Skocz do zawartości
Jader

Turboflotor 1000 multi SL i stara pompa - tuning?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam take egzemplarz, z pompa AB 2000, która zasysa powietrze d..ą a nie przez venturiego. I ciągle zasysa go mało ze wskazaniem na beznadziejnie. Coś tam pieni, ale bezustannie muszę dławić wlot pompy i najlepiej regulować 2 razy dziennie. Czy myślicie, że da się coś z tym zrobić? Gdyby zatkać tę dziurę i zamontować normalną dyszę venuriego na wlocie (może jeszcze skierować rurę zrzutu z akwarium, żeby jej dodać mocy)?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą pompę i dość często muszę ją wyciągać ,bo zatyka się otwór przez który pompa zasysa powietrze . Pomaga przeczyszczenie np drutem ,lub zamoczenie na jakiś czas w occie . myślałem też o rozwierceniu otworu,żeby zwiększyć dawkę powietrza ,ale nie chcę żeby ścianka pękła . Zwylke takie przeczyszczenie pomaga na jakiś czas ,ale Aqamedic to nie np Deltec :) pieni słabo i już


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też przepycham tę dziurę, ale ile można :banghead


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw normalną zwężkę na ssaniu, albo zmień pompę na inną.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapychania "dziurki" solą to temat był poruszany, wystarczy na wężyku ssącym wstawić trójnik i podawać z powietrzem odrobine wody (kropelkowo) która permanentnie płuka dysze i nie dopuszcza do jej zapychania solą.

Amen.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dokleilem do tej pompy zwezke venturiego od pompy auamedica i rzadziej sie zapycha, chociaz raz na miesiac ja wyciagam do czyszczenia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jader, też mam taką AB wśród swojej "kolekcji" i o dziwo ta chodzi cały czas i cicho i się nie psuje, ale wszelkie próby przeróbek u mnie nie zdały egzaminu. Zaślepiłam ten wlot powietrza z tyłu, na wlot wody załażyłam zwężkę by Skiba i... no coś tam pienił odpieniacz, ale jakość piany przy typowej AB nie do porównania. Także myślałabym raczej o zmianie pompy.

Ja ostatnimi czasy jestem bardzo mile zaskoczona pompami AM 2500 Ph (pomysł Roberta K.). żeby było śmieszniej, spokojnie tam wchodzi wirnik delteca :strutin od dobrych kilku m-cy w moim odpieniaczu pracuje właśnie pompa medica z wirnikiem delteca. Piana piękna jak nigdy i wreszcie cisza, bez buczenia :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB2000/1 to dobra pompa ale do pracy w recyrkulacji(tak jak w Deltecu APF-600)

Do odpieniaczy z 1 pompą jest kiepska,wiem bo tak najpierw mialem,ale kilka dni temu przerobilem swoj odpieniacz DIY na recyrkulacje +pompa zasilajaca i dopiero teraz ta pompa pokazala co potrafi.

Mysle ze Turboflotora tez mozna tak przerobic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: czy chodzi o to ze w recylkulacji od pompy pompa pracuje pod mniejszym cisnieniem? Bo nie musi pompowac jeszcze wody do odpieniacza?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD,dokladnie,jest mniej obciażona i dlatego pracuje wydajniej i ciszej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dzięki za porady. Wymiana pompy + wirnik od delteca to mi wychodzi cosik 5 stów, czyli w sumie prawie mi się opłaca nowy odpieniacz kupić :strutin Chyba na początek spróbuje z samą zwężką. Gdzieś można zobaczyć takie rozwiązanie z recylkulacją?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#294352 Jader :

Hm. Dzięki za porady. Wymiana pompy + wirnik od delteca to mi wychodzi cosik 5 stów, czyli w sumie prawie mi się opłaca nowy odpieniacz kupić :strutin Chyba na początek spróbuje z samą zwężką. Gdzieś można zobaczyć takie rozwiązanie z recylkulacją?

@Jader, pamiętaj że to pompa jest ważna a nie plastik :D i czy to będzie inny odpieniacz to i tak pompa musi być dobra, a te AB z wylotem powietrza z tyłu, wg. mnie takie nie są. Swego czasu gdy miałam Turboflotora Multi SL i podłączyłam AB 2000 AS to odpieniacz chodził jak malowany :D

aha, a co do wirników delteca, to skontaktuj się z @Sebastkiem, ja w jednej pompie mam orginalny deltec ale do drugiej AB 2000/1 UP Sebastek coś zdziałał a'la deltec i pieni równie ładnie :D

i oczywiście, test z recyrkulacją jest godzien uwagi :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, uwagi mam zanotowane. Jak się próba z dyszą nie powiedzie to będę działał dalej :strutin Na razie nie jestem jakoś bardzo zdesperowany, bo akwarium mam mało obciążone i testy wykazują zerowe azotany. Wkurza mnie tylko konieczność ciągłego, podwodnego majdrowania przy wlocie tej pompy.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.