Skocz do zawartości
tomaszmed

No i stało się Nano 20l.Aquaela "Sea-Shoe"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, po długim oczekiwaniu zalałem kostkę. To co widzicie poniżej to skała 2,6 kg, piasek średnioziarnisty i woda z z żyjącego akwarium, wszystko (poza akwarium) nabyte w Erybce Zabrze - polecam, świetna obsługa i rodzinna atmosfera.

Z uwagi na charakterystyczny kształt skały: "SeaShoe" :D

1 zdjęcie z 1 dnia zaraz po zalaniu, drugie dnia następnego kiedy się już trochę odfiltrowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kawałek skały, czemu nie 30? :D koszta niewielkie a zawsze parę litrów więcej. Powiedz mi jeszcze, to niebieskie tło jest jakoś wsadzane? Da się to wymienić na czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z tego co wiem to szyba jest juz takiego koloru.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem 20stkę nie wiedziałem, że taka mała różnica cenowa pomiędzy 30stką... W trakcie płacenia okazało się, że przez pechowy przypadek zapłaciłem cenę 30stki..., a że transakcja kartą w Polsce w wielu przypadkach nie jest odwracalna to pozostało mi jedynie wątpliwe zrozumienie i jakoś tak potraktowałem ten akwariumek serdeczniej :D "po przejściach" :D

Co do tła, fabrycznie tylna ścianka jest już wyklejona od zewnątrz. W zasadzie nie robi to problemu, za akwarium zainstalowałem sobie kolorową lampę diodową rzucającą światło na ścianę, i co pewien czas zmieniające kolory pięknie kontrastują z tym blue. Jak będzie bardziej żywo w środku to zrobię kilka fotek lustrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298538 LiZaRd :

Czyli mam rozumieć, że kupiłeś 20stke w cenie 30stki i fizycznie masz 20stke w domu? :D heh

Czekamy na zdjęcia.

Dokładnie tak;) dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298539 tomaszmed :
#298538 LiZaRd :

Czyli mam rozumieć, że kupiłeś 20stke w cenie 30stki i fizycznie masz 20stke w domu? :D heh

Czekamy na zdjęcia.

Dokładnie tak;) dzięki i pozdrawiam.

Ja na Twoim miejscu brałbym większy baniak, skoro już za niego zapłaciłeś. A powiedz mi, jakieś plany co do obsady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przedziału PKP nie chcę w nim robić, żeby było estetycznie to jakiś krabik, na tych półkach coś i ewentualnie krewetka. Myślałem nad Zoa i pewnym ukwiałem, który proponował mi Pan w erybce.

Jakieś propozycje od speców tematu?:D

poniżej bardzo poglądowa propozycja. Będę wdzięczny za uwagi ze wskazaniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam na biurku w pracy takie akwarium postawić zamiast słodkiego.Dałbym jakąś krewetkę,jakiegoś miękasa i z dwie malutkie rybki,może kraba jeszcze.

Dla mnie to tło jest idealne,na czarnym wszystko się zlewa z skałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na kolejne fotki.

kolorowetlo.jpg

aranżacja ze światłem w tle

aktualnaaranzacja.jpg

Aktualne ustawienie skały z mieszkańcami

zoantus.jpg

Zoa z E-Rybki Zabrze

aktynicznie.jpg

Aktynicznie

slimaksmall.jpg

Hellboy :googleye

slimakt.jpg

Ulubione miejsce kraba, szczyt skały. Po prawej aklimatyzująca się szczepka Zoa.

zgoryp.jpg

Jak widać skała górna cała już zaczerwieniona. Dolna jakoś ma opory... ale to przez to, że w pierwszej wersji wsadziłem ją do kostki żywą warstwą do dołu. Dopiero pan z Erybki doradził mi jej odwrotne ustawienie i wreszcie wygląda ciekawie, i mam nadzieje, że również się zaczerwieni.

Pytanie: Czy biały nalot na szybach akwarium "zje" rozgwiazda? planuję w przyszłym tygodniu taką zadomowić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

poczytaj jak konkretna rozgwiazde wyzywic. W takim malym zbiorniku nie znajdzie sama pozywienia. Przewaznie sie to zle konczy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzsiaj kolejna porcja fotek.

Oczywiście walczę z zieleniną...

Pomaga gąbka zamontowana na metalowej rurce. Zakupione w Erybce.

codziennie usuwam narosłą warstwę, z tego co widzę, jest jej stosunkowo mniej z dnia na dzień.

Pewnego dnia górna skała była cała zielona, na następny dzień już "zczerwieniała".

glonysmall.jpg

parapetówka

jezykszyszka.jpg

Krab zapoznaje towarzystwo:) Szyszkę cieżko było mi umiejscowić. Ale w końcu znalazłem dziurkę w skale do której ją włożyłem, i przy okazji z boku ufixowałem mniejszym kawałkiem. Na razie się trzyma.

krab0.jpg

i mój ulubiony mieszkaniec :waving

rozgwiazdsmall.jpg

rozgwiazszybasmall.jpg

Ślimak wziął się ostro do czyszczenia skał i czekam jak wskoczy na szybę.

slimakh.jpg

obecna "instalacja" Polecam te regały z Ikea, przecena ze 159 na 119. solidne i ładnie się prezentują. Poza tym w koszach można schować dodatkowe wyposażenie do obsługi kostki.

szafkasmall.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraba (a propos nowego mieszkańca) dziabła małża, którą gdzieś wygrzebał... i nie chce puścić... co można zrobić?:waving czy poczekać jak sobie krab sam poradzi?

171220102890.jpg

Pozdrawiam.

ps glony zielone mniej narastają. Dolewam przy każdej podmiance Nutrafin Cycle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307664 tomaszmed :

Kraba (a propos nowego mieszkańca) dziabła małża, którą gdzieś wygrzebał... i nie chce puścić... co można zrobić?:waving czy poczekać jak sobie krab sam poradzi?

171220102890.jpg

Pozdrawiam.

ps glony zielone mniej narastają. Dolewam przy każdej podmiance Nutrafin Cycle.

hehe dobre, powinna puścić, krab sobie poradzi nie bój się, a przy Twojej ingerencji możesz naruszyć szczypce i przy wylince krab ją straci i będzie musiała mu odrastać, zostaw to naturze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku. Kilka informacji, baniaczek śmiga, coraz mniej zielonych glonów, zauważyłem, że jeśli robię podmiankę wodą tylko z solą i jest to okolo 5 litrów to 1 - 2 dni po podmiance mam wysyp zieleniny na szybach akwarium. Natomiast jeśli jest to podmianka żywą woda z akwarium, lub nie więcej jak 2 litry wody słonej, to glony trzymają się w szachu. Dolewam też za każdym razem podmiany bakterii Nutrafin Cycle. Podmiany co tydzień. Zoanthus przyklejony do skałki, zaczął się dzielić, tu i ówdzie pojawiają się małe główki. Z przykrej informacji to to, że czerwony krabik nie poradził sobie z wylinką, zaczął na skale, wyszedł muszli, i musiał zlecieć ze skały na piasek i już tam biedak został. Natomiast zielony uwolnił się po 4 dniach od małża, wczoraj miał wylinkę dziarsko biega po skale i wcina zieleninę.

W akwarium pojawił się nowy mieszkaniec:

zdjcie0345mobile.jpg

Po przywiezieniu całkowicie schowana, na drugi dzień i tak przez cały późniejszy czas wywija tymi swoimi pięknymi mackami. Mam pytanie, jak długo mniej więcej aklimatyzowałaby się Euphylia do nowych warunków? z tego co wyczytałem jej szybkie napompowanie napawa optymizmem? :clowning

Pod skałą zamieszkała natomiast bladoróżowa rurówka. podniesiona do góry ładnie się otwiera. Zdjęcie wkrótce.

Pozdrawiam noworocznie.

ps, w nocy przyuważyłem małe krewetki na skale, wielkości ziarnka grochu. czy będą większe? chowają się przy świetle w dziurki w skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.