Skocz do zawartości
hektor

Jaki wymiar dla akwarium morskiego jest najważniejszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie powoli przymierzam się do solniczki, mam pytanie w związku z wymiarami. Czy dla takiego akwarium bardziej się liczy wysokość czy pole powierzchni dna? Chodzi mi o zbiornik w okolicach 50l


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam jeszcze solniczki ale z tego co wyczytałem na forum to najważniejsza jest głębokość akwarium czyli jego boczny wymiar (od przedniej szyby do tylnej). Im większy tym lepszy obraz głębi otrzymamy. Długość akwarium również z mojej strony jest ważna ze względów widokowych tak samo zresztą wysokość.

Przy 50L to dobrze wypadłby kwadrat :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba przy takim akwarium doświetlenie dna to jest najmniejszy problem, po prostu nie wiem jaki wpływ na korale ma ich "odległość" od lustra wody, im większa tym lepiej czy przeciwnie lepiej się czują gdy im światło na nosy wali


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde 10 cm slupa wody zmniejsza oswietlenie o polowe..

Swiatlo na nosy :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 50l raczej niema sie co wczuwać w glębokosc.Poszedlbym w 60x30x30 ze względu na możliwosc oswietlenia t5 24w 2x24w

Zdecydowanie pole dna , dl i szer warto aby szło w parze, wysokosc niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 x 60 x 30 ?:)

4 x 24 W T5 ?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedl juz w standar 60x30x35h i 4x24 to troche duzo chyba, ja mam 3x24 w takim akwa pozdro


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302323 Stani :

60 x 60 x 30 ?:)

4 x 24 W T5 ?:)

No to bylby całkiem udany baniaczek, od kąd zobaczyłem u kolegi jaka różnica jest miedzy 100x40 a 100x50 to nic tylko iść w szerokość.W przyszłości będę rozważać 100x60 :)

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie wszystko jasne. Więc najlepsza byłaby kostka (na zamówienie)... albo 60x30x30 bądź adaptacja czegoś takiego 1a.jpg


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, jak zestawy aquael'a. Pisząc kostka, miałem na myśli zbiorniczek bardziej przypominający kwadrat niż prostokąt np 40x35x40


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.