Skocz do zawartości
cris6

śmieci bąbeli piasek wszystko pływa

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz moze zbiera, ale make pompy znowu podnosza. Tez zrobilem ten blad, ze kupilem naprawde drobniutki piasek, ktory bylby super do DSB, ale nie do sps-owego akwarium, gdzie jest silna cyrkulacja. Taki grubszy piach pozostanie na wierzchu, dopiero kopiace go znowu podniosa. Za pare lat sie przeplucze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny bedzie opadal pod spod.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż do podmian do zasysania piachu + drobne sitko/włóknina + woda po odsączeniu z powrotem do baniaka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cris, a jaką masz granulację tego LS aragonite ? Właśnie mam wrzucać do mojego akwarium 0,5-,1,5mm i jak tak sobie czytam to się mocno zastanawiam czy nie wymienić go na 1,5-3,0 bo ostatnio taki gdzieś widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cris,ewidentnie masz piach za drobny,ostatnio przchodzilem to samo,rownierz sie radzilem kolegi STANIEGO[jest gdzies watek na forum],zasypalem ta "make" piaskiem z poprzedniego akwa o granulacji 1,5 i problem sie skonczyl,nawet jak pompy ,miejscami mi lekko narusza grubsza warstwe to nie ma w akwa wolno plywajacych drobinek i paprochow,pozdrawiam,

p.s.skaly to mialem zasypane calkowicie-wygladaly jak pokryte sniegiem,dzis czyste i rozowe ;)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer,

0,5-1,5 mm to nie maka, bedzie ok.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie długo minie 3 miesiące od zalania

syf dalej lata po całym akwarium piasek zmieniony więc jego już nie podnosi, odpieniacz wywala raz na tydzień kubek syfu czy wy też tak mieliście kiedy nastąpi ta krystalicznie czysta woda

od dwóch dni zapodany jest też purigen i chemi pure ale jakoś nie widać poprawy z tego względu

w starym zbiorniku miałem czystą wodę już po nie całym miesiącu a tu końca nie widać

stosuję też filtracje mechaniczną filtr przepływowy zapakowany cały watą filtracyjną którą zmieniam non stop i która jest szybko czarna karmię 1 kostkę dziennie czy ja coś źle robię czy po prostu taki syf będzie w baniaku przez kolejne miesiące czy możliwe jest żeby skała tak długo się czyściła z tych milionów drobinek które są cały czas w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,ze tylko spokój Cie uratuje ,,taki urok żywej skały jedna jest czystsza w drugiej zdechło milion organizmów i syfu jest co nie miara niektóra przez długi czas oddaje do wody po4 ale tego przy zakupie nie jesteśmy wstanie sprawdzić chyba ,ze niesamowicie śmierdzi ,,na mojej Świerzej skale znowu bujnie rosną rożnego typu algi pomimo dobrych parametrów,,i strzelają krewetki i tez na to nic nie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fakt krabów to ja już nie jestem w stanie wyliczyć tyle ich było i jest dalej co do strzałów to również strzela pistoletowa i nawet ją ze dwa razy widziałem po prostu pytam bo czas sobie leci a ja widzę jak co jakiś czas wywala się syf ze skały jakby ktoś stamtąd go wypychał on się rozwala na miliony drobinek i pływa tak sobie to wszystko w obiegu do tego dołoży jeszcze mandaryn bo skupie non stop i pluje tym wszystkim ,jakieś odchody ryb i robi się jeden wielki pływający śmietnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czasem się uspokoi nawet dobrze ,,ze pływa a nie zbiera się gdzieś, ok cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęły 3 miesiące czy możecie zerknąć czy aby na pewno po 3 miesiącach ma pływać w wodzie tyle syfu

już nawet myślę nad kupieniem jakiegoś kubełka

co zrobiłem

zamieniłem piach na grubszy

stosowałem waty gąbki i inne dziadostwa

oto filmik proszę o ocenę sytuacji

najlepiej widać to w większej rozdzielczości i obraz na cały ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem tylko u mnie są(były) też bąbeliki. wczoraj kleiłem hydraulikę już 3 raz ,kupiłem drugą pompę, jest naprawdę dużo lepiej. :bump1 ale mam jeszcze pyłki w wodzie,(piasek albo starte kulki BP)za mocno się kręcą.)

Jak patrze na te wszystkie akwaria i filmiki gdzie w wodzie ciężko się dopatrzec jednego pyłka to mnie szlak bierze.

walcz z tym,,, ja też wacze,,,, tak nie powinno byc.....


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są tylko pyłki czy i bąbeli???


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpeta na spływie i wata przed pompą i oczywiście przedmuchiwanie skał co kilka dni. cyrkulacja skierowana na grzebień...kiedys się oczysci. powodzenia....


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da watę dawałem przez dwa miesiące ale trzeba ją zmieniać z 4 razy dziennie bo sie zapycha i blokuje przepływ wody co skutkuje załączeniem się często dolewki

to samo będzie ze skarpetą a nie mam łatwego dostępu do spływu dlatego zastanawiam się nad kubełkiem do którego będę miał łatwy dostęp gdzieś czytałem że zapodany co jakiś czas bardzo dobrze czyści wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą watą masz rację, ja też mam przed komorą pompy i ten sam problem, ale wymieniam raz dziennie.

dopóki skała pyli to trochę syzyfowa praca.

z tego co się orientuję chyba są jakies preparaty na porost alg wapiennych, skała w algach chyba już nie pyli, może w tą stronę idź.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do alg nie narzekam baniak ma 3 miesiące a pudełko przelewowe całe różowe się robi

no nic czekam dalej pewnie za miesiąc napisze walka dalej trwa którą ja dalej przegrywam

cały czas myślę nad kubełkiem tylko problem w tym że ja go muszę kupić a nie wiem czy to jest aby dobre wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris.. a tak przy okazji zapytam...

Z wylotu apf-a idą ci bąbelki powietrza??, takie zauważalne(drobnica)czy tylko woda??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6 mam ten sam problem co Ty, w wodzie mnóstwo badziewia. Może narażę się komuś :bump1 ale, u NIKOGO (widziałem już kilka ładnych zbiorników) nie było krystalicznej wody bez farfocli .Ja po prostu uznałem, że tak musi być. Watę miałem w sumpie ale ją wywaliłem , bo się "przypychała" i co chwilę przelewał odpieniek. Sam zachodzę w głowę czemu u wszystkich taka ładna woda a u mnie ... niezbyt ? Dałem sobie siana i czekam, może wyczekam, pozdrawiam !


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.