Skocz do zawartości
markus892

Sump na poziomie akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopiero zaczynam planować,kompletować sprzęt i zadawać pytania.Na początek może powiem jak sobie to wyobrażam.Pierwotnie miał być wykorzystany zbiornik który posiadam,czyli 100x40x50 lecz teraz myślę o zbiorniku 100x50x50.Akwarium musi stać w miejscu gdzie stało słodkowodne,czyli na szafce 140x50x40(brak możliwości wstawienia sumpa)dlatego myślałem o wklejaniu panelu,jednak im więcej czytam tym mniej jestem do tego przekonany.Będzie trochę miejsca obok akwarium (wymiary sumpa jakieś 45x35xwys.) tylko musiałby być na jednym poziomie ze zbiornikiem(chyba nie będzie problemu).Proszę o podpowiedż który wariant wybrać(a może zupełnie inny).

Pozdrawiam.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie na jednym poziomie z akwa to praktycznie będziesz miał panel. Możesz zamówić akwarium długie na 140 cm i podzielić je wedle własnych potrzeb na akwa i duży panel. Niestety estetyka panela z boku pozostawia dużo do życzenia ale czasami nie ma innego wyjścia. A nie łatwiej będzie szafkę zamówić/zrobić ?


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory,ale nie dopisałem że wymiana szafki z kilku przyczyn na razie nie wchodzi w grę.Oczywiście to byłaby najlepsza opcja.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markus892,witaj,ja mam u siebie takie rozwiazanie-jednak wolalem postawic drugie akwa obok niz dawac panel do srodka-mimo wszystko wizualnie mozna to zrobic lepiej niz z wklejonym panelem,u mnie wada takiego rozwiazania jest taka iz jak zabraknie pradu to wiadomo poziom wody sie wyrowna,ale rownoczesnie nim pompa zdarzy wypompowac wode do akwa "zalany" odpieniacz wtedy przelewa-ja nie mam przegrod bo akwa obok mam male i nie ma tam miejsca na przegrody,wiec poziom staly wody jest 13cm,nie wiem czy w czyms pomoglem,mam nadzieje,pozdrawiam :D


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim dawnym słodkich miałem z boku filtr i tak samo mam w malawi.Jak to wyglądało z obudową mogę wstawić fotki.ale wieczorem dopiero.Jeśli chcesz markus892 to na PW Ci je wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie rozwiązanie w słodkowodnym.

Zalety:

- nie ma problemu z nieszczelnościami ani z chlupotaniem wody

- wygoda obsługi (nie trzeba kucać), łatwo można odłączyć i np. wyczyścić

- prosta hydraulika - wystarczy u-rurka, chociaż w morskim pasowałoby zrobić coś w rodzaju skim-boxa do zbierania filmu z powierzchni

- cena

Wady:

- nie jest to aż tak estetyczne jak sump schowany w szafce


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza wada panelu byl halas z odpieniacza.Zamknietego w szafce praktycznie nie slychac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar,chętnie zobaczę to rozwiązanie,czekam na fotki

@AdamB,ciekawe,proste tanie.Mam jednak kilka pytań:

1)czy wielkość pudełek ma wpływ na pracę całości

2)jaka jest mniej więcej średnica rur

3)jaką wydajność ma pompa powrotna

P.S.Czy coś takiego dałoby radę z 200 litrami na początek?

http://allegro.pl/odpieniacz-weipro-sa-215-pompa-i1322994124.html


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem takie pudelko jakie znalazlem na polce w Tesco ale troche czasu zajelo mi dobranie odpowiedniej dlugosci grzebienia (ktorego wlasciwie nie ma bo wycialem wszystkie zeby :D ) i glebokosci zanurzenia/przelewu. Ale to juz wksperymentalnie trzeba zrobic tak czy inaczej w docelowym setup'ie. Pompa ma teoretycznie 1100 l/h . Rurki byly najpierw z odplywow umywalkowych teraz sa dwie 3/4' do zimnej wody. Niestety system nie jest bez wad - zdaza sie, ze sie zapowietrzy przy zaniku pradu lub zbyt gwaltownych ruchach np. lapami wewnatrz akwa. Zabezpieczylem sie tak, ze w komorze pompy wody jest na tyle malo, ze po ew zapowietrzeniu przelewu z akwa pompa wywala do glownego zbiornika co ma i lyka powietrze. Niestety w akwarium jest wtedy bialo od babelkow.

Pudelko musialo by byc glebsze ale zmieniam to juz prawie rok :D Licze, ze szybciej zmnienie akwa :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.