Skocz do zawartości
miloslupsk

OZONATOR - co i jak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mógłbym prosić o jakieś najprostsze wytłumaczenie schematu podłączeniowego ozonatora Hailea HL-300 do odpieniacza Aqua Medic Turboflotor Blue 1000 ? Mam zamiar od kolegi odkupić w/w ozonator ( została pamiątka po bracie, który koczuje w Anglii). Niestety ani on ani ja nie mamy pojęcia jak to podpiąć i w jaki sposób z niego korzystać. Jakie parametry powinienem nastawiać dla baniaka około 360l + sump 160l ? Ozonator nie może pracować bez przerwy ?

Przepraszam za tak proste pytania lecz wolę podpytać niż coś nabroić. Z góry dziękuję za wyrozumiałość./ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podłączenia to nie wiem, ale nie może pracować bez przerwy, do określenia pomiaru służy coś takiego jak redox (ma to zastosowanie nie tylko w akwarystyce) tu nie chodzi tylko podłączam i już u nas w polsce podobno mało osób to stosuje w niemczech cieszy się lepszym powodzeniem, niech wypowiedzą się ci którzy używają.


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz pod wężyk powietrzny.Można przedobrzyć.Ja go używałem 30 minut jednorazowo w początkowej fazie zakładania zbiornika.Teraz leży półtora roku i chętnie go odsprzedam komuś.W jednym z pierwszych egzemplarzy gazety Koral jest fajny opis stosowania ozonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten sam typ odpieniacza i ozon podłączyłem wężykiem do tłumika ze skimmera ustawiony jest na minimum pół godziny dziennie.Ważne jest też jak długo baniak działa bo z moich obserwacji nie polecam do świeżego zbiornika ponieważ będzie on zmniejszał między innymi populacjie bakteri w naszym świeżym środowisku.Należy się też liczyc z przedawkowaniem w tym celu obserwuj bacznie korale.Co do kontrolera Redox nie mam jak ci opisac moich doświadczeń ale z tego co wiem to nie jest to dobre urządzenie tak do końca bo np. przy podmianie wody poziom redox nam się zmienia i zostaje automatycznie uruchomiony ozonizer co może prowadzic do nadmiernego eliminowania bakteri z naszego systemu a co za tym idzie wyjałowienia wody co w następstwie może doprowadzic do obumierania naszych podopiecznych.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299064 inmar :

Podłączasz pod wężyk powietrzny.Można przedobrzyć.Ja go używałem 30 minut jednorazowo w początkowej fazie zakładania zbiornika.Teraz leży półtora roku i chętnie go odsprzedam komuś.W jednym z pierwszych egzemplarzy gazety Koral jest fajny opis stosowania ozonu.

Inmar sądze że dlatego nie miałeś dobrych wyników w stosowaniu ozonu bo zaczołeś go używac na starcie gdzie baniak zaczynał dopiero wypełniac sie szczepami bakteri które ty stosując ozon właśnie skutecznie je eliminowałeś.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,ale stosowałem go na ospę i w sumie może z 10-15 razy o ile dobrze pamiętam.Może jednak nie było tak długiego stosowania,aby zaszkodziło.

http://www.nokaut.pl/co2-w-akwarium/ozonator-hailea-hlo-300.html mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny ozonator tylko pieniek troche inny ale , w moim wezyk od ozonatora jest podpiety pod zlaczke przy kubku z piana

uzywam go codziennie po godzinie na 10% mocy

jest jedna wazna zasady przy ozonatorze, nie mozesz go czuc jak pracuje wszystko ma isc w wode a nie w pomieszczenie

i tak jak koledzy powyzej nie polecam do nowych zbiornikow


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znów czytałem że jeżeli ktoś zamierza używać ozonatora to właśnie systematycznie od początku


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktos podal Ci zle wiadomosci...

Podlaczony mam na trojniku na wezyku powietrza do odpieniacza. W zaleznosci od odpieniacza, bedziesz musial zastosowac dodatkowa pompke powietrza, lub nie, zeby ozon wepchnac do odpieniacza, a nie zmniejszac doplyw powietrza.

Ozonator (ten najmniejszy 25mg/h mialem podlaczony 1 godz dziennie, na najmniejszej mozliwej dawce. (mozna latwo przedawkowac i np popalic skrzela rybom), takze spokojnie. Wystarczy, ze podmieniana woda woda nie bedzie bardziej zolta niz nowa, do podmiany.

Na poczatku, przez kilka miesiecy nie dawaj ozonu. Niech bakterie maja szanse sie rozmnozyc.

Ps: wegla juz nie musisz kupowac :D

Stancor b. ladnie wszystko wytlumaczyl.

Wazne jest, ze sterowanie redoksem to bzdura i mozna wysadzic akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.