Skocz do zawartości
Gość dieter25

pomocy coś nie tak z sarco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

witam

Proszę o pomoc,mój sarco od początku coś nie tak wygląda od miesiąca nie wystawia polipów 2 razy zrzucił skóre.

a od paru dni pojawiają się białe plamy,clawularia,xenia,capnella,zoa i inne mają się świetnie.Co robić?

Nie wiem czy soli nie zmienić bo narazie jadę na TM bio activ a po podmianie zaraz zielone szyby sie robią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli to normalne oświetlenie, które widać na fotce, to mało ma zdecydowanie światła. To jest koral, który lubi światło. Nie padnie, ale nie wystawi dłuuuuugo polipów, póki nie dostanie światełka.

Zakładam, że parametry w akwarium masz w normie. Gdyby jednak się okazało, że np. NO2 > 0 to Sarco może się rozpuścić dosłownie... Ale to oczywiście baaardzo czarny scenariusz.

Stawiam na brak światła.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

dzięki za odpowiedz.

ale zdjęcie jest robione w samej aktynice.

oświetlenie jest nastepujące blau actynic 24w,blau marine blue 24w i ati spezial 24 w co daje 72 w na zbiornik 60 litrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie znaczy, jeśli koral jest np. z boku, w cieniu. Sarcophyton żywi się głównie dzięki zooksantelom i wystawia polipy przy zwiększonym świetle. Na zdjęciu widać, jakby był gdzieś z boku. Albo mi się wydaje?

Jeśli jednak nie, to poczekałbym jeszcze trochę, wbrew pozorom te przepiękne miękasy długo się potrafią aklimatyzować.

Nie napisałeś nic o parametrach wody???


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

witam

swieżo zrobione testy

pH 8,2

kH 7

NO3 2mg

PO4 0mg

Ca 400mg

Mg 1580mg

zasolenie 1,021

drugi sarco też się zamknął od pary dni i coś jest nie tak.

chyba zmienię sól bo narazie mam TM BA a wiem że to bogata sól a ja mam ino parę korali poza tym po podmiankach zaraz mi się zielone szyby robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto robisz podmiany? Może zbyt czesto ?. Moze za duze ilosci wody podmieniasz .Soli bym sie nie czepiał ...Z tego co pomietam jak trzymałem miekasy (to czym wieksze błotko) tym lepiej rosły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

no własnie może to być wina podmian?.Podmieniam po 10% co tydzien regularnie.To spróbować co 2 tygodnie 10% czy co tydzien 5%?

teraz wykonałem testy:

pH 8,1

kH 7

NO3 0mg

PO4 0mg

Ca 380mg

Mg 1540mg

zasolenie 1,021

wczoraj i dziś to większość korali oklapnieta(nienapompowana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przy zerowych NO3 i PO4 (tu zero jest raczej dyskusyjne) miękkie raczej Ci zupełnie klapną. Masz objawy jak przy szybkim zbiciu kulkami NO3 do poziomu niewykrywalnego przez test. Musisz niestety trochę zabrudzić wodę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

no właśnie jak wszystko było o.k salifert no3 pokazywał 5mg a teraz 0.w sumie odpieniacz leci 24 na dobe i dośc duże podmiany wody.Może to dlatego.To co zrobić żeby podnieść NO3,wyłączyć odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, jakimi testami mierzysz, ale moze sa ok.

Ja bym zaczal od sprawdzenia Twojego pokazywacza zasolenia. Jesli ten lekko przeklamuje w gore, to masz o wiele za niskie. Dlaczego nie zrobisz (po sprawdzeniu) 1,023 ?

Mg jest z kolei b. wysoko. :googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

używam testy saliferta tylko kH jbl.Mg miałem na poziomie 1640 teraz spada.O.K spróbuje zasolenie podnieść ale myśle że to jednak nie wina tego że sarco sie nie otwierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.