza...powodzenia w polowaniu...nigdy jej nie mialem...tzn. gadziny z Twego zbiornika,wiec nie za bardzo wiem jak tego mozna sie pozbyc...a moze zalac dziure kwasem i zatkac...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie zazdroszczę robala... Też takiego miałem i dorósł do jakiegoś metra długości w kilka miesięcy. Przy okazji pożarł sporo korali. Nie dawał się złapać w żadne pułapki.Robaczek

Odrazu jedna uwaga odnośnie polewania go wodą RO - u mnie w kontakcie ze słodką wodą natychmiast się podzielił na kawałki.

Ja na 100% wywalił bym kawałek skały w której mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

No to na dziś wygląda moja bitwa tak:

Mimo wahań czy lać RO czy nie zaryzykowałem. Wczoraj w nocy poszła prawie szklanka wrzątku RO w dziurę w której mieszka robal. Od tej pory go nikt nie widział - co nie znaczy że jest 1:0 dla mnie. Ale....Gdy wróciłem z pracy patrze na odpienek u tu kubek bitej śmietany, se myśle coś jest nie tak - robie testy amoniak ok no2 -0 ph 8,2 kh 8 ca 430 mg 1280 i...no3 ponad 30....Myśle coś nie tak, TM mi się test skończył na no3 a że mialem zooleka to tym zrobiłem. Pojechałem do kumpla pożyczyłem test z sery na no3 i też ok 30 więc tyle jest. Skoro no2 = 0 wsio oki to wniosek - robal zdechł i wywalił no3 w górę, co by tłumaczyło mega pracę odpienka. Mam nadzieję ze nikomu te wahnięcia nie zaszkodzą...i mam nadzieję że bydle padło, mimo to codziennie bacznie obserwuję akwa..Będę informował na bierząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.