Skocz do zawartości
dxp

CZY KTOS MI POMOZE? BARDZO PROSZE

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem i to chyba spory. Zalalem akwarium (500l. ) woda i posolilem a pozniej okazalo sie ze mialem filtr RO zepsuty... sprzedali mi z wadliwa membrama osmotyczna... czy jest jakis sposob na oczyszczenie tej wody bez jej wlewania i napelnienia od nowa?? (mam juz nowy filtr RO i ten dziala na 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... skoro tak i nie ma zadnego sposobu to odpowiedz mi na pytanko: "jak radzili sobie ludzie jak nie bylo filtrow RO" Zwykli akwarysci (nie naukowcy) nie mieli dostepu do roznych skaplikowanych urzadzen filtracyjnych i jakos zadowalali sie "kranowa" ew. "kranowa poddano ogolno dostepnej filtracji" wiec moze mozna by cos zrobic? b.prosze o cos bardziej konstruktywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to nowe akwarium pierwszy raz zalane to nie musisz wylewac, i tak musi ono przejsc przez kolejne fazy dojzewania, najwyzej glonow bedzie nieco wiecej.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za slowa otuchy bo juz bylem troszke podlamany. A wiadomo... wylac najlatwiej. aha i jeszcze jedno... woda zrobila sie metna (2 dni po "posoleniu")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Woda zmętniała 2 dni po wlaniu do nowego zbiornika (ja zalewałem wodą, którą dostałem po podmianie od Przemka). Zmętnienie minęło prawie całkowicie po 10 dniach. Po tygodniu od zalania zacząłem dodawać Sera Nitrivec, żeby "zaszczepić" nowe akwarium przed włożeniem skały (już niedługo :( ), ale nie wiem, czy to można łączyć z wyklarowaniem się wody.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepienie bakteriami ma sens jezeli w akwarium oprocz wody jest podloze i jakies skalki - bakterie musza sie na czyms osiedlic.

Zmetnienie samo minie, a z zywa skala bym sie nie spieszyl, wlozyl bym po okolo czterech tygodniach.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak uważasz Leszku?

Jeśli do nowego zbiornika wlana została woda w całości z ustabilozwanego to nie widzę żadnych przeciwskazań aby włożyć tam żywą skałę. Powiem nawet więcej - jeśli woda została rozrobiona i zaszczepiona to po tygodniu spokojnie można włożyć żywą skałę. Nie widzę jakiegokolwiek powodu,aby czekać aż 4 tygodnie, tym bardziej, ze po włożeniu skały i tak wodę "szlag trafi" i tak.(w dużym uproszczeniu)

:(

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p. Leszek chyba pisal do mnie a ja nie mialem ustadilizowanej wody tylko kranowe swiezo wymieszana z sola...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups :(

pierwsza czesc odpowiedzi byla skierowana do kolegi "Ender", druga zas do "dxp"

Moim zdaniem w swiezo zalanym zbiorniku po tygodniu jest zbyt duze stezenie NO2 i jezeli wlozymy wtedy zywa skale to, to co na niej zyje tym bardziej "szlag trafi". Jezeli komus nie zalezy zeby jak najwiecej przywleczonych ze skala organizmow przezylo to oczywiscie mozna wkladac wczesniej, niektorzy szczepia nowe akwarium wlasnie przez wlozenie zywej skaly. Nawet wsrod autorow ksiazek sa w tym temacie rozbieznosci, mysle ze kazdy sposob jest dobry, wazne zeby prowadzil do sukcesu. :Cry


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku - powiedzmy sobie w ten sposób. W przypadku transportu żywej skały, który liczony jest w dziesiątkach godzin(Indonezja od 20 do 30 godzin) większość zwierząt bardzo wrażliwych i delikatnych najpewniej padnie.Przeżyją te najwytrzymalsze i jestem pewien, że jeśli przeżyją taki transport to poradzą sobie też z zwiazkami azotowymi. Poza tym jest jeszcze jeden istotny argument - po włożeniu zywej skały do zbiornika bardzo szybko spada no2(no3 dużo szybciej niż bez skały)- po świeżej dostawie gdy do zbiornika na skałę(gdzie wchodzi około 200kg) wkładamy skałe, to po kilku godzinach parametry no2 i no3 są bardzo wysokie - na drugi dzień no2 zazwyczaj nie ma :( - oczywiscie chodza pompy i odpieniacz.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gilu

dxp jak niechcesz tej wody to ja ją bardzo hętnie od ciebie wezme bo hce niom zabić moje wirki mutanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilu - piszesz po to by pisać?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.