Skocz do zawartości
ona

Rozerwana tubastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle napisałam się i wszystko wcięło.

W wielkim skrócie : Lybia rozerwała mi jedyną tubcię :) w taki sposób jak kolczyk rozrywa ucho.Tuba była nampompowana po karmieniu . Lybia chciała dostać się do jedzenia. Wpadłam do pokoju w trakcie po fakcie:(.

Czy tuba ma szansę się zregenerować?

Włożyłam tubę do kubeczka na mocz, zrobiłam dziurki , żeby był przepływ wody , powiesiłam na szybie.

Chyba jakiś morderca mi się trafił , bo ostatnio zabiła też nassariusa , 2 dni go nosiła i tłukła w środku odnóżami , aż bidaka zatłukła.

Ide polować na kraba , jak go dorwę ... to mu nogi...


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan , nie wiem jak z jamą gebową :) ale widzę , ze się napompowała , tam gdzie ją rozerwał jest zapadnięta i nie może schować do końca tych żółtych "frędzli".

Wstrzyknęłam jej pokarm do kubeczka , zobaczę czy chociaż pokaże jamę.

Lizzard mam 100% pewność bo siedzę obecnie chora w domu i obserwuję.

Widziałam jak ją rozrywa , a nie już po . Gdyby nie moja reakcja to najprawdopodobniej nic by z niej nie zostało.

Dzisiaj karmiłam jak zwykle . Tuba wchłonęła pokarm , napompowala się , jak to po jedzeniu . Dorwałam go jak wbijał odnóża w nią i ciągnął do góry , rozrywając i zjadając strzępy .

Co do ślimaka , to zabijał 2 dni , nosząc w odnożach i bijąc nogami w środek muszli .

Nie miałam jak go uratować , nie miałam jak go złapać . Wypuścił muszlę jak zabił i zjadł , jadł na moich/naszych oczach.Kolacje sobie zrobił za dychę , widocznie mrożonki to już dla niego mało.

Mam jeszcze 2 nassariusy, są większe , może dlatego ich jeszcze nie zjadł , tamten był mniejszy.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowite. też mam lybie, wpuscilem do baniaka cheerleadera wierząc w jego neutralnosc. ciekawe, spotkał sie ktos z czystających z podobnym przypadkiem? mam nadzieje ze tuba przezyje. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku jak u mnie zamieszkał , wiedziałam , ze neutralny to on nie jest .

Ma potężne i mocne odnóża , ktorymi wyrywał przyklejone klejem do skały szczepki ricordei . On oplata tymi odnóżami jak pająk i ciągnie. Widziałam też co robił z pancerzem kraba filtrującego po wylince . Widzę też jak próbuje upolować gobiodona , ktory siedzi na piachu po zgaśnięciu oświetlenia . Ryba jest jednak szybsza.

Do głowy mi jednak nie przyszło , ze rozerwie tubastrę , która już wciągnęła pokarm do środka , bo to , że wyciągał jej pokarm odnóżami jak się zamykała w celu wchłonięcia, obserwowałam nie raz, musiałam go gonić.

Bezproblemowy jest oshimai , chyba , ze ma wylinkę , wtedy lata po całym akwa i wszystkich koralach .

Mam też problemy z thor aboinensis , mała krewetka , ale wyrywa pokarm gorgoniom , z każdego polipa . Dziękuję sobie , że mam tylko jedną .

Ja już za wszelkie krewetki i krabiki podziękuję , teraz tylko ślimaki , rybki(100 razy przemyślane) i nie ważne czy mały czy duży zbiornik.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam Lybię w akwarium z niefoto, nie zauważyłem negatywnego zachowania w stosunku do Tuby. Musiał trafić Ci się naprawdę uparty i wygłodniały okaz.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gnojek robi się dość bezczelny przy karmieniu, tuby pilnuję przez dłuższy czas po podaniu żarełka (zresztą chętnych do koryta jest cała masa).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na jedzenie to się po prostu rzuca. Jada również bezpośrednio z rurki trzymając ją odnóżami . Muszę go nagrać tak jak Lizard.

Wczoraj myślałam , ze z tuby nic nie będzie, wypluła z siebie coś i frędzle wisiały smętnie.Nie chciała jeść.

Dzisiaj chyba już mogę napisać , ze tubaśka przeżyła , bardzo się cieszę:)

Jama gębowa jest nietknięta i dzisiaj już jadła , trochę tylko łysawa jest , bo straciła część żółtych frędzli , ale te ktore są nietknięte już się pompują. Nadal jednak tuba przechodzi rekonwalescencje w kubeczku.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.