Skocz do zawartości
harnas

zla aklimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

@SMK. Nie, zwierzaki aklimatyzowalem powoli - tzn przez jakies 3-4h dolewalem im po troszeczku wody z akwarium.

Mowiac o syndromie SMK mialem na mysli fakt, ze mam skale od 3-4 tygodni a juz wpuscilem 4 rybki, sarcophona, jezowca, wezowidlo, krewetke itp...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko krewetka, kraby, wezowidło i jezowiec to clean-up-crew wiec nie nie jest to problem (jak masz juz dobre parametry wody) - choc jezowiec moze ci wpierdzielić glony wapienne których nie masz pewnie za duzo jeszcze.

Sarcophyton jest prawdziwym twardziochem więc nic mu nie powinno być. No a 4 rybki heh sporo jak na 1 raz ale w sumie ja do swoich 112L za pierwszym razem wsadziłem w sumie więcej zwierzaków - licząc objętościowo bo ty masz 260L (2 nemo + kupe bezkręgowców) :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ze spinaja o kwarantanne , ale moze napisze dokladnie jak to jest ok ?:)

Kwarantanna ;

Kwarantanna czy bez kwarantanny ? (dobre pytanko )

W wielu ksiazkach jest napisane , ze zwierzeta morskie powinny przejsc 2 tygodniowa kwarantanne i ewentualnie w przypadku wystapienia chorob (najczesciej Odinium albo Cryptocaryon ale tez i wiele robakow zyjacych w skrzelach czy tez w przewodzie pokarmowym )

Wiadomo jak bierzemy juz od kogos ze znanego zrodla , ze zdrowego akwarium to ryzyko zarazenia naszego zbiornika jest male (chyba oto tomaszowi tez chodzilo)

Ja jednak zawsze przeprowadzam kwarantanne , nigdy niewiadomo co sobie mozna razem z woda z innego baniaka przytargac :D

Na conalezy zwrocic uwage , urzadzajac akwarium kwarantanne ..?

Przede wszystkim filtracja i prad wody powinny byc tak dobre jak w akwarium glownym .

Jakosc wody odgrywa oczywiscie bardzo wazna role :D

(Nie nadarmo dlubie te swoje mini reaktory do kwarantanny , budowe kwarantanny traktuje identycznie jak budowe duzego baniaka)a to z tego wzgledu ze jezeli wlozymy do kwarantanny zdrowa rybe to ona szybko moze nam zachorowac :] i to z naszego powodu , wiec kwarantanna napewno , tylko mondrze zrobiona i przeprowadzona :D

W AQ Kwarantannie , zwierzaki powinny miec duzo mozliwosci schronienia sie ,poniewaz stres jest faktorem Infekcji , dlatego powinnismy stworzyc odpowiednie warunki zwierzetow w niej przetrzymywanych.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, masz oczywiście rację. Ale cały czas piszesz o rybach. Ale bzdurą byłoby trzymanie w kwarantannie 2 czy 3 tygodnie koralowce czy chociażby krewetki. Należy je wolno aklimatyzować i do zbiornika


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz tez racje , ale pod warunkiem ze w sklepie kupujemy korale z akwarium w ktorym sa trzymane tylko korale , poniewaz istnieje jednak ryzyko zarazenia naszego zbiornika , chociaz ja w sumie robie tak jak mowisz z koralami tylko wlaczam odrazu UV i puszczam ja przez jakis czas :D oczywiscie nigdy nie wlewam wody z obcego baniaka do swojego , podczas klimatyzacji wylewam wode , a na koniec jeszcze plucze tylko w swojej :D

Kiedys pokazywalem takei fajne pudeleczkoz przegrodami do klimatyzacji zwierzakow , odrazu woda sobie odplywala do wiaderka i szla do klopa :) przydatna rzecz wam powiem .

Czyli wspolna prawda :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.