Skocz do zawartości
cris6

woda mętna i brązowy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

#302077 to1mas :

węgla nie przelewa sie gorąco wodą bo zachodzi reakcja chemiczna pod wpływek temperatury i traci właściwości.

cris6 nie masz dużo życia wiec daj pół litra tego węgla nic sie nie stanie a szybciej pozbędziesz sie nie potrzebnego syfu. Po tygodniu wyrzuć stary i zapodaj nową dawke. To powinno pomóc.

Nie bedę sie kłócił ,ale przelewając szybciej chłonie ..Ja tak robie i nie widze skutków ubocznych.Tylko wymiany muszą nastepować stosunkowo szybko..Wegiel jak szybko chłonie ,tak szybko moze oddać do wody to czym sie nasycił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona: a skad masz informacje ze wegiel aktywowany oddaje do wody to co zaabsorbowal? Mozesz podac zrodlo?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302079 blue.wave :

Posłuchaj- weź z 5% wody od akwarysty ze starego zbiornika i zrób podmianę, nie kombinuj z węglem, uv i innymi specyfikami. Czekaj i nie podmieniaj wody na razie, masz samą skałę

A co ma pomóc podmiana wody ze starego zbiornika, tym bardziej tak niewielka?

Dolewając regularnie bakterie do słupa wody cały czas podtrzymujesz zmętnienie - dokarmiasz pierwotniaki, które się nimi żywią oraz które powodują zmętnienie. Tak to wygląda w akwarium słodkowodnym i zakładam, że w słonej wodzie jest identycznie.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej juz zostawmy temat wody węgiel zapodałem zobaczymy lałem cycle co tydzień 25 ml też już daje stop teraz mnie interesuje ten nalot brązowy zawsze wieczorem i do tego bąbelki powietrza na piasku

1204-nalotbrazowy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz tak szybko porzucić temat wody? Nie wolisz zrozumieć powodu zmętnienia w swoim akwarium i zapobiegać, zamiast eksperymentować i walczyć ze skutkami? Cały czas dokładasz i dolewasz nowych rzeczy, a akwarium nawet jeszcze nie zdążyło dojrzeć. Niedługo zmieni się w poligon doświadczalny :) Jak piszesz zbiornik ma dopiero 30 dni - co to jest 30 dni? A brązowy nalot tylko potwierdza to, że akwarium jeszcze nie dojrzało - to okrzemki. Wyluzuj i uzbrój się w cierpliwość :)

A ten cały produkt Cycle to o kant tyłka roztrzaść. Bakaterie do wody zarówno słodkiej jak i słonej :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302099 MateuszD :

piona: a skad masz informacje ze wegiel aktywowany oddaje do wody to co zaabsorbowal? Mozesz podac zrodlo?

..Pare lat temu spotkałem człowieka co był u nas w Polsce PIONIEREM w dziedzinie Akwarystkyki Morskiej ..nie czytałem Forum ,nie miałem neta..a to co mi przekazał ,te wiadomasci mam zakodowane! Jak zostawisz na dłuższy czas wegiel stanie sie filtrem biologicznym ..A tu nie oto kaman ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,:)

bo wegiel aktywowany to jest srodek adsorbujacy, a nie jak go wszyscy zwiemy, "absorber".

To co pobral, moze rownie latwo oddac. Dlatego fachowcy nie stosuja go bez przerwy, tylko kilka dni.

Wiem, powstanie wielka dyskusja, ze nikt nie zauwazyl oddawania itp, dlatego sie wstrzymuje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302122 Topielec :

Czemu chcesz tak szybko porzucić temat wody? Nie wolisz zrozumieć powodu zmętnienia w swoim akwarium i zapobiegać, zamiast eksperymentować i walczyć ze skutkami? Cały czas dokładasz i dolewasz nowych rzeczy, a akwarium nawet jeszcze nie zdążyło dojrzeć. Niedługo zmieni się w poligon doświadczalny :) Jak piszesz zbiornik ma dopiero 30 dni - co to jest 30 dni? A brązowy nalot tylko potwierdza to, że akwarium jeszcze nie dojrzało - to okrzemki. Wyluzuj i uzbrój się w cierpliwość :)

A ten cały produkt Cycle to o kant tyłka roztrzaść. Bakaterie do wody zarówno słodkiej jak i słonej :)

Nie chcę porzucić tematu wody tylko zapodałem węgiel i poczekajmy na efekty dlatego chce go zakończyć bo widzę że każdy ma swoje zdanie zobaczymy jaki będzie efekt to będziemy dalej gdybać a na to potrzeba czasu nie po to leciałem do sklepu po węgiel abym miał teraz coś znowu zmieniać poczekamy -zobaczymy

Co do dolewania nic jeszcze nie dolałem więc nie wiem co sugerujesz a okrzemki to ja już przeszłem 2 tygodnie temu były 2 dni i tyle je było widać a odkąd biopetels się kręcą to i mam brązowy nalot :) i tak jak pisze tylko wieczorem rano ich już nie ma

a co do dojrzewania to jestem cierpliwy i wiem że potrwa to bardzo długo

dodam że to jest moje kolejne akwarium w poprzednim klarowną wodę miałem w ciągu tygodnia a teraz widać 30 dni to mało ale fakt nie było cycle :) więc go odstawiam i czekam cierpliwie na efekty

a i z tego co widzę to im dłużej święcę światłem im bliżej nocy tym zmętnienie większe i okrzemki większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona,

z uwaga obserwuje Twoje wypowiedzi i powiem...

Nie lubie kadzic :)

Witam w klubie


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: obawiam sie ze lapie Twojego argumentu - jesli wegiel wychwytuje cos z wody, i jest to proces odwracalny, to zdolnosc do tego wylapywania pewnie od jakiejs roznicy stezen zalezy. Wegiel ma swoja maksymalna zdolnosc, potem sie po prostu jakos 'zapycha'. No i dalej faktycznie staje sie tylko podstawka dla bakterii - i tu rozumiem argument ze tego w akwa nie chcemy, ale nijak sie to ma do zdolnosci wegla do oddawania z powrotem tego co wylapal.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zbaczacie z tematu jak na razie to mi nie pomagacie rozwiązać problemu jeden trzyma tydzień węgiel inny miesiąc a inny jeszcze dłużej jest tyle tematów na forum że zwariować idzie

ja chcę wiedzieć czemu mam mętną wodę i to najbardziej wieczorem i czemu okrzemki też na wieczór najbardziej atakują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu woda kryształ

wsadziłem 5 dni temu węgiel do tego dołożyłem w niedzielę filtr taki normalny z gąbką i cały sump napakowałem watą filtracyjną codziennie zmienianą i zadziałało :)

został jeszcze problem z brązowym nalotem na piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym włączył UVke 36W na 2 dni i po problemie.

Przynajmniej u mnie to zadziałało po dwumiesięcznej walce z tym badziewiem w wodzi i na piachu.

Potem UVkę wyłączyć i stosować co jakiś czas na 4-5 godzin przy ponownych zmętnieniach. Nic się nie stanie, a woda kryształ. Przy okazji ORP podskoczy do góry :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym wyjsciem jest Silicarbon i podniesc NO3 do wykrywalnych wartosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18W nawet nie ma co kupować. 36W daje jakiś wymierny efekt. Generalnie raz że pomaga na zmętnienie, a dwa, że pomaga też np. na zielony zakwit. I to w godzinę-dwie :)

Inna sprawa, że podczas wprowadzania nowych mieszkańców warto UVkę włączyć w obiegu na paręnaście godzin.

I bez obaw. Przypuszczalnie ktoś może odradzać Ci tą metodę, ale ten ktoś przypuszczalnie też nigdy pewnie nie stosował UVki, tylko słyszał coś tam i powtarza...

Ja daję Ci konkretne info, bo używam :) Mam sporą obsadę jak na te nie z pełna 250l i odkażanie pomaga. Bakterie nitryfikacyjne i denitryfikacyjne siedzą w skale i w piasku, sama woda to tylko półśrodek i szybko się rozwijają pomimo stosowania promieni UV :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.