Skocz do zawartości
Gotterdammung

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, wczoraj kupiłem i zamoczyłem swoją żywą skałę, dziś pojawiło się nieśmiało na niej pierwsze życie. Proszę o identyfikację tych 2 zwierząt, sprawa będzie tym trudniejsza iż mój aparat nie jest w stanie uchwycić ich więc będę zmuszony opisać je jak najlepiej potrafię.

Gatunek 1 :

Śnieżnobiały koral, cały wielkości około 2mm, na co składają się :

-noga 1mm wysokości, 0.2mm średnicy

-korona składająca się z około 8 "parzydełek" każde po około 1mm długości.

Posiadam takie 2 sztuki, przy czym ważne jest wspomnieć iż wyrastają ze stwardniałej skorupy, noga każdego z tych stworzeń jest u nasady otulona jasnobrązową i jak odnoszę wrażenie twardą warstewką. Cała jak to ujmę "kolonia zajmuje powierzchnię około 3cm x 3xm. Z reszty rurek nie wystaje nic, z jednej tylko jakby jedno parzydełko, lecz chowa się po chwili.

Gatunek 2 :

Różowy koral, cały wielkości około 5mm, na co składa się

-noga 3mm, 1mm średnicy, zwężająca się ku górze,

-korona składająca się z 8 parzydełek, każde po około 2mm

Tych również są 3 sztuki, rosną blisko siebie. Nie widzę wokół nich zmian na skale, albo jej nie zauważam ponieważ w tym miejscu skała jest różowa jak korale.

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy

Pozdrawiam, Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, aparat pokazuje smugę, nie jest najwyższych lotów...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze pare dni ,niech powyłazi jeszcze troche organizmów.. złap od kogoś aparat popstrykaj, i bedziemy ustalac co tam porasta tą twają skałe:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę inną, nie mógłbyś zmniejszyć tego baneru ze stopki ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piona - no wiem że tak by było najlepiej, ale może ktoś widział juz takie cosik i rozpozna nawet po opisie ;] A jak to jakaś zaraza to policzymy się w Łodzi :googleye

@SkoczekPL - jak widać, zrobione


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki :googleye

A co do życia, często małe "cosie" są podobne do innych i ciężko strzelać - mając nawet opis.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPL - Tego sie własnie spodziewalem, modle się tylko o to żeby to nie była Aiptasia lub Majano, przejrzałem masę zdjęć w necie i odnoszę wrażenie że nie...

@Piona - O tak Panie Złoty, rurówek to jest od groma jeśli moge się tak wyrazić, tylko na tej jednej skałce naliczyłem 8, a nie mam pewności czy to wszystkie. Ale w każdym razie rurówki różnią się od tego co nieporadnie opisałem diametralnie ;]

Aha, ten "Gatunek 2" MA jak przed chwilą zauważyłem taką charakterystyczną cechę, iż na tych prze zemnie nazwanych parzydełkach ma jakby pełno malutkich wypustek. Przypomina mi miniaturową Xenię.

Poniżej zdjęcia w porażającej jakości :

Gatunek 1

gatunek1.jpg

Gatunek 2

gatunek2.jpg


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie to na 1000% xenia.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zwierzaki ? Tak przy okazji, Xenia "chowa się" w skale ? Bo ta biała jak sobie jakiś pyłek złapie, to momentalnie chowa się w skałę, po czym wraca. Różowa zaś, po zgaszeniu świetlówek 10.000k schowała się i jak wnoszę czeka na lepsze czasy...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300946 Gotterdammung :

Oba zwierzaki ? Tak przy okazji, Xenia "chowa się" w skale ? Bo ta biała jak sobie jakiś pyłek złapie, to momentalnie chowa się w skałę, po czym wraca. Różowa zaś, po zgaszeniu świetlówek 10.000k schowała się i jak wnoszę czeka na lepsze czasy...

zerknij na reflex.net na pierwszej fotce coś "xeniowate" może anthelia a na drugiej chyba coś z briareum


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne do tych na 2 foto i to było acrossota


Jest ok. 250L w obiegu, cyrkulacja: 1x6095, obieg: ER 3700, deltec sc1455, światło: 4x24W, dolewka.

Start: 04.11.2010, zmiana: 12.2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagroda najprawdopodobniej wędruje w ręce Niki :) Zdecydowanie wyglądają jak te na zdjęciach które przesłałaś :D W każdym razie cieszę się że to nie aiptasia, wiem że żaden cud, ale na początek i tak jestem okrutnie zadowolony, nie spodziewałem się życia przez najbliższe +- 2 miesiące :googleye

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc

Pozdrawiam, Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.