Skocz do zawartości
cris6

woda mętna i brązowy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to dobry dział ale dałem tu bo nie wiem czy to nie wina soli

już nie wiem o co chodzi woda w akwarium ma już 30 dni od samego początku jest cały czas mętna tzn. nie widać drugiego końca jak się patrzy z boku. Myślałem sobie że to minie że może źle wymieszałem sól ale to nie mija. Wczoraj zrobiłem kolejną podmiankę ok 10 % specjalnie mieszałem wodę całą noc i cały dzień a sól wsypywałem ponad godzinę. I co wczoraj delikatnie sie poprawiło ale to tylko delikatnie a dziś znowu mleko

Sól jakiej używam to

1204-sol.jpg

testy salifert

PH 7.7-8 nie wiem dokładnie bo nie ma takiego koloru jak mi wyszedł

KH 5.4

NO3 2

NO2 0

NH4 0

czy ktoś może pomóc 30 dni a w akwarium dalej mleko

1204-mlekowoda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy swiezym akwarium odradzano robienia podmianek przez pierwszy miesiac a z tego co wyczytalem juz jakies robiles moze stad to zmetnienie


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmętnienie jest cały czas pierwsza podmiana była tydzień temu wczoraj kolejna bo myślałem że to może pomoże ale niestety woda taka jest już od samego początku

i tak jak pisałem wczoraj się troszkę przejaśniło po podmiance a dziś znowu to samo ale tak jak piszę tylko troszkę się polepszyło

czy to nie jest tak że coś sie wytrąca sól do bani czy co bo już nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lałes jakies bakterie?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co tydzień 25ml cycle leje a na początku przez pierwszy tydzień lałem codziennie 25 ml

i zastanawiam się czy to nie ma coś wspólnego z kh bo mi spada

w celu poprawy PH wyprowadziłem wężyk od odpieniacza z powietrzem na pole ale już nie wiem co robić dalej aby to zmętnienie znikło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba przesadziles z tego co pamietam to lalo sie przez pierwsze 3 dni zmniejszajac dawke zreszta na opakowaniu masz napisane


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

nie jestem do końca pewien, ze zdjęcia nie do końca widać,

ja bym spróbował podłączyć lampę UV aby się wykrystalizowała woda

U mnie taka lampa chodzi praktycznie non stop i woda jest naprawdę krystaliczna,

zresztą w poprzednim akwarium też chodziła cały czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#302005 cris6 :

a czy ledy pythona nie mają UV ???

tego akurat nie wiem :) sam przymierzam się do Phobosa

Ja używam przepływowej UV-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ci poradzono. kup sobie pól litra węgla z rowy i go wsadz go do akwarium, pomoże ci to napewno.

Usunie ci nie potrzebne zwiazki toksyczne i jak masz jakiegoś badziewia za dużo to też ci wyciągnie. I nie lej już żadnej chemi bo możesz tylko pogorszyć sprawę


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz b. drobny piach, ktory moze jest ruszany cyrkulacja ? Moze na kilka dni, troche waty w kominie wystarczy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel przepłukaj w wodzie RO , tylko nie płukaj za dużo. Przepłucz tylko z pyłu i to wystarczy.

Ile masz tego węgla ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak ..Zero podmian ,zero czegokolwiek lania ,małe ilosci wegla lecz czesciej wymieniane..Uv moim zdaniem w tym przypadku zbedne..Odpieniacz na mokrą piane...I czekać nie panikować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgla nie przelewa sie gorąco wodą bo zachodzi reakcja chemiczna pod wpływek temperatury i traci właściwości.

cris6 nie masz dużo życia wiec daj pół litra tego węgla nic sie nie stanie a szybciej pozbędziesz sie nie potrzebnego syfu. Po tygodniu wyrzuć stary i zapodaj nową dawke. To powinno pomóc.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj- weź z 5% wody od akwarysty ze starego zbiornika i zrób podmianę, nie kombinuj z węglem, uv i innymi specyfikami. Czekaj i nie podmieniaj wody na razie, masz samą skałę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzone do komory gdzie woda spływa teraz zobaczymy na efekty nie płukałem wrzątkiem

zobaczymy efekty i się odezwę

kolejna sprawa

ostatnio nie wiem czemu ale na wieczór robi mi sie brązowy nalot na piasku rano go nie ma a wyskakuje wieczorem tak jakby od światła ale to już kolejny poblem do rozwiązania :)

1204-nalotbrazowy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten inny problem to moze NO3 = 0 ?

@to1mas - mozesz to jakos wytlumaczyc, dlaczego wegla nie plucze sie goraca woda i jaka to reakcja zachodzi ?

Pytam, bo dotychczas myslalem inaczej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.