Skocz do zawartości
R0nin

Calcinus elegans - Electric Blue Hermit Crab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam chęć sprawić sobie te oto zwierzątko - Calcinus elegans - Electric Blue Hermit Crab tylko czy nie zamęczy się w 50 litrowym zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem odpuść sobie jakiekolwiek pustelniki do takiego litrażu.. Ciągle będą zrzucać Ci szczepki, skałki, poza tym przy tak małym akwarium siedzi się z nosem przy szybie i będziesz oglądał ich efekty przemiany materii wszędzie na skałach w postaci takich rurek, mnie osobiście to wszystko wkurzało, do tego jeszcze calcinus zajechał mi turbo, mimo iż był dokarmiany i muszli miał pod dostatkiem. Nie wiem, ja odradzam, a mam podobny litraż.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co @Lizard.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wspina sie po monti i straca je.

Czasem wkurza mnie ale mam go od poczatku wiec poczekam aż sam padnie.

Zjada tez turbo w celu zmiany domkow, moj lubil to czesto robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wziął się za wykańczanie euphylli + oczywiście zrzucanie szczepek i skałek. Zwierzak ładny, ale nie wart nerwów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, a może ten krabik był by mniejszym szkodnikiem Calcinus sp. - Red Leg Hermit Crab ? - o ile inne są opisane, że czasem atakują ślimaki o tyle ten jest przedstawiony w tylko dobrym świetle. Miał ktoś z nimi do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pustelnik to pustelnik, każdy będzie swą muszla, wspinając się po skałkach zrzucał, przesuwał szczepki, każdy z nich zmienia muszle, więc w poszukiwaniu nowego domku będą atakować turbo, mimo, że na dnie będą leżeć muszle. I sraja jak najęte! :strutin Ja odradzam, naprawde, lepiej kupić jakiegoś malutkiego krabika, ja zainwestowałem w Lybie tesselate i Neopetrolisthes ohshimai, są świetne! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam takowego gada...rownież "wyprasza" ślimaki ze swoich domków.

Pozdrawiam


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli pustelniki odpadają. Co sądzicie o babce w takim akwa? potrzebuję czegoś do przerzucania piachu i zastanawiam czy też babka nie będzie się męczyła i czy nie zrobi zbyt dużego pobojowiska? a może jakieś alternatywne zwierzątko do kopania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295155 LiZaRd :

Ja polecam Signigobius biocellatus :strutin

Rybka świetna,od razu stała się ulubieńcem moich córek (dobrze pozuje do zdjęć) ale w moim akwa potrafi zrobić nie kiepską zadymę. Odkąd ją mam, nie wiem co to czyszczenie piasku .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkopuje za mocno skałek? co by mogło grozić ich obaleniem bo czytałem, że lubi kopać norki pod skałkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma wykopana jedną norkę i to jej póki co wystarcza, nie robi zamieszania, tak jak napisał kolega wyżej, odkąd ją mam zapomniałem o czyszczeniu piasku, świetnie pozuje :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ją najlepiej karmić? to bym od razu ujął to w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama się wykarmi, tym co znajdzie w piasku .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym że ja jeszcze nie mam jako takiego życia w akwa (poza tym co siedzi w ż.skalach) - mimo wszystko wykarmi się sama? nie kupić jakiegoś drobnego dodatku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci odpowiedzieć, nie chcę mieć rybki na sumieniu. Napisz coś więcej o swoim akwa, kiedy zalane , co w nim już masz, jak woda i czy masz piasek , bo ta rybcia go mieć musi. Nie zauważyłem, żeby moja coś podjadała, ciągle tylko kopie i kopie, pracowita bestia. Może niech LiZaRd się wypowie bo też babeczkę posiada.:nono


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak zaczniesz podawać pokarm itd, część z niego będzie osiadać na piachu, babeczka to sobie znajdzie, nie bój się, ja swojej jakoś szczególnie nie dokarmiam, choć wprowadziłem ją można by rzec na końcu, nie wiem czy dobrym będzie wprowadzać ją na starcie, choć mimo wszystko powinna dać sobie radę, zawsze możesz jej coś sypnąć :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc, akwa ma jakieś 2 miechy, jest w nim sporo koralowców w tym twarde i wszystkie świetnie sobie radzą - tętnią życiem i się rozwijają. Sprawdzam co tydzień Ph, Kh, NO2, NO3 i wyniki książkowe, na 50 L głównego zbiornika jest w nim 10Kg żywego piachu i 10 Kg żywej skały (ok 30% skały i 10% piachu siedzi w sumpie). W akwa na pewno siedzi jakiś krab który wylazł se skały (bynajmniej o jednym wiem) i wieloszczety przez co mam zaśmiecony piach, a że jest bardzo drobnej granulacji to ciężko mi jest go utrzymać w czystości dlatego jest mi potrzebna babka. Rybka jutro przyjedzie wraz ze ślimakami i krewetkami, a docelowo mają być jeszcze dwa błazny, dlatego nie wrzucam jeszcze pokarmu i mam obawy czy babka wyżyje bez dodatkowego dorzucania jakiegoś pokarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to też nie wszystkie, u mnie signatus rozrabiał (np. mając kilka nowych muszli do wyboru ostatecznie zabił kumpla dla chałupy), za to tricolorek jest bardzo grzeczny :nono


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.