Skocz do zawartości
Waldi

granulacja piasku

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli juz żywy piasek Nature's Ocean ,to jakiej granulacji stosujecie?

całkiem miałki? czy ten ok mm ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja mam czarny,mialki jak to powiedziales...wiecej juz nie kupie takiego i nie chodzi o kolor tylko wlasnie o granulacje.Czym mialszy tym ciezej ustawic cyrkulacje,wystarczy ze rybka machnie ogonem i polowa tego piachu robi sobie wycieczke po zbiorniku,z czego pewna czesc decyduje sie na emigracje,osiadajac na skalach czy koralach...zauwazylem same niedogodnosci mialkiego piachu...stawiajac nowy zbiornik pojde raczej w strone aragonit korallen zucht lub cos w tym stylu,wlasnie kolo milimetra...kiedys mialem grys koralowy,nawet calkiem fajny ale cos mnie podkusilo by kupic mialki bi wielu forumowiczow tak ma...trzeba dostosowywac sprzet,wystroj do swoich potrzeb i wygody...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jeszcze ktos ma podobny problem


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samoa pink z mniejszego worka jest tak drobny ze wystarczy przejechac czyscikiem pare centymetrow nad dnem i juz sie unosi i zasypuje skałe i korale. Tragednia po prostu. Przez niego stracilem kilka szczepek korali bo poprostu zostaly zasypane. Dodatkowo piasek na skale miesza sie z odpadami i jest doskonalym podłożem dla wszelkiej masci glonów. Przedmuchiwanie nic nie daje bo piasek się unosi i znowu osiada na skale. Przez dlugi czas używalem szczoteczki do zębów do czyszczenia skały. Teraz jest troche lepiej bo ten najdrobniejszy piasek już wyszedł z baniaka różnymi drogami ale jest go tak z kilogram mniej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter,

gdybys upowal to nie ten calkiem mialki, jak maka. Wlaczysz pompe to go zdmuchnie od szyby, wlaczysz druga to w druga strone. Ten mialki jest super do DSB ale w akwarium takim jak Twoje, z twardzielami, gdzie jest duza cyrkulacja, wez lepiej taki 1-2 mm gruby.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie do tematu, sam mam identyczne w zasadzie pytanie i nie trzeba zakładać nowego wątku jak myślę. Troszke zasmuciły mnie wasze opinie ponieważ wymarzyłem sobie piasek dokładnie taki : Nature's Ocean Argonite Sand 9,07kg w granulacji 0.5-1mm. Ujdzie to jakoś ? To jednak więcej niż 0.1-0.5 czyli najdrobniejszy w ofercie. A cholera w sklepie w którym się zaopatruję, następna "rozmiarówka" to 3-5mm czyli już w zasadzie żwirek a nie piasek. Da rade jakoś poskromić tą granulację 0.5-1mm ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,5-1 jest ok.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - Podziękować :) Kamień z serca :) A przy okazji, pokrywa około 2.5 cm będzie ok ? Zaznaczam że sprawa czysto dekoracyjna ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 jest super !

3 tez :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,jesli moge podepne sie pod temat,u siebie w akwa mam identyczny problem jak koledzy wyzej,jakkolwiek bym pompy ustawic non stop mam zasypana skale i korale[choc bez twardzieli],przedmuchiwanie malenka glowica[200L/G] nic nie daje-piasek osiada znow w inym miejscu-jest mialki jak przyslowiowa maka-brzydko powiedziec "szlag mnie juz trafia" ,@STANI,co robic?-oddessac ten "mial" czy mozna by sprubowaC zasypac go piaskiem o wiekszej granulacji[mam taki zdaje sie 05-1mm],obecnie jest w worku z poprzednigo akwa,juz przeplukany ,ale tego mi praktycznie nigdy zabardzo nie wyplukiwalo,chlopaki doradzcie cos :),pozdrowionka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyp swoim, tym 0,5-1 a jak nie pomoze to powiedz. Dzisiaj, w moim nowym, zasypalem wkurzajacy mial takim 1-3 mm i sie sytuacja uspokaja. Wrzucilem 5 kg w miejsca, gdzie wywiewalo.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STANI, ,dzieki za rade,tak tez zrobie tamtego piachu mam 9kg wiec od biedy powinno wystarczyc-wczesniej tylko porownam dno bo porobily sie "ala" zaspy i w wielu miejscach widac gole szklo,choc go juz wczesniej przeplukalem to zrobie to dzis raz jeszcze aby byc na 100% pewny iz nie bedzie mial w sobie zadnych zanieczyszczen,pozdrawiam i biore sie do roboty :)

p.s. ach te bledy-kto sie przed nimi ustrzeze?:)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek cholera już wsypałem ten miał,ale go wywale i kupię 05,1mm worek dekoracyjnie,tylko zastanawiam sie czy żywy musze jako warstwe dekoracyjną??


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie musi byc zywy bo masz stare akwarium. Chyba nie spusciles wody ? Masz teraz gole dno ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek wody nie spusciłem,tylko 2letni piach odessałem i ułożyłem miał żywy ! ale okazał sie za drobny wiec go też wypieprzyłem i wsypałem suchy o gran.1-2mm

cholerka ciekawe czy nic się nie zachwieje? :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.