Skocz do zawartości
to1mas

Dużo MG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym może być z powodowana w wodzie duża zawartość MG, jakieś półtora miesiąca temu robiłem testy i zawartość magnezu miałem 1500, więc przestałem dozować magnez aby obniżyć jego poziom, robie testy raz w tygodniu i magnez po zaprzestaniu dozowania wahał sie na poziomie 1440 do 1500. Dzisiaj znowu zrobiłem testy i magnez podskoczył ponad 1500 i ja już nie wiem co jest grane, nie dozuje magnezu a ten zamiast spadać to idzie do góry. Co jest grane ?

stosuje metode balinga

podmiany wody raz na tydzień 45l, sól TM pro reff

obsada to około 70 SPS, 15 LPS, 10 rybek, 3 krewetki, 5 krabów

Myśle żę ta obsada powinna konsumować MG a tu lipa.

Testy wody

KH - 8 salifert

Ca - 440 salifert

MG - ponad 1500 salifert i dla kontroli TM

PO4 - 0,11 mini HANNA

NO3 - 5 salifert

PH - 8 salifert

temp. - 25,6 miernik laserowy

zasolenie - 1,023 spławik sery


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą wersję Ballinga. Magnez nie jest przypadkiem dodawany do r-ru wapnia?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw stosowałem metode z magnezem a teraz po prostu nie dodaje magnezu i jade na odczynnikach PREISA

Wiem że w soli morskiej stosowanej do podmianek jest MG ale na taką obsadę to powinno ubywać MG a nie rosąć


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez długo spada, więc bez paniki. U mnie spadał ponad pół roku. Zapomnij o nim na jakiś czas. Zmierz Mg w świeżej solance. Jak jest blisko 1500 to tak może być, że nie spada. I czy nie za duże podmiany robisz?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez utrzymuje sie ponad 1500 a nie dozuje go. Zaczalem robic podmiany na ubozszej soli. Zobaczymy jak szybko spadnie

Jesli chcesz zobaczyc zawartosci pierwiastkow w roznych solach to np. w AcuaCalculator dostepna jest tabelka z MG Ca i dkH


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296127 Włodzimierz :

Magnez długo spada, więc bez paniki. U mnie spadał ponad pół roku. Zapomnij o nim na jakiś czas. Zmierz Mg w świeżej solance. Jak jest blisko 1500 to tak może być, że nie spada. I czy nie za duże podmiany robisz?

Co do podmian to nie wiem czy duże, poczytałem forum i wywnioskowałem że najlepiej jest robić raz na tydzień 10%, w obiegu mam około 550 l solanki i myśle że 45 l wystarczy. Zastanawiałem sie żeby podmianki robić raz na dwa tygodnie no ale sam już nie wiem jak jest z tymi podmiankami


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.