Skocz do zawartości
maklak

nano reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam goraca prosbe do kogos kto juz ma dluzszy czas doczynienie z morszczyzna o pomoc w nastpujacej sprawie.Otoz mialem kiedys zalozone 100 l akwarium z morszczakami ale niestety z braku wiedzy i blednego wprowadzenia mnie w ten temat musialem szybko zakonczyc ta przygode.Teraz chcialbym prosic o pomoc w zalozeniu nowego akwarium a raczej malej nano rafki takiej jak na tym linku http://www.akwamaniak.pl/aquael-nano-reef-black-zestaw-akwariowy-p-5165.html Niestety w chwili obecnej tylko takie cos zmiesci mi sie w domu.Jak by ktos mogl napisac co jeszcze do tego bym potrzebowal dokupic.Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii linka - usun kropke na koncu linka, bo teraz nie dziala.

Co do odpowiedzi to jesli mialbys tammiec tylko jakies proste miekkie korale / zoantusy ew jakas mala krewetke, to pewnie da sie obejsc bez odpieniacza, podmieniajac tylko wode regularnie, swiatlo i ogrzewanie sa gotowe, ew. przydalyby sie jakies wiatraczki do chlodzenie (o ile nie ma ich w zestawie)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewania nie ma w zestawie. Ja dorzuciłem grzałkę z termostatem aquaela. Tak jak pisał poprzednik, do odpalenia baniaka z miekasami + jakas krewecia, odpieniacz konieczny nie jest.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak bym w nim chcial trzymac powiedzmy jakas krewetke kraba i z jakies 2 male rybki da rade bez odpieniacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rybek jest to ciut mały zbiornik. Ja do swojego dorzuciłem odpieniacz oraz koralie nano (filtr dostepny w zestawie poszedl w odstawke) i planuje jak akwarium dobrze dojrzeje i rozrośnie się w nim Sinularia wpuścic 1 sztukę Gobiodona Okinawae.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295495 maklak :

ale niestety z braku wiedzy i blednego wprowadzenia mnie w ten temat musialem szybko zakonczyc ta przygode

Ale zdajesz sobie sprawę, że w morszczyźnie nie ma nic na skróty? Litraż wybrałeś trudniejszy niż wcześniej, forumowicze na pewno w wielu sprawach podpowiedzą, ale etap uzupełniania wiedzy Cię nie ominie. Poczytaj poprzyklejane tematy, żeby nie było powtórki z rozrywki :nono


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.