Skocz do zawartości
balon

Ktoś ma tak rozwiazany system?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy ktos może ma ,tak rozwiazaną hudraulike że: w akwa nie ma komina tylko otwór około 5cm pod powierzchnią wody(spływ) ,powrót na zewnątrz.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem gdzies na ReefCentral, ale to byla mala kostka. W otwor byl wkrecony srubunek i dolozone male pudelko wewnatrz akwa, zeby zbieralo syf. Poszukaj


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slawomirdyl tak ma z tego co mnie pamiec nie myli.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. Rury wyciagniete pod sama powierzchnie wody. Zrzut z zaworem pod szafka. Rewizja jakies 7 mm wyzsza od zrzytu juz bez zaworu. Ladnie obudowane skala. Pierwsza mysl OK musi dzialac, a ile miejsca zaoszczedzonego z braku komina. ALE

Bardzo ciezko wyregulowac i wyelominowac samo siorpanie.

Majac tradycynie komin z grzebieniem caly syf i zawiesina znacznie szybciej trafia do sumpa niz w srednice powiedzmy 35mm. Tak zrobilem bo mam szybe panoramiczna i na boku gdzie otwory akwarium jest bardzo "plytkie samo w sobie bardzo wysokie" Komin nie mial racji bytu. Jedzenie krazy dluzej ale.......

......nastepne akwarium juz bedzie morskie normalne:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki, no właśnie też widziałem ,ale teraz jakoś nie mogę do tego się dokopać,ba nawet widziałem (na własne oczy :nono ) takie rozwiązania w dużych baniakach ale jakoś nie przyglądnąłem się szczegółom , i teraz mam problem z odpowietrzaniem na spływie po zaniku prądu,do tej pory było ok. ładnie to hulało ,ale od jakiegoś czasu masakra ,po każdym zaniku prądu pół dnia reguluje zawór :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiazalem po przez spietrzenie wody nad krawedzia rury zrzutu na jakies 1,5cm- 2cm. Automatycznie czesc wody zaczela przelewac sie przez zabezpieczenie sciagajac film z powierzchni wody. Przelewa sie powoli wiec nic nie chlupie i nie siorpie. Znacznie zmniejszylo to zawirowania ktore powoduja zasysanie powietrza. Jak jest male to mozna latwo zlikwidowac puszcajac strumien z cyrkulacji lub zakladajac "cos"na rure co nie ograniczy jej przeplywu a bedzie zapobiegac powstawania wiru.

Z jakis powodow nie moge wrzucac zdjec na forum bo pewnie fotka by pomogla.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzięki Grześ :nono, fotka nie potrzebna bo wiem o czym piszesz ;) , jutro jade jeszcze do znajomego to oblukam dokładnie jak ma to rozwiazane, i pokombinuje jeszcze z nawierceniem otworu i wstawieniem jakiegos węzyka odpowietrzającego ,moze coś pomoże:goofy Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.