Skocz do zawartości
Sathis

Morszczak z Opola :D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nazywam się Ola i pochodzę z.. Opola :D

Mam w planie malutką rafkę "nabiurkową" i zanim zacznę cokolwiek dłubać może znajdzie się jakiś aktywny morszczaczek z Opola, który udostępni mi tak z 20l wody ze swojego baniaka na pierwsze zalanie? Moja kałuża będzie miała 30l także te 20 to tak spokojnie na start, a potem podmianki już sama - no chyba, że będzie to tak miła osoba, że zgodzi się co 2 tygodnie zlewać mi z 5l ze swojego morza to byłoby cudownie :D Mogę zaoferować gratyfikację w postaci ciasteczek, dobrej kawy, finansową oraz hm... drzewołazy z własnej hodowli :D

Nie wiedziałam gdzie ten topic wrzucić, tak sobie wydumałam że offtop to najlepsze miejsce, bo w końcu zawiera się tu znajomości, a nie rozmawia tylko "na temat" :D

Pozdrawiam wszystkich szalonych ludzi tak jak ja! :D


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Olu,

To ja śmignę Twój temat do działu dla nowicjuszy. Tam będziemy Cię "szkolić" :D

Pozdrawiam.

PS: Utarło się u nas na forum że dziewczyny wklejają swoje zdjęcia, także nie krępuj się :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem z Opola ale z Krapkowic mogę pomóc.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha - zdjęcia mówisz... a jakie dokładnie :D

Ja dałam do offa, bo właściwie pytanie było takie ni w pięść ni w oko, nie do przypięcia :D

Mateusz86 dzięki za ofertę - z pewnością skorzystam jeśli nie znajdę nikogo bliżej (jednak to jest kawałek :D warto jednak chociaż na start się pofatygować :D )

Ale skoro już jestem w nowicjuszach to podam swoją konfigurację do oceny :D

Rafka jest Nano-Pico: 40x25x30cm

Oświetlenie: Solar Lux 28W 10k-30k na początek - potem pewnie podmienię, ale łatwiej będzie mi zacząć od komaktu na E27

Filtracja: LR (6kg), LS (z 9kg - korzystając z dziennika mufti :D ) oraz Aqua Nova NF 600 (albo inna kaskada, do której komory włożę DIY odpieniek)

Cyrkulacja: może coś niewielkiego jak pompka fontannowa, albo coralia nano

Grzanie: Grzałka z termostatem 40W podpięta dla pewności przez RT2

Jakieś sugestie? Akwarium przeznaczone przede wszystkim na moje (szumnie nazwane, bo ani jednego nie mam :D ) ulubione zoa :) W planie jest jeszcze może tubka, jakieś grzybki, generalnie nawet chyba bez ryb, oczywiście krewetki i jakiś tam ślimaczek na pewno będzie ale poza tym raczej nastawiam się na korale.


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdjęcia naszych babskich zasolonych baniaczków :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wobec powyższego nie mam czego fotografować :D Ewentualnie mam foty mojej hodowli drzewołazów :D


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sathis też miałem hodowlę drzewołazów.

Pozdrawiam


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie hodowałeś? Ja nadal to rozwijam :D

A wracając do tematu nowicjuszy - jak moja konfiguracja Wam się podoba? :D


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie hodowałem Dendrobates auratus.

Co do cyrkulacji to polecam Koralia Nano.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koralia faktycznie wydaje się mieć większy sens, ale na pewno tylko jedna, bo 2 to chyba przesada w takim niewielkim baniaczku :D

Poza tym mam wrażenie, że grzałeczka może troszkę za mocna? Teraz tak myślę, że 20W powinno starczyć przy tym założeniu, że świetlówka kompaktowa też grzeje :D Co Wy na to?

A auratusy zielone czy niebieskie? :D Ja mam mnożące się niebieskie trio (i jeszcze kilka innych gatunków) - ale to nie to forum :D


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam grzałkę Jager 25W.Moim zdaniem starczy ci Koralia Nano.

Miałem Zielone.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - taka właśnie będzie moja ostateczna konfiguracja czyli:

Rafka: 40x25x30cm 30l

Oświetlenie: Solar Lux 28W 10k-30k na początek

Filtracja: LR 6kg, LS 9kg oraz Aqua Nova NF 600 (albo inna kaskada, do której komory włożę DIY odpieniek, ew. odpieniacz zewnętrzny weipro, chociaż mam mieszane uczucia co do niego)

Cyrkulacja: Koralia Nano

Grzanie: Grzałka z termostatem 25W podpięta dla pewności przez RT2

Życie: na pewno porządna ekipa sprzątająca, zobaczymy co z LR wyjdzie :) A to tego zoanthusy, grzybki i koniecznie tubka :)

W zasadzie projekt jest - teraz czas na realizację :) Jako że pierwszy szklarz nawalił idę do zoologa po baniak, bo już mi się nie chce szukać :) W sumie spoiny czarne czy bezbarwne, to i tak jeden pies, dopóki nie klei się optiwhite :)


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.