Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

przenosiłem zbiornik ponad dwa mieciące temu i jeszcze glonki są i wiem że jeszcze będą :) spokojnie same powoli zejdą czas ,czas, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

a po co co tydzień ???? nie trybie ?

raz w miesiącu przy dojrzewaniu i spoko :)

i moze jescze sól TMBA ? ( tak z ciekawosci ) czy inna

jak możesz to wpuśc :Salarias fasciatus zobaczysz jak wcina glonki :) prze fajna rybcia

zapodaj foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

no to tak purigen,daj całe 100ml ,dotego elitke i czekaj mniej karm tylko podmiany raz w miesiacu ,jeśli lejesz baling to zjedz tak na 20ml przez 2 tygodnie i spoko ,zapodaj z drugiej strony pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jakies testy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie po co robisz podmianki?? Czemu ma to służyć? Robisz je po to tylko żeby mieć co robić przy akwarium? czy wspomagasz w ten sposób parametry swojego zbiornika? Rób podstawowe testy ze dwa razy w tygodniu i nie podmieniaj wody. Moment w którym zobaczysz że parametry się podnoszą będzie twoim nowym momentem podmian. W jednym zbiorniku to będzie co tydzień, w innym raz w miesiącu. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była dziwna sytuacja bo nie miałem dojrzewania akwarium.Na oczy nie widziałem glonów czy innych plag.Zazwyczaj jak zakładałem różne zbiorniki to lałem do nich wodę z podmiany od kolegów i cały syfek z ich filtrów.Zakładając morskie robiłem od razu podmiany bo nikt mi nie powiedział,że nie trzeba.Teraz też wiem,że są różne szkoły i jedni podmieniają przy starcie a inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar mam dokładnie to samo z tym, że u mnie nie widać charakterystycznych zielonych glonów, zamiast tego chyba okrzemki i to o dziwo pojawiają się dość późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w tym momencie zakładam akwa ma już miesiąc, albo dopiero miesiąc, po parametrach było widać, że dojrzewa, po glonach nic. Zwracaj uwagę na NO2, NO3 i PO4. Zakładam, że amoniaku nie masz. Mam jeszcze słodkowodne w którym utrzymuję kontrolowane przerybienie, podmianki raz w tygodniu obowiązkowo 15l na 84l akwa. Musisz po prostu wyczuć moment kiedy parametry siadają. Ja traktuję podmianki tylko jako wspomaganie parametrów bo tak naprawdę one niczemu innemu nie służa, moim skromnym zdaniem. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestes juz starym wyjadaka, to podaruj sobie testy na NO2. Ale zapisuj sobie wyniki NO3 i PO4. Gdy NO3, po osiagnieciu wierzcholka zacznie spadac, to znaczy ze skala juz dziala. PO4 i NO3 powinny byc w stosunku, teoretycznie przyblizonym do 1:16, troche inaczej tez nie sprawia problemu. Do tego sprawdzasz Ca, Mg i kH. Reszta to czas.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.