Skocz do zawartości
cris6

śmieci bąbeli piasek wszystko pływa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem skała moczy sie już 3 tygodnie na początku jak nie było piasku było jeszcze ok ale teraz jest masakra wszystko pływa fruwa

co z tym zrobić

wata w sumpie nie pomogła teraz jest gąbka w sumpie ale też raczej nie pomoże bo nawet nie wiem czy to trafia do sumpa taka zawierucha jakby śnieg padał

jeszcze do tego nie wiem czemu ale co jakiś czas lockline wali powietrzem

pompy cyrkulacyjne skierowane na górę ,na boki ,wszystkie opcje chyba przeszły

Pomocy

oto filmek jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś metody, o której pisałem w Twoim wątku?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w toni pływa syf, ze skał, to wata na cyrkulacji szybko go powyciąga. Możesz też wrzucić na jakiś czas mały filtr wewnętrzny z watą do momentu wyklarowania wody. Czy robią się góry i doły z piachu? Jeśli tak, możesz mieć źle ustawioną lub za mocną cyrkulację. Próbowałeś zakładać nakładki zwężające na pompy, może wtedy da się je łatwiej ustawić?

Lockline może wywalać powietrze, jeżeli gromadzi się w przepływie - sprawdź, czy w sumpie nie masz dużej ilości bąbli powietrza zasysanych do głównego.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam dziwne wrażenie że to drobinki piasku się unoszą jeśli chodzi o dno to jest wszystko ok tzn. nie robią się zaspy. Może spróbuje jeszcze z watą na cyrkulacje bo zakładałem ale jakiś materiał co mi żona dała. Jeśli chodzi o sump to są 3 komory na samym końcu komora z pompą na której obecnie nawet jest gąbka wyłączałem nawet odpieniacz ale dalej wali co jakiś czas mega ilością bąbelek

nic lece do sklepu po watę filtracyjną bo mi już ręce opadają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpeta na splywie jest najlepsza.Poza tym nie musisz jej wyrzucac tylko przepierasz i znowu uzywasz.

A film mi nie dziala.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o wyłączaniu pomp przed ściąganiem waty.

To fajna metoda na dorywcze problemy, bo obieg przepompuje u Ciebie przez godzinę 2000 l., a dwie cyrulacje 5x tyle :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki skała nie zacznie porządnie "oddychać" to woda sie nie wykrystalizuje, ja bym po prostu poczekał i przede wszystkim zadbał o to żeby na skałach się syfek nie osadzał.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nic dalej lipa możecie napisać ile czasu potrzebuje skała na oczyszczenie czytałem gdzieś że nawet 2 lata a nie uśmiecha mi się czekać 2 lata na klarowną wodę zastanawiam się też czy nie kupić skarpety tylko czy ona ma na tyle małe oczka że nie przepuści tego co przepuszcza wata filtracyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem inny piasek ,ale problemy identyczne! Próbowałem wyłapać ten pył różnymi metodami , niestety poległem na polu walki :) . Moim zdaniem to jest wina piasku , trafiłeś na jakiś kiepski worek jak ja i tyle. Jak wpuścisz ryby będzie jeszcze gorzej.

ps. nie poddawaj się jeszcze ,może będzie lepiej:waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299851 cris6 :

no i nic dalej lipa możecie napisać ile czasu potrzebuje skała na oczyszczenie czytałem gdzieś że nawet 2 lata a nie uśmiecha mi się czekać 2 lata na klarowną wodę zastanawiam się też czy nie kupić skarpety tylko czy ona ma na tyle małe oczka że nie przepuści tego co przepuszcza wata filtracyjna

...bardzo ciekawe...nigdy o tym nie czytalem ale wiem z autopsji mojego zbiornika ze tak wlasnie bylo (1,5 roku)...wtedy patrzac na skale forumowiczow zastanawialem sie jak oni to robia ze maja taka sliczna,zarosnieta algami wapiennymi skale a u mnie dziadostwo...chyba czas zrobil swoje,moja skala tez tak wyglada teraz...obalamy mit wsypywania piachu po miesiacu...?...co to da,skoro skala sie czysci znacznie dluzej...mysle ze w moim przypadku tez pomogl aragonit milk...chyba po tym skala sie zaczerwienila,bo wczesniej glony czerwone byly tylko pod skala,jakby nie lubily swiatla...dzisiaj rosna wlasnie tam gdzie swiatlo jest...same niewiadome...czy wogole kiedykolwiek da sie to logicznie wszystko wytlumaczyc...?...Skarpeta daje rade swietnie jak jest na splywie,problem w tym ze sie bardzo szybko zapycha i trzeba ja czyscic wlasciwie codziennie...wywalilem ja szybko...na klarownosc wody u mnie pomogla chyba vodka,potem ozon,kulki,bakterie...jest w czym wybierac...potrzeba dobrego filozofa,ktory bedzie zyl z 200scie lat...moze dojdzie do tego co tak naprawde pomoglo...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw cyrkulację żeby Ci wydmuchiwała syfek ze skał, zmieniaj jej położenie co jakiś czas, załóż skarpetę na spływ (nie musi być z obudową ale pomyśl jak ją zamocujesz) i czekaj czekaj czekaj.... może nawet i jak mówią 2 lata (to tak na pocieszenie ;-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#299865 Niejeden z nas :

Ustaw cyrkulację żeby Ci wydmuchiwała syfek ze skał, zmieniaj jej położenie co jakiś czas, załóż skarpetę na spływ (nie musi być z obudową ale pomyśl jak ją zamocujesz) i czekaj czekaj czekaj.... może nawet i jak mówią 2 lata (to tak na pocieszenie ;-)

nie przesadzajmy :)

u mnie trwało to tylko 6 miesięcy, no ale każde akwarium jest inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299869 DarekB30 :

nie przesadzajmy :)

u mnie trwało to tylko 6 miesięcy, no ale każde akwarium jest inne

Widzisz po moim poście ucieszyłby się że po 7 miesiącach już mu zeszło a po Twoim to będzie smutny :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na ebay'u kupisz za grosze,przyklad http://cgi.ebay.com/7-x-16-1-2-Sump-Pre-Filter-Sock-200-Micron-Felt-Bag-/130455603710#shId,pierwsza jaka znalazlem ale jest tego mnostwo,ja kupilem z czerwona obrecza ale tak jak mowilem,wywalilem to bo sie szybko zapycha...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak

dałem sobie spokój z wszelkimi gąbkami , watami filtracyjnymi ,skarpetami. Po prostu najlepszym sposobem to chyba jest czas wszystko powoli z dnia na dzień samo zanika drobinek jest jeszcze pełno ale zauważyłem że codziennie ich ubywa więc myślę że to kwestia czasu i po prostu jak to każdy pisze należy być cierpliwym chodź ciężko mi czasami takim być ale widzę znaczną poprawę więc daje wywaliłem wszysto co ma dodatkowo filtrować niech się tym poprostu zajmie odpienacz mam apf 600 na 250 litrach więc sobie powinien z tym poradzić w miarę szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

akwarystyka to hobby dla cierpliwych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja niestety ale nie wytrzymałem i tydzień temu wsadziłem do akwarium pompę z wielką gąbką. Efekt krystalicznie czysta woda i bardzo mało drobinek dziś postanowiłem gąbkę umyć i wyjąłem ją rano z akwarium. Efekt przychodzę z pracy a w baniaku woda już mętna i pełno drobinek. Czy ktoś mi może napisać ile jeszcze będę z tym walczył czy dalej stosować filtr z gąbką ? i ile czasu go stosować skała moczy się 1,5 miesiąca od tygodnia była gąbka z filtrem i było elegancko do dziś :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to przez 3 dni az do czasu, gdy dokupilem 5 kg suchego, grubszego piachu (koralowego, 2-3 mm) i przysypalem moja "make". Po dwoch dniach odpieniacz i troche waty zawieszonej na grzebieniu komina, wyklarowaly wode. Oczywiscie, to wroci gdy kupie kopiaca babke, ale to juz tak jest, ze albo cos kopie i piach bedzie czysty, albo nie to woda bedzie krystaliczna. Z tym, ze gdy kopie to korale sie w starszym akwarium usmiechaja.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten piasek to jakaś masakra już byłem nawet chętny go wywalić bo to odkąd go mam to woda taka syfiasta cały czas, tylko dlaczego odpieniacz nie zbiera tego co zbiera zwykły filtr z gąbką wsadzony do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.