Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

mini odpieniacz WEIPRO 2002

Rekomendowane odpowiedzi

4693f45d1477e9a7med.jpg

ma ktoś z forumowiczów doświadczenie z tym odpieniaczem ?

zmiana tłumika powietrza żeby wyciszyć? nacięcia na łopatkach dla zagęszczenia piany?

z góry dzięki za każde info o tuningu :D


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal98 :

jak rozwiązałeś problem z pęcherzykami powietrza?próbowałeś z nacięciem :D i nie wyszło,myślałem że to pomoże a może krótsze ? dzięki za info


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja poprzewiercałem łopatki i zdechło,kupiłem nowy wirnik. Można by jakąś inną pompą pokombinować bo te fabryczne

to trochę słabe


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem to cudo tylko ze 2003 po zalozeniu na krawedzi zbiornika wyrzuca wode łacznie z bomblekami takze w takiej formie napewno sie do pracy nie nadaje.Macie pomysł jak to zmienic? Nie mam niestety panela.

ort. do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to cały problem,taka firma a wyprodukowała takie gówno. . . . .

dla mnie praca tego odpieniacza jest nie do przyjęcia i w panelu,współczuję ci Mateusz :) bez panela to już w ogóle porażka ale nie odpuszczę,skoro michal98 powywiercał otworki i nie pomogło to już krok do przodu,ja ponacinam łopatki,zmniejszy siłę pompy bo za duża i roztrzepie bardziej powietrze,można też wywiercić otwór z boku i przez rurkę podać wodę z pompy ale za duża siła strumienia wody i tak wypchnie bąbelki powietrza na zewnątrz do akwa,będę kombinował do skutku


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zawiodłem sie na tej firmie po raz drugi.Rok temu kupiłem tez odpieniacz Weipro tyle zs 2012 i zamontowałem pompke aqua nova 800 l/h.Chinczyk bo chinczyk ale nizla.Z sama pompa odpieniacz nic nie wyrzucał dopiero z mocnym napowietraczem chodził.Teraz z napowietrzaczem juz nic nie wyrzuca.Szukam chichego napowietrzacza jakby ktos znał to pisac i bede kombinował :) a co do tego cuda małego 2003 to kolega ma w panelu ale ma tam rowniez włozone biobale i chodzi u niego jak złoto co skloniło mnie tez do jego zakupu...


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale biobale po wylocie wody z odpienka ?chyba żeby powietrze zatrzymać?myślałem na jednej komorze gąbkę założyć tez powietrze zatrzyma ale syfek będzie się zbierał


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklej narożnik albo z boku zabierz,natnij grzebień a w środku skolko godno,komory i przepływy i panel jak ta lala :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RA345 - da radę przerobić wirnik na igiełkę-bioballa albo mesha? Do tego Venturi i się zobaczy :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299810 arrowb :

witam, co od pecherzykwo powietrza to znikna z czasem, taku bylo u mnie z Resun SK-300 i Tunze 9002. Takze nie ma sensu nic pchac, odpieniacz sie dotrze i bedzie po klopocie.

Tunze 9002 mam w konikarium i leca z niego sporadycznie małe babelki ale prawie nie zauwazalne.Natomiast ten WEIPRO niestety daje młyn pełna para i robia niezla zawieruche w akwa.Takze nawet nie mam pomysłu jak mu dac szanse zeby sie dotarł ;/


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem z wirnikiem czyli porobiłem nacięcia na łopatkach wirnika (najlepsze nacięcie wyszło na palcu :googleye( ) i nie pomogło,nawinąłem żyłkę na wirniku i nic,zmniejszyłem długość łopatek wirnika i dalej nic lepszego więc rozebrałem cały odpieniacz na poszczególne elementy i złożyłem na nowo nie montując rury wewnętrznej,wywierciłem otwór z boku i tam wcisnąłem pompkę,w dolnej części odciąłem zbędny fragment gdzie pierwotnie był wlot wody z pompy i zakleiłem górny wylot,na koniec dołożyłem cześć z filtra kaskadowego dzięki temu mam regulacje na wylocie wody,teraz to wygląda tak i prawie jestem zadowolony

0ef05a248f0ca6d3med.jpg

a teraz pieni tak

c980dd4585b1c113med.jpg

jeszcze klejem uszczelnie miejsca łączenia bo bąbelki uciekają,teraz wiem ze warto go do landrynka podłączyć

ps.odkleiłem nalepkę firmową,ciekawe czy producent testuje ten sprzęt?u mnie w pierwotnej wersji się nie sprawdził


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten odpieniek. ja przerobilem wirnik na wiertarce...tzn wyciagamy wirnik z oski i wkladamy magnesem tam gdzie wkladamy normalnie wiertlo. urychamiamy wiertarke i widac ze wirnik kreci sie jak normalnie w pompce i wtedy bierzemy pilke do metalu i leciutko przykladamy do obracajacych sie lopatek. po calej operacji wyglada mniej wiecej tak;)

ps: ktos wie gdzie mozna kupić wirnik do tej pompeczki albo cala pompke do weipro?


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matali1

jak będziesz miał namiary na tą pompkę daj cynk,ona sama w sobie jest ok,to nacięcie coś pomogło ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem zmiany po nacieciu:

1.na poczatku sie przestraszylem bo normalnie to pienil od wlaczenia a teraz piana zaczyna sie podnosic do kubka po jakis 30min pracy.

2.prad wody w odpieniaczu zmniejszyl sie i teraz z odpieniacza wylatuje duzo mniej bombli;)

3.to co finalnie znajduje sie w kubku jest hmmmm trudno okreslic ale jest to suchsza piana a nie tylko zolta woda

ogolnie szczelina w lopatkach pomogla ale radze poszerzac ja stopniowo i testowac bo pompka moze nie miec potem sily zassac powietrze


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.