Skocz do zawartości
karolinex3

SPS-y a miniflotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w zbiorniku 180 l można hodować SPS-y ,używając jako odpieniacz miniflotor

Obsada to 2 nemo i 5 chromisów

ok 120w światła 45wys , 8000l/h cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można, ale jakie będą efekty? Zapewne marne. Kup coś innego.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Masz za słabe światło.Powinno być co najmniej 1,5 wata na litr.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze do sps-ow trzeba testowac wode.

To swiatlo to LED ? Wiesz, cudow nie ma...

Za to cyrkulacja ok.:) Nie wydmuchuje ryb poza akwarium ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wiecej światła i jest nadzieja , zapraszam do galerii(za 2 miesiące aktualizacja :)), u mnie trzyma kolor i rosnie całkiem szybko bez jakiś konretnych balingow w razie co jestem w pogotowiu.Proste montipory nie powinny być problemem, spróbować ze szczepką można a monti na szczycie skały pod swiatlem.

Próbowaleś/aś z lpsami ?

Mimo że sam posiadam to polecam rozwagę.

Co do testów to myślę za kh,ph,mg to podstawa i te parametry ciągną za sobą pozostałe , imo im więcej tym lepiej wiadomo.

Co do monti z moich obserwacji wynika iż nie potrzebuje krystalicznie czystej wody aby trzymać sie dobrze.

Poszedłem do sklepu i spodobał mi się, nie wróżylem niczego dobrego ale nadzieja matką glupich.

Co do mini chyba zacznę częsciej go wylączać w dzień bo ta pompka mnie krew zalewa moze beda lepiej rosnąć :)

Ps trzymam je z myślą o przeprowadzce w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monti będzie żyła prawie w każdych warunkach, ale walory estetyczne takiej w porównaniu do trzymanej w optymalnych warunkach to dzień do nocy. Co do pytania z tematu to pewnie i się da, tylko że jeśli chcesz popróbować z sps-ami to powinieneś jednak mieć pienidło z lekkim zapasemw razie "W". Choć z drugiej strony gdyby udało Ci się doprowadzić światło, cyrkulację i odpowiednią ilość skały do optimum, to główną robotę będzie robiła skała, odpieniacz będzie tylko wspomagaczem, ja jednak wolałbym żeby ten wspomagacz dawał sobie spokojnie radę, a nie był "na styk".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.