Skocz do zawartości
tdew

Mangrowce

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z szanownych grupowiczow mial moze kontakt z powyzszymi roslinkami - przede wszystkim A. germinans? Chodzi mi o osobiste doswiadczenia, to co jest w sieci juz dawno temu przeczytalem. Interesuje mnie kwestia jaka jest szansa na wyrosniecie roslinki z nasiona, ile to trwa i w jakich warunkach sa tego najwieksze szanse (akwa slodkie/morskie, mocno podlewana mieszanka ziemi ze zwirem itd).

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem jak to rośnie na wolności; mam nagrany filmik; może on coś pomoże; zapraszam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nasionka, teoretyczna wiedze co z nimi nalezy zrobic i raczej mierne efekty (konkretnie takie ze nic nie chce urosnac). Nie wiem jaki czas potrzebuja by zakielkowac - na sieci jest info ze duzo czasu. Tyle ze co to duzo oznacza :D Tydzien, dwa, miesiac...

Widze ziomala :D jak to moj duzo mlodszy brat mawia, planujemy (tak mniej wiecej od roku :) ) zrobic jakies spotkanie w Kraku przy piwie i trzeba sie za to zabrac bo widze ze ludzi przybywa.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za! znam też osoby z tego forum (z Krakowa) które chętnie dołączą do spotkanka...może nie ma co za długo zwlekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najrozsadniejsza bylaby IMO sobota. Jak dla mnie ta najblizsza badz za 2,5 tyg i kazda kolejna. Popytam sie znajomych.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx a kojarzysz z kiedy, poscilem przez googla i jedyne co znalazl to pytanie Pszemola o jakies morskie roslinki. Pamietasz co mu sie nie podobalo?

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, fajna rzecz. Widzialem kiedys akwa goscia ktory zrobil z nich filtr hydroponiczny i dzialal nawet fajnie. Z reszta na reefkeeping tez taki filtr jest.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marx, ze wolno to malo powiedziane, w lutym dodalem do akwa dwa nasiona a w maju dopiero z jednego wyszedl listek...:) dobre i to:)

nic, trzeba czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Michal, wreszcie ktos cos wie w tym temacie :)

W netu tyle sie naczytalem ze bym mogl ksiazke o mangrowcach napisac a tak kuriozalnych wiadomosci dotyczacych jak to posadzic, ile trzeba czekac i w ogole jakie sa szanse ze cos urosnie za bardzo znalezc nie mozna.

A ze sie zapytam, miales faktycznie nasionka czy tez juz tzw swieczke czyli badylek dlugosci 20-25 cm, powinien juz miec korzenie? Pewnie masz R. mangle...

Osobiscie mam 2-3 cm nasiona, minely jakies 2 tyg od posadzenia i zaczalem sie juz niecierpliwic.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce tylko w rafie. Dostajesz badylek z korzonkami - osobiscie tego nie lubie bo to oznacza ze ktos to kiedys posadzil, wykielkowalo, zaczelo rosnac po czym zaliczylo n razy podroz, zmiane warunkow i nie do konca wiadomo czy to jest jeszcze zywe czy tez niekoniecznie. Mozesz miec szczescie, mozesz miec pecha.

Kupilem nasiona na ebay-u w Niemczech, czy to byl dobry wybor zobaczymy, czas pokaze :). Fakt ze cenowo wychodzi super wiec jak sie nie uda strata bedzie niewielka.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tdew - Rhizophora Mangle kupilem na allegro po 15 zeta za sztuke. (moglbys opisac swoje nasionka, ksztalt, kolor jestem ciekaw jak to wyglada, fotki pewno nie masz...)

Swoje cygara na poczatku wlozylem do tanka, przyczepilem do skalki gumka recepturka tak, ze wystwaly ponad powierzchnie, czekalem czekalem i nic...

potem dowiedzialem sie ze potrzebuja wiecej slonca a ze mam 20tys K, przelozylem je do sumpa gdzie mam 10tys K, (bez rewelacji bo do swiatla slonecznego jeszcze daleko) ale zuwazylem poprawe - pojawily sie pierwsze listki:yes. prawde mowiac myslalem, ze juz jest po ptakach, bo kupilem je zima (niepowodzenia tlumaczylem sobie ze nasiona przemarzly) ale jednak warto bylo czekac.

nie mam zadnych koszyczkow na korzeniach, sa przytwierdzone bezposrednio do skalek i rosliny sa calkowicie zanurzone pod woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz juz wykielkowane nasiono. Ja mam nasionka, mniej wiecej 2 cm dlugosci. Pewnym problemem jest to ze to mangrowiec czarny a nie czerwony, ktory preferuje raczej muliste dno niz korzenie bujajace w wodzie. Czekam juz 3 tygodnie i na razie nic.

Troche sie dziwie ze udalo ci sie go dorwac na allegro, ja tylko pod haslem 'mangrowiec' znajdywalem tylko korzenie do akwa.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem sie pojawiaja ale faktycznie zadko, chcialbym dokupic jeszcze pare sztuk, napisalem do goscia, ktory mi sprzedal, dam znac jak bedzie mial bo w siren :kma nie za ta cene

a co sadzisz o tym?:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=3983732899

lub

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=3983735197

niestety nie szwargocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siren :) mają wsztstko :wink , :) , i zawsze za towar przepłacisz/ a najleprze jest to że na zamówienie albo w 14dni jedna kicha i :kma stakimi sklepami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy oni cos zrobia z tym polskim badziewnym ebay'em :)( Zeby porzadnie sprawe zalatwic trzeba wchodzic przez niemiecka strone.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.