Skocz do zawartości
Tofik

Zbiornik na podmianę

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Czy zbiornik w którym mieszacie sól na podmianę po opróżnieniu myjecie?

Nasuwa mi się pytanie czy to co wytraci się na jego nie, ścianach nie będzie miało potem wpływu na odczyt zasolenia?

Jakby nie patrzeć to coś tam podniesie. Mało tego, czytając o zbrylonej soli dowiedziałem się, że może ona tracić swoje właściwości.

Czy zatem nie będzie takiego efektu, że zasolenie będzie się zgadzać ale skład solanki już nie bardzo?

Ilu z was myje zbiornik na świeżą solankę zanim ponownie go użyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miche zawsze plucze intensywnie po podmianie i przed napuszczaniem RO. I kurde nie wiem skad - zawsze scierka brudna jak wycieram do sucha :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też płuczę beczkę do podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to mam dwa kible po śledziach 35 litrów.Do jednego zlewam a z drugiego leję solankę,kibel kranówką lekko płuczę,myję dokładnie co miesiąc-dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płucze przed i po nawet wycieram do sucha bo w szafce gdzie trzymam wiaderka do podmian ma też tam sól do balinga a magnez raczej nie lubi miejsca gdzie paruje woda.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, raz zostaje "brud" a raz nie ale najczęściej myję kranowa, a później płuczę RO na 650 l przy podmianie 10% i powolnym napuszczaniu nie bawię się w mierzenie zasolenia, zawsze ta sama dawka soli na ta sama ilość wody i zawsze o 5 litrów mniej podmieniam wtedy mam zachowane stale zasolenie w zbiorniku, robie tak ponieważ tu i ówdzie trochę tej soli się odkłada.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.