Skocz do zawartości
Wściekły Dorsz

ReefMax by nowicjusz Wściekły Dorsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, użytkowników nano-reef. Przygodę z akwarystyką zacząłem już w wieku 10 lat, mając 22 wiosen stwierdziłem że poza zamiłowaniem do muzyki,gitary elektrycznej,motorów,malarstwa,akwarystyki słodkiej należy rozpocząć historie z małym morskim. Padło na używane akwa od Ewaise i Pana z bródką :googleye, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w całej transakcji, cierpliwość przy dojeździe :):) Serdeczne podziękowania za fajną skałkę do Pani Eli, proszę nie zapominać o mnie jak coś jeszcze będzie zbędnego w Pani akwa:)

W akwarium na dzień dzisiejszy jest 11 kg żywej skały,9kg piasku Pink, woda z baniaczka od Ewaise i Pana z bródką, aquael 2800 falownik, jakieś wężowidła, rozgwiazdy, małże oraz ślimaki.

Akwa zostało założone 19.11.2010

Proszę o jakieś porady, ewentualnie wskazówki. Dwa razy zmieniałem położenie żywej skały, dochodzi trochę do ścianek ale tak mi się podoba. Szczerze akwarium będzie oglądane z przodu bo boki są zastawione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się ustawienie skały... kiedy zamierzasz coś wprowadzić...?? co planujesz umieścić w RM??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wpuścić na początek z 2 * L. Wundermani. Z korali to planuje miękkie, zoa strasznie mi się podobają.

Wszystko chcę powoli wprowadzać, nie szaleć, zresztą flota się wyczerpuje :googleye Myślałem że mam apitasie, ale na szczęście to nie to ustrojstwo :)

Planuję dokupić jeszcze skałę na górę, jakieś takie płaskie elementy tak żeby mieć ok 20 kg :D

P.S Dzięki młode wilki za rady odnośnie siatki i ogólnie reefmax :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę parametry wody dzisiaj i zacznę chyba działać z jakimiś szczepkami jak będzie znośnie, a krewety w 2 połowie grudnia :googleye, może będą świąteczne promocje :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem parametry testami na razie tylko 4 testy, Mg oraz Ca przy przypływie floty zakupie :googleye

zasolenie - 1,023

NO2 - 0

NO3 - 0,2mg/l

PH - 8,2

KH - 7,5

temp - 25C dzień /24,5-24,8 noc

Za ostatni grosz kupiłem cavularie, nie wytrzymałem była taka ładna :) ... Ciekawe kiedy się otworzy.........

Na razie nie mam koncepcji co będzie w baniaku, przyjdzie na to czas, za jakiś czas przy napływie gotówki :D

Macie może jakieś propozycję łatwych korali, które cieszą oko wyglądem oraz zachowaniem?

Znalazłem jakieś ustrojstwo. Jak uda mi się "urodzić" fote to wstawię. Opis: podobne do gąsienicy, kolor czerwony i takie jakby kolce na bokach... Małe z 3-4cm :/ Co to może być?

Kill him or her?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczet.. tak mi się wydaje... Kill'aj to...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301539 Warszawiak :

Wieloszczet.. tak mi się wydaje... Kill'aj to...

Warszawiak a możesz wytłumaczyć czemu ma tego wieloszczeta wywalac ? Zjada skałę ? a może ryby lub korale ? ... nie , on zjada resztki z zakamarków i nikomu nie wadzi


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze to ogarnąć, zapaliłem światła po zgaszeniu, były jakieś robale kosmos :googleye:) Ile tego, nawet nie wiedziałem że jest tyle życia :) hehe kosmos, ale jak zrobię tej bestii zdjęcie to wrzucę

Cavularia wypuściła 2 polipy, wnerwiłem się że za mało bo było ich dużo i przestawiłem, następnie ukryła wystawione przez siebie polipy :/ Teraz jest łysa skała.... Kurcze żeby wyszła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301541 mrozikulus :
#301539 Warszawiak :

Wieloszczet.. tak mi się wydaje... Kill'aj to...

Warszawiak a możesz wytłumaczyć czemu ma tego wieloszczeta wywalac ? Zjada skałę ? a może ryby lub korale ? ... nie , on zjada resztki z zakamarków i nikomu nie wadzi

A nie szkodzą koralowcom ?? nie pomyliłeś może wieloszczeta z wężowidłem...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% wieloszczetow jest niegrozna dla rafy - no moze niektore moga wystraszyc wlasciciela jak zobaczy metrowego robala w akwa :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wieloszczetów wtrące...

U mnie jest kilka i są zupełnie nieszkodliwe. Ja bym nawet powiedział, że są pożyteczne. Ładnie zjadają resztki z zakamarków i z dna. Pięknie czyszczą pory w skałach. Nie zaobserwowałem żeby podgryzały korale.

Jeżeli uda Ci się złapać duże sztuki gdy wyjdą ze skał to spokojnie możesz wywalić do kibla, ale IMHO nie warto robić na siłe totalnej eksterminacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja cavularia wsadzona 23.11.2010 , doszła do formy 24.11.2010 ...próbuję wgrać foto ale coś nie chodzi...

Pojawiły mi się jakieś czarne albo brązowe naloty na szybach bardzo delikatne...Jak z tym walczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz czyścić czyścikiem, starą kartą kredytową (ktoś mi podsunął ten pomysł - sprawdzałem szczególnie dobrze sprawdza się w okolicach piasku) lub zwykłą gąbką kuchenną. Ja czyszczę tylko przednią szybę i trochę boczne, dół bocznych zostawiam, żeby w przyszłości Mandaryn miał co wcinać :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kefu dzięks, ja już panikowałem że jakaś plaga, glon ...:) Jutro chyba będę mieć sarco. Wykupiłem aptekę, takie igły i takie, jedna strzykawkę na jakieś eksperymenty typy karmienie kiedyś. Kupowałem o 22.00, babka myślała że jakimś narkomanem jestem...:):):)

Jak takiego sarco przyczepić do skały, igłami, super glue czy gumkami ???

Wiem że róznie można się "bawic", ale ja chcę jak najłatwiej i żeby się przyjoł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w hurtowni medycznej więc po szkoleniach zostaje nam mnóstwo pootwieranych igieł, strzykawek, drenów itp. także mam tego w brud :)

:):):) trochę dałeś do myślenia pewnie pani aptekarce :)

Skąd będziesz miał Sarco ? Ze sklepu ? Jak tak to pewnie na skale dostaniesz, jak będzie wystarczająco duża to możesz ustawić stabilnie i po sprawie, albo użyć kleju do korali :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa po 41 dniach, szczerze robiłem tylko w nim podmianki. Jakoś rzadko bywałem w domu dlatego tak chaotycznie w baniaku i pusto. Ale się poprawie. Wszytko jest zdrowe i gites się czuje (grzybki przybywają, sarco sie pięknie otwiera, twardziele 3 rosną sobie powoli) poza sinularią zielona ( od początku był problem- może przemrożona):waving

Jest jakaś bladawa i tak jakby troch zrzucała "skórę" :clowning. A i wieloszczet wgryzł mi się w twardziela z boku okaleczając go, więc zaczynam wojnę z nimi. Czy nadgryziony koral ma szanse wyjść trochę z opresji i nie paść (nie traci koloru,wypuszcza polipy tylko z boku jest nadgryziony) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze to na pewno sprawka wieloszczeta?

co do sinularii to one juz tak mają... jak im dobrze to się pompują... Twoja na zdjeciu sie pompuje. jakby była przemrożona to juz by jej nie było. sinularia juz taka urode ma.

to zielone to glony spagetti w głównym trzymasz?

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning

trzymam w głównym ale zastanawiam się ponieważ drugie akwarium słodkowodne jest z boku oddalone o 2-3 cm, mam w nim 2*24wat i 2*20 wat t5 i t8 zastanawiam się czy te boczne światło by starczyło do tego by ten glon rósł w panelu. Panie i Panowie starczy czy nie Bo te glony muszą mieć jakieś swiatło? Tylko wydaje mi się że mało będzie ....

Sinularia się pompuje tak ale słabiutko z kolorem.

Poszukuję szczepek dalej glonów bo tez fajnie wyglądają :waving Może ktoś ma słodkie i poszukuje jakiś ryb lub krewetek z chęcią się wymienię, na szczepki glonów lub miękkich :waving :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z krewetkami to najlepiej w temacie udac sie jednak do sklepu. kupisz od małego wychowasz, takie lepiej smakuje:)

po sinularii nie spodziewaj sie pięknych kolorów.

co do spagetti, światło dzienne jest wystarczające (kumpel ma sumpa z boku akwa, bez zadnego oswietlenia i rośnie mu makaron jak szalony)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.