Skocz do zawartości
malyyniak

Brazowy nalot - juz nie moge az mam ochote pozbyc sie solniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze szacownych forumowiczow o porade bo moje akwarium ma juz 10 miesiecy a dalej wstyd cokolwiek pokazac, walczylem juz z nadmiernym po4, plaga glonow, niestabilnymi parametrami itp, niedawno przenosilem akwarium z jednego pokoju do drugiego i ladnie skale oczyscilem, piasak wyplukalem , wszystko w wodzie z akwa co przyczynilo sie tez do dolania okolo 60l swiezej solanki tzn mieszala sie z kilkoma kawalkami skaly i cyrkulacja okolo tygodnia :D), przy okazji przeprowadzki wymienilem oswiatlenie na 4 x 55w power compact 50/50 10000k/aktynika (red sea max) plus jako nocne/wieczorne mam 18w moon light.

parametry sa w normie moze nawet az za bardzo bo po4, no3 itp niewykrywalne lub sladowe jak kto woli, ca na poziomie 420, ph trzyma sie tak na 8.3.

No ale do rzeczy czaly czas akwarium mi sie pokrywa takim paskudnym brazowym nalotem, gdzie niegdzie sa to brazowe nitki, w nocy wydaje sie to troche zanikac, usunac to mozna bez problemu pedzelkiem, ale pokrywa to wszystko po 3 dniach od czyszczenia akwarium jest potwornie brudne wlaczajac w to szyby, blokuje to wzrost alg wapiennych i dokucza koralom.

dodam jeszcze ze tds pokazuje zero po ro, na kranowce pokazuje 190, wywalilem tez wszystkie biobale i nne bajerki filtrujace, a wsadzone mam tylko rowaphos, siateczke 5 mikronow zeby te swinstwo odlawiac, do niedawna lalem wodke ale zmniejszylem dawki az w koncu przestalem, bo nie mialo to sensu, no moze tylko woda byla klarowniejsza, odpieniek od paru dni ustawiony na mokro, az sobie pokoj 2 razy zalalem :D)

jakies sugestie co moglbym jeszcze zrobic czy tylko pozostaje mi czekac :/

acha karmienie tez teraz bardzo ograniczylem.

bardzo prosze o pomoc!


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

daj foto ,bedzie łatwiej

grzegorz dyzma chyba jest w pobliżu ? moze znim pogadaj :D przy piwku :D

Ja zrobiłem eksperyment :

(ale pojadą pomnie ale ja zrobiłem tak z tym badziejstwem )

1.chemiclean odpowiednia dawka do zbiornika

po tej kuracji podmian i:

2.purigen do sumpa + wegiel KZ

3. po pewnym czasie aby sie nic na dnie nie zbierało dziwnego doszły dwie rozgwiazdy piaskowe :D

jak narazie zero problemów zajeła mi ta zabaw z tym koło 2-3 tygodnie ale powoli ładnie wszystko zeszło

jeżeli dajesz balinga dawaj 3/4 tego co dawałes,karm mniej ale czesciej

Pozdrawiam AnT.

acha odstaw wódke !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade foto wstawie po poludniu, balinga nie leje bo sps nie trzymam, a wodke jak juz odstawilem, chcialbym tez unikac zbednej chemii ale jak wszystko inne zawiedzie to sie zastanowie.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malyyniak,jak piszesz iz nie masz twardzieli to sprobuj wylaczyc oswietlenie na pelne 24godz,jeszcze przed gaszeniem wyczysc co tylko morzesz,skaly szyby ,piasek[sciagajac delikatnie wezykiem-calkowite odssysanie i tak nie pomorze!!!],swiatelko STOP,po tym czasie tylko ACTYNIKA po 1godz DZIENNIE!! ,do tego bakterie,wegiel[nawet podwojna porcja] i to powino juz troche pomoc-swiatlo jest tak naprawde tylko starterem-ja taki zabieg robilem ze swiatlem prawie tydzien czasu-same miekkasy wiec daly rade[dwie szczepki MONTI-tez nie ucierpialy],i tez mialem zarosniete tym paskudztwem doslownie wszystko,mozna to zwalczyc choc biotop kazdego akwa i warunki tam panujace sa u kazdego troche inne-ale to juz na pewno wiesz,pozdrawiam i nie REZYGNUJ :D


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

zgadzam sie każdy zbiornik jest inny

juz wielu próbowało :swatło,czyszczenie itp i tak dali wkoncu chemiclean pare zbiorników widziałem i w każdym był zapodany nierobi szkody

oczywiscie grzegorza nieneguje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten zielonobrązowy szlam chemiclean działa najlepiej bo szybko i skutecznie inne metody sa czasochlonne i nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Dlatego zastosuj chemiclean nie ma się co bać trzeba to zrobić zgodnie z instrukcją i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skora pisze ze czysci i etc..to hmm problemu szukał bym dalej ..cyrkulacja ,oswitlenie ,podawania jakis suplementów do wody ..Chemia ,zawsze na koncu...Nie ma sytuacji bez wyjscia! jest tylko zle rozpatrzony problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że masz wysyp jakiegoś badziewia.

Tyle zmian za jednym razem?!

Plukanie piachu, zmiana oświetlenia no i te 60l świeżej solanki i masz wlaśnie efekt tego wszystkiego. Akwarium na nowo sie stabilizuje.

Teraz należy cierpliwie czekać, nic na szybko- żadnej chemi. Ja zrezygnowal bym calkowicie z podmian na jakis czas i lania czegokolwiek, ewentualnie korekta balingiem bez nacl free.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 240l dalbym wieksza cyrkulacje jak 6000l/h.

Ja mam 160 i 2 pompy fakt ze to nieco mocno ale mam spsy i bardzo ladnie wygladaja z cala reszta a lacznie ok 8000l/h wiec przy 240 moglbys podnieść ewentualnie dac 2 mocne jvp.Ewentualnie zmien ustawienie pomp.

Kup filtr Di.

Ile czasu swiecisz?

Czym karmisz i ile razy dziennie?

Jaka masz obsade?

Jaki odpieniacz?

Mam DI

Cyrkulacji moze rzeczywiscie jest malo, ale glowny zbiornik po odjeciu komina ma jakies 170l, mam jeszcze jedna taka 600l/h to chyba doloze tylko ze ryby maja potem niezla karuzele.

swiece t8 18w moon light przez 12h a 4 x t5 pc 10000k/aktynina przez 6h

pol kostki artemi, krylu lub inne co drugi dzien i na przemian co drugi dzien po 2 kapsulki aquaze

z obsady to 2 x nemo, 2 x chromis, duze wezowidlo, 10 x pustelnik, 5 x krzaczek zoa, sarco, jakies grzybki, duza sinularia i ze 4 mniejsze szczepki, 3 x male fragmenty favia, 1 x mala caulastrea, 2 x euphylia, galaxea, alcyonium i jakas malza cala zarosnieta kolonia zoa i na oko ze 20 x stomatella varia rozne rozmiary.

pol kostki artemi, krylu lub inne co drugi dzien i na przemian co drugi dzien po 2 kapsulki aquaze

odpieniek jest czescia zestawu aquaone marisys 240 ale chodzi ma kostce lipowej aquamedic i pieni bardzo wydajnie.

tu jeszcze zdjecia tego nalotu

4852-syf%202.jpg

4852-syf.jpg


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak dla mnie wygląda to na okrzemki, i jak na tak długi okres już działania zbiornika myśle że może za wcześnie włożyłeś życie do baniaka i to spowodowało bardzo powolne dojrzewanie i wahania,ja miałem też podobną sytuacje w moim pierwszym zbiorniku 100L tez miałem długo takie samo badziewie ale po zredukowaniu obsady ryb po około 3tyg baniak wyszedł na prostą,poza tym zmień te compacty T5 bo to dobre lampki ale do sumpa,glony o których pisałeś właśnie przez te lampki ci się trzymały jak masz je z Interpet to odrazu do kosza i poradze udac się do Doobies Garden Centre i tam możesz zakupic te same ale Arcadi 14K wielka różnica, wiem bo sam stosowałem.

Pisałeś też że w akwa masz 170L wody bo reszte zajmuje komin,a z tego co wiem to Aquaone Marisys240 ma pudełko przelewowe więc po co ci komin nie potrzebnie zajmuje miejsce,w koszyki zapodaj węgiel i rowe w odpowiedniej ilości i w połaczeniu z nowymi arcadiami powinno dac dobre rezultaty.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stancor komin mam dlatego ze te pudelko przelewowe niepozwalalo nawet ogladac telewizji bo bylo tak glosne a po za tym jest to maly wstep do sumpa ktory bedzie wstawiony po swietach jak juz sie swiateczne wydatki skoncza, w koszykach obecnie jest juz tylko wegiel i rowa, a co do t5 to mam te:

http://www.swelluk.com/aquarium/red-sea-max-spares-1584/red-sea-max-spares-1585/red-sea-max-130-d-55w-t5-compact-tube-10-000k-actinic--256074.html

interpety niestety tez przerabialem przed przeprowadzka akwa i nikomu nie polecam tego badziewia, ale te red sea maja naprawde ladna barwe.

a co do obsady to ze 2 miesiace czekalem zanim cos wsadzilem.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.