Skocz do zawartości
W32darWin

Oświetlenie po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

musze wymienic 4 swietlowki na nowe. Cale oswietlenie to 8x24w, 4 aktyniki i 4 10000K. Musze wymienic 2xA i 2x10K. Zastanawialem sie nad 15000K. Tylko jak to dobrac zeby bylo dobrze. Od razu mowie ze nie chodzi mi o producentow tylko barwy. Mam swoje typy i prosze o porade:

1. 2xA na 1x10K i 1xA, 2x10K na 2x15K (czy nie bedzie za malo aktyniki)

2. 2xA na 2xA, 2x10K na 2x15K

3. 2xA na 1x15K i 1xA, 2x10K na 2x10K

Chodzi mi o odczycia wizualne ale przede wszystkim o dobry wzrost koralikow.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuj az znajdzies dobradla Ciebie kombinacje, jak nie teraz to natepnym razem kiedy bedzie wymiana. a poza tym czym ze jest jeden cykl uzytecznosci swielowek wzgledem calego przedsiewziecia jakim jest solniczka :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ale chodzi mi o dobra barwe dla koralikow przede wszystkim, zeby im bylo dobrze.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak my mamy wiedziec co Ci podopwiedziec zeby Tobie bylo dobrze:D

Moze po prostu odmalpuj od zbiornikow wiekszych. Np Polskie TOTM-y Szymona i Krzytofa maja chyba po 8 swietlowek.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu przeczytaj prosze jeszcze raz mojego posta powyzej, nie mi ma byc dobrze (tez troszke :nono) a koralom. Bo np. jak by mi sie podobalo mega mega niebiesko to kupilbym sobie 8xAktynika, ale czy koralom by bylo dobrze, czy by rosly, czy by nie pozdychaly? Glownie chodzi mi o taki aspekt.

Chyba wybiore opcje nr 1.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zestawienie swietlowek w tym akwarium http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1767159&page=33

A korale wygladaja super.

Dla mnie jest to jeden z najpiekniejszych baniakow sps'owych.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ma byc dobre koralom, to powinienes wyselekcjonowac gatunki wgledem glebokosci, na jakiej rosna i wg tego dobrac oswietleni.

pryklad - stylophora subseriata bedzie sie cieszyc ze swiatla 6400K, a np acropora loripes ze swiatla >15000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za odp. Jednak bedzie opcja bardziej niebieska czyli 2.

Da mi to ostatecznie 4xA, 2x10K i 2x15K. Jak bedzie ok to bede kontynuowal a jak nie to kombinowal:). Korci mnie jeszcze fiji ale to przy nastepnej wymianie sprobuje.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, musiałbyś napisać jakie masz tam wszystkie świetlówki. Jeśli musisz wymienić te cztery to ja bym wymienił na ATI Blueplus (lub AM Reefblue) takie dałbym dwie, jedną 15kk i jedną 10kk, co do reszty to pomyślałbym nad Fiji purple, jedną góra dwie typowe aktyniki, 15kk i Blueplus.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam teraz tak:

Sylvania 4xcoralstar (aktynika)

Sylvania 4xaquastar (10000K)

Do wymiany ida 2A i 2C

Chce raczej wymienic na sylvanie bo sobie zamowie od jednej osoby

I tak:

2xcoralstar na 2xcoralstar, 2xaquastar na 2xmarinestar (15000K) - wtaedy zostaje 4xcoralstar, 2xaquastar i 2xmarinestar

lub:

2xcoralstar na 2xcoralstar, 2xaquastar na 1xmarinestar i 1xaquastar - zostaje 4xcoralstar, 3xaquastar i 1xmarinestar

co Ty na to?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.