Skocz do zawartości
roofii1

Wybór filtra RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.W najbliższym czasie zamierzam kupić filtr RO.Znalazłem takie coś http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-ro3-75-wklad-weglowy-gratis-i1293584076.html do tego można dokupić osobno żywicę np: http://allegro.pl/kompletny-filtr-di-ro-i1291965077.html .Czy będą potrzebne jeszcze jakieś wężyki,złączki itp...?Nie chcę się wkurzać przy składaniu.Jakieś alternatywne rozwiązania?Dzięki Wszystkim za porady:waving:waving:waving


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Filtr Aquarius, bardzo solidny jest. Dwa prefiltry 5nm i 1nm, węgiel i membrana. Do tego taki filtr DI jak znalazłeś na allegro i 3 metry wężyka, reszta jest w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane gotowe oferty w dobrej cenie


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem identyczny zakup jaki planujesz,

nie wiem jak w podanym przez Ciebie zestawie ale u mnie jest fajny zaworek do wężyka RO oraz odpowiednia "przelotka" umożliwiająca łatwe wpięcie w instalację

17.JPG

a w prosty sposób możesz zaoszczędzić na 6-pak :nono

RO - link....

DI - link....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa lata temu zestaw RO byle jaki i...do dziś membrana ok,prefiltry miałem zdublowane i w poprzednim miesiącu dopiero wymieniłem jeden zestaw prefiltrów.Może u mnie fajna woda,w kranie 104 ppm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295640 inmar :

Kupiłem dwa lata temu zestaw RO byle jaki i...do dziś membrana ok,prefiltry miałem zdublowane i w poprzednim miesiącu dopiero wymieniłem jeden zestaw prefiltrów.Może u mnie fajna woda,w kranie 104 ppm.

To super,że mamy taka wodę w mieście MADE IN CZECHY :nono .W takim razie zamawiam zestaw polecony przez kolege rodzyngit

Dzięki:strutin


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten sam zestaw co Martin,

RO + ID

Używam go od marca tego roku i jak dotąd po RO 004 po DI 000

Mają też inne zestawy na stronie sklepu.

Tak wygląda w realu:

dscn9175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę zmieniał membranę to wymienię całość na coś właśnie takiego bo mam już na to miejsce fajne.Wcześniej miałem upchane wszystko pod zlewem a teraz tak wygląda z automatyczną dolewką.

7350d43c53d8cd60med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kierować się wymiarami RO.Zabuduję go pod zlewem w kuchni,a nie ma tam za wiele miejsca.W każdym razie osmoza juz zamówiona.:nono. http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-ro3-75gpd-wydajna-dbamowode-i1303181636.html DI kupię w erybce,(wybieram się tam z żoną na wycieczkę);) .Pozostaje TDS i powolutku będę składał armaturę.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki INMAR...... :)


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.