Skocz do zawartości
Olek

kalibracja elektrody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie skalibrowania elektrody- jest nowa, wiem że w metronach trzeba potrzymać chyba przez 12 godz w wodzie destylowanej, jak to się ma w przypadku elektrody pH Aqua Medica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o moczeniu tyle samo godzin w płynie z ph=4,co Wy na to?

Pozdr.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Elektroda powinna byc zanurzona w roztworze KCl i tak przechowywana ,jeżeli była przetrzymywana na sucho to obawiam sie że mogła sie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o AM powinieneś ją dostac lub kupić w osłonce plastikowej w której znajduje się wspomniany płyn, jeśli chodzi o kalibrację, to pytanie w jakim zakresie działa (4-7 lub 7-9) Twój pH miernik lub komp, wybierasz jeden zestaw przepłukujesz w wodzie destylowanej lub po RO i kalibrujesz najpierw w jednym płynie potem w drugim aż do ustabilizownai się parametrów - i wszystko.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją w korale.pl, ale żadnego płynu nie było, była sama osłonka. Na parenaście godzin (*po zdjęciu osłonki:)) wsadziłem ją do oryginalnego płynu AM o pH 4- mam lajona 112. Co tewraz robić?

Pozdr.

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sory, nie w korale.pl tylko w amekonie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ten nowszy model , ale te Lajony to "popierdulki" :) , tutaj jest kompek [white] --> wszystko potrafi, oczywiscie ma tez softa :) cena tylko 1000 zeta (bez elektrody PH:D)

@ smk , Ty kupiles chyba jeszcze ten stary model tego Profilux`a , ten jest najnowszy .

mm.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

si - ja kupilem starszy model, ale soft i urzadzenia do starego i nowego są chyba te same więc jest tylko bardziej odbajerowany pod względem wizualnym i pewnie ma poprawione płytki elektroniczne czy coś - bo reszta funkcji to to samo

no i za 1600zeta kupiłem z kompletem elektrod, kontrolowanych gniazdek, sciemnianych belek T5 (4szt), kabli do kompa itp.

więc chyba nie przepłaciłem :)

I fakt ze sprzet może dużo i tylko nie sprząta chaty i nie tańczy :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No tak 1600 zł to jest konkurencyjna cena co do 400 zł :), za cenę 1600 zł w razie awarii "popierdułki" kupię 3 szt, ale narazie "popierdułka" chodzi 1,5 roku, a ja mam w kieszeni 1200 zł, sorry już nie mam bo za tą cene kupiłem reaktor.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) za dobra cene go kupiles , soft jest ten sam tylko podejrzewam bardziej kolorowy bo tamten pamietam byl czarnobialy .

pozdr...

PS. SMK wypisz wszystko dokaldnnie co tam masz do niego ok ? :) thx

A czy da rade pod niego podpiac pompki TUNZE zeby nimi sterowal ?

Czy do pomiaru redox potencjalu potrzebny jest dodatkowy modul czy tylko elektroda ?

>Chyba musimy pogadac :)

Tak sie zastanawiam moze kupie ten nowy model tego Profiluxa , IKS jest drogi a ten okazyjny ktory moglem kupic to sie nadaje tylko na czesci dla jakiegos hobbisty utalentowanego w tym kierunku :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Roman ale nie ma co porównywać PH kontrolera z takim komputerem akwarystycznym. Racja jak coś padnie to może być nieciekawie ale ze zwykłym PH kontrolerem tez coś może się zawsze popierdzielić i może wykończyć ci zwierzaki.

Przyznaje się bez bicia - lubie gadzety ale ten komputer mi (mam nadzieje) baaardzo ułatwi życie i niewspółmiernie do obecnej sytuacji poprawi warunki moich zwierzaków (nie to że teraz im jest źle) - cykl życia w moim akwarium będzie bardziej zbliżony do natury (a o to w tym chodzi) i będe miał głowę spokojną. No a warte to wszystko jest w sumie ponad 1000 ojro wiec deal nie był zły moim zdaniem.

Swirlej - masz tu liste zestawu całego jaki kupiłem

Kompletter Lieferumfang :

Profilux plus

Externes Display

Netzteil

Termostat

pH Elektrode

PC Verbindungskabel

Mit Quittung vom 3.10.2004 (Wo ich es erhalten habe)

Steckdosenleiste

Anleitung

4x Leuchtstoffröhren

4x Vorschaltgeräte Dimmbar(Auf Holzplatte installiert)

2x Relais

Jeśli chodzi o redox to nie wiem musze zerknac do instrukcji ale tam nie ma modułów tak jak w IKSie więc podłącza się po prostu zwykłe elektrody.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.