Skocz do zawartości
teq

Odpaliłem solniczke :-) + foto

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś wrzuciłem do mojego skromnego 60L baniaczka 10 kg żywej skałki. Jutro zrobie fotki i wrzucę.

Skałka bardzo fajna, dwa kraby wywaliłem (ciekawe ile gadów się pochowało), jest sporo życia na skałce, a po kilku godzinach po przedniej szybie zapycha mała rozgwiazda :-). Zobaczymy co jeszcze wylezie. Parametry wody mam takie: PH 8,2-8,4 (wychodzi mi z testów kolor po środku +/-), amoniak po kilku godzinach od wsadzenia skałki wynosi 0,5 mg/l, zasolenie 1,022 (troszke podciągnę do 1,023). Mam troszkę problemów z temperaturą, chyba zrobiłem zbyt szczelną pokrywę, aktualnie oscyluje w granicach 27 - 28 stopni, w nocy zapewne spadnie bo nie świecę, a na dzień muszę podnieć pokrywe żeby była lepsza cyrkulacja powietrza.

PS. Ale miałem wrażeń jak na jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE:):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka fotek (niestety słaba jakość) :-(

Kolonia polipów, początkowa zamknięte, teraz już prawie wszystkie otwarte.

akwa01.jpg

Przezroczyste "gluty" ;-)

akwa02.jpg

Skałka:

akwa03.jpg

Zobaczymy co z tego wyrośnie

akwa04.jpg

Jeszcze raz polipy:

akwa05.jpg

Cały baniaczek:

akwa06.jpg

Żeby nie było tak różowo to jest kilka problemów, największy to temperatura, jutro wycinam w pokrywie otwory i montuje 4 wentylatory komputerowe. Kolejna sprawa delikatny kożuch na powierzchni wody, w sobotę planuje zrobić przelew w postaci rurki PCV którą pompa będzie zasysała wode do flotora.

Słówko o parametrach:

Amoniak: 0,08 mg/l

NO2: poniżej 0,3

NO3: 0

PH: 8,2-8,4

KH: 9

Chyba nie jest źle 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kardynalny błąd - brak pompy powodującej marszczenie powierzchni wody. Poprawia ona znacznie wymianę gazową i likwiduje korzuch którego cząsteczki są usówane przez odpieniacz. Żadne przelewo-rurki ci nie są potrzebne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje,

Ładna skała (fajna, przestrzenna forma), skąd zamawiałeś?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Apropos korale.

W jednym z ostatnich numerów KORALLE (tych które doszły do Polski) jest ciekawy artykuł o farmie żywej skały z Fiji (chyba). Ciekawe kształty są formowane w wyniku sklejania gruzu, i tak uformowane suche skałki wędrują do oceanu aby się nieco ożywiły :)

Ciekaw jestem czy jeszcze praktykuje się rozbieranie na skałki prawdziwej rafy?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnowogro :

Ciekaw jestem czy jeszcze praktykuje się rozbieranie na skałki prawdziwej rafy?

Tak - zeby z niej budowac drogi i domy na wybrzezach. i malo kogo interesuje ze to zyje :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadzieja :/ akwarium malutkie a na tylnej szybie pompa na polowe baniaka , bezmyslnie , dwa male maxi jety rozwiazuja doskonale sprawe a jezeli chodzi o powierzchnie wody to ( oberflächenabzug )by sie przydal , albo jak slusznie Tomasz napisal dobry ruch powierzchni wody a reszte wymiecie sam odpienaicz .

Dalej baniak malunki a termometr na przedniej szybie , po co pytam ..?, na bocznej by wystarczyl , to nie ryba ani koral po cholere go na przednia szybe dales ?

Po za tym to wszystko dobrze :)

pozdr..

Ps. Nigdy nie zanuzza sie calej grzalki w wodzie z kablem :] kij z rybami , ale jak Ciebie trzepnie to.....


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[white] tak bym to widzial , a nie nawalone pompek, grzalek pierun wie czego , zamiast sie starac zostawic jaknajwiecej miejsca zeby sobie ta rybina miala ktoredy poplywac .

Jak bym robil nano rafke to nawet te dwa maxi jety nie siedzialy by w wodzie tylko same rurki zwierzchu by dmuchaly w wode :]

Nic by nie siedzialo w baniaku , zrobil bym maly sump i tam wszystko umiescil.(czysty sam baniak ze skala by byl)

nano0dg.jpg

Ps; Poobydwu stronach maxi jety , w koncie po lewej grzalka ( nie zanurzona na maxa z kablem ) po prawej na bocznej szybie (czerwony) termometr i odpieniacz.

A NIE dowalic pompe AM ("gdzie wy macie rozum ?" ) POZNIEJ .... RATUNKU JUTRO WSTAWAIM WENTYLATORY :) (zalamka:/ , kto do takiego malego zbiornika wstawia taka pokpe i jeszcze grzalka :) spoko )

ide dlubac przy swoim :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej, ta duża pompa to mi wygląda na pompę PH2000 od Biostara Flotora. smk też ma taką, tylko akwa chyba trochę większe. Bez sumpa albo panelu to tak właśnie wygląda. Ja jestem zwolennikiem sumpów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mowie :) jest to AM o mocy 2000l/h wiec dwa maxi jety ktore sa malutkie po 1100l/h rozwiazuja sprawe calkowicie , nawet o wiele lepiej bo dwa , i dmuchaja po obydwu stronach .

Tutaj wiekszosc tak dowala w te minirafki pomp, grzalek itd... nie patrzac na to ile im to miejsca zajmie :]

Jak sie tak patrze na te niektore nano , to nie widze tam niczego po za bebechami na polowe baniaka wywalonymi :] jak to wyglonda ..? do wuja nie podobne .

A jeszcez na koniec tam napisal " w sobote robie przelew w postaci rurki ...." heh

Przelew to i sump pewnie ..? wiec szuruj ze wszystkim smieciem z baniaka do tego sumpa bo Cie psami poszczuje :) :):) bedzie mi tutaj psul caly wyglond baniaka , rzemioslo kaleczyl , zaraz na policje zapodam bedziesz placil odszkodowanie ze sie musialem na takie bebechy przyglondac :) hihi

Ps;

(smk , to sie caly czas bawil , experymentowal , teraz stawia konkretny baniak ..tam u niego to jest inny temat w tej chwili :D ) koles jest ambitny stawia baniak prawie 2 metrowy :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego myślisz, że teq nie jest ambitny i nie eksperymentuje? 2 czy nawet 12 maxi jetów nie napędzi odpieniacza takiego jak Biostar Flotor. Mnie też się nie podoba sprzęt w akwarium ale do niektórych wniosków dochodzi się po jakimś czasie. Wszyscy się rozwijamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2.jpg

Przemek odpalil mini rafke 23 litry ! gdzie tam jakies bebechy ? heh 10 pkt za to panowie , nikt tego do tej pory jeszcze nie ocenil , nie wiem dlaczego , ale rafka jest zrobiona naprawde z glowa .(piekna mini rafka :D)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Dlaczego myślisz, że teq nie jest ambitny i nie eksperymentuje? 2 czy nawet 12 maxi jetów nie napędzi odpieniacza takiego jak Biostar Flotor. Mnie też się nie podoba sprzęt w akwarium ale do niektórych wniosków dochodzi się po jakimś czasie. Wszyscy się rozwijamy.

A nie jest ambitny ? to sa Twoje slowa ja tego nie powiedzialem :) oceniam to co zbudowal a nie jego .

A zbudowal to co widzimy :)

Ta pompa moze pracowac tez na zewnatrz , nie widze problemu wyjecia jej ze zbiornika i dokonania malej przerobki , po zatym temperatura ....powinien to wziac pod uwage ze te pompy sie nie zle grzeja :)

Zawsze latwiej wyjac i przerobic instalacje pompy jak psuc pokrywe i wstawiac wiatraki :)

Po co dmuchac na gorace ? , wystarczy to wyjac z wody :D

W sumie po to nam pokazal ta rafke zeby uslyszec pare rad , porad i zasad :)

A tak ogolnie to baniaczek fajny , przednia szyba wypukla , zgrabny . ladny , mozna go sobie jeszcze swietnie zrobic :D GRATULUJE


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie bede juz po tym zbiorniku jechal swirlej mnie wyreczyl swirlej kiedys juz zesmy chyba marxa opied... za taki wyglada co ? ja nie wiem czy oni oczu nie maja ku.. to ma byc akwarium a nie maszyownia heh wkleje i moje nano dkla odmiany tylko 2 dzien po zalaniu poczekajcie

u mnie tylko 1 mala pompa a reszte schowane brak odpieniacza itp tylko skala i woda z mojej rafy

769-nano.jpg

769-nano1.jpg

dodoam ze to 2 dzien po zalaniu teraz twardziel ktory widac w tle oblal prawie cala skale a obsada rurowka, 2 nemo :D kraby pustelniki troche miekkich polipy clavularia, turbinaria, xenia, i troche grzybow wszystko pod 11w energo heh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko rs4 :) hehe wes tam te urwy powyrzucaj bo nie ladnie :):D:D:D:D: hihihihihihihihihi

Widzialem Twoj nowy baniaczek , jest spoko :) zadnych pierdolow tam w nim nie ma , nie potrzebnych pomp itd...Gratuluje technicznego rozwiazania :):D

E , Marx posluchal czlowieku jak ladnie pompki dwie maxi jety powstawial , konkretny ruch wody teraz ma :) z tego goscia beda jeszcez ludzie :) zawsze to mowilem ze Marx jest spoko .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem jak poprostu zobacz maszynownia straszna nawet nie pokusil sie aby troche zwirku lub live sand na dno psoypac od razu lepiej by bylo a co do nano przemka to super

poprostu nie wiem czy ci ludzie maja oczy ? bo ja narazie tam widze sprzet + troche skaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady :D

Co do Biostara to niestety nie mogę wywalić pompy ze środka, gdyż mam zbyt płytką wnęke na której stoi akwarium, będę coś kombinował jeszcze, ale wątpi żeby mi się udało wywalić to ustrojstwo ze środka.

Sump - jakbym miał miejsce na sumpa to nie bawiłbym się w 60 L akwa 8)

grzałka zaraz wyleci do kąta i nie będzie tak straszyć.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to jestem bardzo chętny na wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs4 :

heh nie wiem jak poprostu zobacz maszynownia straszna nawet nie pokusil sie aby troche zwirku lub live sand na dno psoypac od razu lepiej by bylo a co do nano przemka to super

poprostu nie wiem czy ci ludzie maja oczy ? bo ja narazie tam widze sprzet + troche skaly

żwirek mam, jeno zastosowałem się do rad i wrzucę go za jakiś czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teq`u ale czego mowisz ze sie nie da wywalic tej pompy z baniaka ? zrob fote , pomysle i damy rade ja wywalic na zewnatrz :D

A , i ciesze sie ze nie odebrales tego jako obraze Twojej solniczki , tam jest wszystko okey , tylko trzeba teraz to jakos inaczej upchac :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.