Skocz do zawartości
gregor.gg

odpieniacz octopus

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie ma moze ktos taki odpieniacz,chcialbym zapytac czy warto go kupic i jesli tak to czy do baniaka 150 litrowego bedzie ok,prosze o opinie na temat tego pienidelka.

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jeśli chodzi ci o Octopus NW-110 to powinien wystarczyć ,zobacz jego prace na filmie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...wystarczy do 150l az nadto.Ja mam wersje zewnetrzna DNW110 i pieni dokladnie jak na filmie.U mnie daje sobie rade z ponad 200l a i pociagnie duzo wieksze.http://www.swallowaquatics.co.uk/401/products/Reef_Octopus_DNW_110_6520_Recirculating_Protein_Skimmer.aspx jak dobrze trafisz to dostaniesz go na ebay'u angielskim za nizsza cene niz te z linka...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iceberg wlasnie mi chodzi o wersje zewnetrzna ,nie dopisalem w poscie,i powiedz mi czy on ma pompe wewnatrz odpieniacza czy pompa musi byc w akwa,bo ja chcialbym kupic jakis odpieniek zeby pompa byla wew odpienka cos ala mce 600.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gregor,podalem Ci link tej zabawki.Ma ona pompe recylkulacyjna "przyklejona" z boku (OTP-100) a druga mala dajesz do sumpa.Zaleca sie by przez skimmer przepuscic w godzine ,najwyzej trzy razy objetosc akwarium.Ja probowalem z roznymi pompami zasilajacymi i nie bylo roznicy w pracy i ilosci wywalanego brudu,wiec zostawilem najmniejsza 600l/h...mozna go tez zasilac grawitacyjnie ale nigdy nie probowalem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozglądam się za odpieniaczem do budowanego zbiornika. Po nowym roku jak skończę wykańczać dom (i siebie) chcę odpalić 400 l. baniaczek. Mocno zastanawiam sie nad zbiornikiem typu FO z LR. Ale to się okaże podczas budowy.

Szukam odpowiednie odpieniacza i do tej pory chciałem kupić APF 600 Delteca (nawet kiedyś na allegro był ale ktoś mi sprzątnął z przed nosa :verymad: ).

Jednak po długich przemyśleniach wybór padł na Reef Octopus. Czekam tylko aż dolar trochę spadnie. No i do wyboru jest kilka sztuk i nie wiem która jest odpowiednia:

http://socaltropical...reme-p-138.html

Jest najtańszy ale czy wystarczy do ewentualnego FO?

http://socaltropical...reme-p-139.html

ten ma 2 pompy psk2500- ech pewnie piana jak marzenie tylko czy nie za mocny. Jak założę już tą 400-kę to nie zanosi się abym później zmieniał na coś większego (chyba że w totka wygram) więc może nie być potrzebny.

http://socaltropical...p9cin94u03ig4g0

ten jest najdroższy z tych które wybrałem. Ale ponoć the best.

Dodam że planuję "jechać" na peletkach więc troszkę to odciąży odpieniacz.

Prosiłbym o fachowe opinie.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.