Skocz do zawartości
kubek_77

120l z narożnym panelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymyśliłem taki zbiornik, proszę o ewentualne uwagi:

- akwarium 80x35x45

- odpieniacz Weipro SA2005, po dyskusji na forum uznałem PS300 Aquaela za lepszy

- grzałka 100W

- pompa koralia 2, po negocjacjach w Aquaelu jest Reef 2600 :)

- oświetlenie 4xT5 24W

- filtr kaskada o przepływie 700 l/h, rezygnuję na rzecz panela filtracyjnego

- około 16 kg LR

- paczka piachu żywego (mam nadzieję, że przykryje wystarczająco dno zbiornika)

Odpieniacz i grzałka umiejscowione w panelu, również tam (jeśli to będzie konieczne) węgiel aktywny i absorbenty. W przeciwnym rogu pompka do wytwarzania fal.

Proszę o uwagi, propozycję zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już akwarium, i nie chcesz go ograniczać panelem, a chcesz wykorzystać filtr kaskadowy to ja bym zrobił tak że dostawiłbym małe, wąskie akwarium (nie wiem ile ma weipro ale pewnie może być węższe)15 cm x 40 x 40 a w dnie filtra kaskadowym wywiercę dziury aby woda spokojnie przepływała oraz wkleję z kawałka pleksy przegrodę, aby woda miała właściwy obieg. Wtedy tanim kosztem miałbyś załatwione trzy rzeczy : obieg wody w małym akwarium, miejsce na sprzęt oraz można wkładać do kaskady węgiel w woreczku który tanio i pięknie będzie opływać woda. Polecam wtedy takie małe akwarium z przodu, ewentualnie z boku obkleić folią reklamową, najlepiej czarny mat. Mam tak panel oklejony i wygląda lux. Ja małą kaskadę mam zawieszoną na krawędzi panelu właśnie na media filtracyjne typu węgiel aktywny lub ecophos.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, rozważę Twoją propozycję. Przyznam, że ma dla mnie mały minus - nie mam małego akwa :) Poza tym miejsce, w którym stanie akwarium jest takie bardzo specyficzne bo to murek, który nie jest prostokątny a raczej ma kształt rombu. Ten mały zbiornik musiałby być krótszy raz z powodu powyższego, a dwa... to co z silniczkiem od kaskady? bo one raczej nie są dostosowane do pracy w zanurzeniu.

Czy reszta jest w miarę poprawna? Zastanawiam się głównie nad tą koralią czy jedna wystarczy czy lepiej jednak dać dwie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki patent u siebie więc Ci podpowiem :) Kaskada może nie wypalić z prawej strony to zależy jakie oświetlenie planujesz. W moim przypadku mam dwie belki hagena T5 2x24 a ich montaż uniemożliwił mi zawieszenie kaskady - są za nisko lustra wody i podpórki zajmują sporo miejsca na krawędziach, Ja mam odpieniacz weipro 2012 wisi na zewnątrz panela. Cyrkulacje mam 2 x jvp - 101 i w zupełności wystarcza - jedna by nie dała rady, biorąc pod uwagę ze nie masz pompy obiegowej.

5507-100_1564_800x600.jpg

Jvp tymczasowo mam tak ( wentylująskałę ) a na kaskadę za ciasno dociera do człowieka opcja sumpa :) ale to już na wiekszym zbiorniku.

5507-100_1563_800x600.jpg


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Genialna sprawa, świetna podpowiedź i już widzę, że projekt ma poważną wadę, ale np eiheim ma kaskady z poborem wody po prawej stronie może wystarczy zrewidować plan o tyle, że kaskadę przenieść na tylną ścianę. Zastanawiam się właśnie czy ten Weipro SA2005 pociągnie, czy jednak nie kupić mocniejszego... A jak się te Hageny sprawują? bo zastanawiałem się nad jedną oprawą 4x24W względnie widziałem świetne oświetlenie bodajże firmy Agalight HQI. Jest w miarę estetyczne, w formie projektora i można zamontować tak jak to się montuje halogeny w domu (ale nad tym się jeszcze zastanowię). Teraz muszę powalczyć ze szkłem i z rozmieszczeniem w nim gratów. Jak coś zlepie to pochwalę się fotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj :) A z hagenów jestem zadowolony zobaczymy na dłuższą metę. weipro 2005 powinien dac rade ( nie wiem nie używałem ) zależy jaką będziesz miał obsadę, plan akwa i ilość środków przeznaczonych na solniczkę ;)Zalecają 2 x mocniejszy odpieniacz niż podaje producent ale czy ja wiem ... Na pewno wiekszy kubek wygodniejszy.

p.s mam takiego pieńka na zbyciu- nowy w pudełku.


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weipro 2005 na pewno nie da rady, z kilku powodów:

1. Słabo pieni

2. Wyrzuca masę bąbli do akwa na powrocie

3. Nie ma regulacji poboru ilości powietrza

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=299355#299355 - z serią Weipro 2002-2005 jest masa kłopotów. Model 2005 "teoretycznie" na 100l w rzeczywistości może wystarczy na 50... o ile ktoś go zmusi do prawidłowego pienienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z odpieniaczy pozostaje PS300 Aquaela i tzw brzęczyk... a chciałem tego uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam...

zmiany zapisałem w pierwszym poście. Proszę tylko o podpowiedź czy jeżeli dam w jednym z rogów tego aquaelka 2600 a w przeciwnym zrobię tylko panel z którego wyrzucać wodę będzie pompa to potrzeba mi jakiegoś cyrkulatora w sąsiedztwie wylotu z panela?

Jakiej mocy pompa będzie słuszna do obsłużenia panelika 12x35x45 cm? Czy taka np ehaima (wersja compact) o wydajności 1000l/h starczy? No i oczywiście to ostatnie pytanie jest powiązane z tą cyrkulacją, czy dawac jeszcze jakąś mniejszą pompkę po stronie panela (koralia nano lub koralia 1)?

Pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.