Skocz do zawartości
SEWERYN_S

Proszę o pomoc - diagnozę

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni ten koral zaczyna umierać. W akwarium u mnie jest już jakieś 2-3 miesiące. Wszystko było ok. Parametry wody są idealne i cały czas utrzymują sie na stałym poziomie. Nie wiem czy to jakaś choroba, czy ryba, czy cholera wie co ? Z nowych mieszkańców akwarium to 3 tygodnie temu wpuściłem wundermanni - ale one chyba nie robia takich rzeczy.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zmierz parametry raz jeszcze i wrzuć tutaj. Jeszcze powiedz czy masz automatyczną dolewkę i kiedy robiłeś podmianę ostatnio?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Będąc u Niki i oglądając jej zbiornik(nawiasem mówiąc nie samowita kropelka) - widziałem co wurdeamanni zrobiły z jej twardzielem. Myślę, że kombinujesz w dobrą stronę.

Pewnie Nika więcej Ci o sprawie powie ,ale niesety na weekend jest wyłączona.

Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry mierzyłem wczoraj wieczorem , jest git, po dogłebnej obserwacji korala stwierdziłem , że nie ma tam żadnych pasożytów, nie ma też żadnych małych slimaczków.

Co do wody - to wodę mam bardzo czystą No3 - mam 1. Ale karmie sporo : 15 kostek mrożonek dziennie, granulat, do tego płatki - specjalnie karmie więcej zeby przybrudzic wodę i nic.

Co do wundermani - to nie wiem, wpuściłem je z myślą o aiptasi - jest jej dużo w moim akwa więc maja co robić.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże akwa dużo karmienia, stabilne parametry. Ale patrząc na zdjęcie jedno mnie zastanawia. Czy nie przestawiałeś czasem korala do zdjęcia? Nie miał czasem kontaktu ze szklaną różą? Widać w tle taki spory okaz, który mógłby zrobić sporo złego.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stare jest to akwarium ? Masz tez inne twarde ? Jak sie maja ? Masz moze zdjecie calosci ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korala nie ruszałem, akwa ma rok, mam 3 twarde - reszta ok, całośc akwa jest na nasze akwaria 1056l zbiornik.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli parametry ostatnio byly stabilne to musimy szukac gdzie indziej. Moze jakas infekcja bakteryjna po stuknieciu korala. Nie jest latwo w takim zbiorniku znalezc przyczyne. Gdyby to sie posuwalo dalej to zrobilbym przynajmniej jedna szczepke i postawil daleko.

Moze koral w tym miejscu ma za malo swiatla lub cyrkulacji ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie dzis 2 szczepki i postawie w inne miejsce, zobaczymy.


1056l + sump 400l + 100lwyr,Aqua Medic Ocean Light Plus :180cm3x150W+2x80W T5 Actinic,150kg skały,Osmolator Tunze, Odpieniacz Tunze Master Doc Skimmer 9440 , Deltec FR 509 + węgiel,pompa główna OceanRunner 3500, cyrkulacja tunze 6105 2szt, koralia 8 - 1szt, reef circulator 2600-2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.