Skocz do zawartości
pikaczu2000

Babka- chora, zraniona ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Babka przez jakies 2 dni byla zupelnie niewidoczna. Dzis pojawila sie w porze "obiadowej". Niestety cos ma na swoim boku, nie wyglada to zbyt optymistycznie. Nie wiem czy to choroba czy tez jakies uszkodzenie mechaniczne ale chyba opcja 1 wydaje mi sie bardziej prawdopodobna.Jest to gleboka rana, a wkolo niej odbarwiona skora, opuchnieta i pofaldowana. Czy moze ktos z was wie co to moze byc , jakie srodki zastosowac etc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem cos podobnego kiedys u kolegi na mandarynie. Okazalo sie ze mala modliszka mieszkala w skale i go "dupla" chcacy lub nie...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że należałoby jej pomóc przeżyć, troszkę podnieść temperaturę wody, może nieco zmniejszyć zasolenie i dobrze karmić, może ocaleje.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka zeszla. Zastanawia mnie czy nie mogl byc to jakis pasozyt. Sekcji nie robilem ale w miejscu gdzie byla ta biala plama na boku byl znaczący ubytek tkanki jak rowniez pod ta biala plamą (wyjedzona ?).

Teraz mam nadzieję ze pozostalym rybą nic nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż możliwe, ze jakis pasożyt, ale może być też tak i tak mniemam, że coś ją uszkodziło, wdało się infekcja, a to wyjedzenie to efekt działania krewetki czyszczącej, która tylko usunęła zainfekowaną tkankę...

Szkoda zwierzaka.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej stara zakażona rana, wtakich przypadkach leczenie jest trudne i traumatyczne ale ale niejednokrotnie sie udja szkoda że za późno ):


96x60x60 345 l HQI 2x150w 4 x T5 39w Deltec APF600 cyrkulacja 20000 l 40 kg LR ok 22 kg LS start 15.12.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tu raczej można by zapytać- jak ma się babeczka?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest napisane że zeszła


96x60x60 345 l HQI 2x150w 4 x T5 39w Deltec APF600 cyrkulacja 20000 l 40 kg LR ok 22 kg LS start 15.12.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.