Skocz do zawartości
k0k0z

Obsada 64L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie (narazie teoretyczne) jaka dobrac obsade do akwa 64L 40x40x40 Zwir koralowy 8 kg skaly wiec miejsca jakos sporo na podlozu nie ma ale wyzsza czesc akwarium jest pusta. Zona koniecznie chce babki wiec mysle o 2 szt Gobiodon Citrinus + jakiejs kreweci (pewnie trzeba bedzie kupic lysmata wurdemanni ). Czy do tego da rade dolozyc jakiegos chromisa albo chociaz Nemateleotris Magnifica, niespecjanie mam ochote na blazenki...

Rybki wyladuja w akwa za ok miesiac w zalozeniu ze testy wyjda ok wiec narazie nie pytajcie o parametry bo akwa stoi dopiero 3 tydzien bez zycia tylko glon rosnie. Co wiecej rybki nie beda w nim zbyt dlugo jako ze kolo czerwca/lipca startuje 210 L.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na dwa gobiodony, bo zostanie jeden. Chociaż może jak wpuścisz dwie na raz, a wcześniej pływały w jednym zbiorniku to nie będzie tragedii.

Chromisy to ryby stadne.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem o chromisach a nie wrzuce 6ciu bo sie zupa rybna zrobi (bo zupa byla za slona :) ), jakies inne propozycje? (ma byc niebieskie albo czerwone - nie moj wymog :) )


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stadne, to dlaczego chcesz wpuszczać pojedynczo? Jak ma być niebieski, pomyśl nad jakąś chrysipterą.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium za male na stadne ryby.Parka blaznow + ewentualnie jakas babka to max.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz babki, to poszukaj babek symbiotycznych, do tego kreweta- wrażenia gwarantowane :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296840 Peniek :

Moim zdaniem akwarium za male na stadne ryby.Parka blaznow + ewentualnie jakas babka to max.

Wiem ze male wiec stada i tak nie bedzie. A blaznow nie chce, poprostu mi sie nie podobaja.

A co do babek symbiotycznych to mozna jakies wiecej info prosic? :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. pewno dlatego ze po naszemu szukalem. Poproboje w domu w pracy mi blokuje czesc stron moze stad nie widzialem czesci rzeczy (o tubie nie mowiac :) )


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem sobie niedawno identyczne akwarium :) Wody jest w nim... 43l i tak trzeba do małych baniaczków podchodzić - liczyć netto, a nie brutto (odjąć objętość skały, grubości szyb, grubość piachu oraz fakt, że nie leje się z "czubem"). Przy takiej pojemności w grę wchodzą IMHO wyłącznie babki, sztuk jeden :) Szkoda męczyć inne ryby, większość z nich potrzebuje dużo więcej przestrzeni. Chcesz ładną babkę, to weź taką na przykład:

http://pl.reeflex.net/tiere/376_Signigobius_biocellatus.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 2 blazny i mandaryna i nie narzekam!!! akwa ok 64l(dł. 70 cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.