Skocz do zawartości
toffdd

mieszane bakterie?

Rekomendowane odpowiedzi

wspomagam swoje akwa Bioptim/BioDigest. zastanawiam sie czy bez szkody byloby dolaczyc Hagen Cycle? - naprzemiennie (np co 2 tyg)?

co sadzicie?


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to osobiscie mysle, ze to z tymi bakteriami jest jakas moda i tyle. Czemu to ma sluzyc ?

Moze ktos to jakos bardziej jasno wytlumaczyc ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolty w temacie jestem..... w swoim malawi stosowalem hagen i fakt- widac bylo efekty ( kiedys zawiesilem dodawanie przez dwa mce) szybko glony urzadzily zabawe... mysle, ze w slonowodnym podobnie to dziala. dodaje bio PiD i mam takze buteleczke hagena. tak pomyslelme, ze moglbym naprzemiennie. ktos podpowie?


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany, są tacy co twierdzą że w prawidłowo działającym baniaku nie trzeba podawać bakterii!

Wszystko zależy od systemu.Tak najprościej odpowiedzieć:)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! lakonicznie i bez odniesienia do tematu:bow:bow:bow ja sie pytam czy moge mieszac te zestawy:clowning

trduno tez znalezc odp w archiwum (to odnosnie twojej sug. robi)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś, po przejściu z zeo na peletki czasami dawałem biodigest jak wywaliłem peletki to co dwa tyg.bakterie biodigest potem zeobak potem bacterya.I co ? i nic żadnej reakcji zwierzaków ani parametrów wody więc ...mam uczucia mieszane.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka.. wiec mysle dalej:-)) dzieki serdeczne!


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobrze jest podawać różne szczepy bakterii a więc różne preparaty.Między innymi polecano mi to w erybce.Robię tak od 2-3 miesięcy lub nawet więcej.W tym czasie właśnie ładnie zeszły mi azotany i fosforany.

Ktoś niedawno pisał o tym,że po cycle woda mu zmętniała a mi kilka dni temu właśnie też i nie wiem z czym to łączyć bo w tym samym czasie robiłem remanent z kulkami,stare wywaliłem a dałem nowe Przemkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wodzie tych bakterii jest malutko... Te, co nas interesuja mieszkaja sobie w "blonie" bakteryjnej (tworzonej na substancji stalej), ktora same buduja, tworzac dla siebie optymalne warunki (niejeden z nas widzial, gdy przesadzil z wodka).

Ten "sluz" tworza dobrane rasy bakterii, w ktorych kazda spelnia jakas funkcje. Trudno sobie wyobrazic, ze dodane jakies szczepy beda tam dopuszczone (ok, w nowym akwarium ja tez dodaje na start).

Tam jest walka i nawet gdy na troche wylaczymy odpieniacz, dajac czas bakteriom, zeby osiadly, to one w dzialajacym zbiorniku nie maja wolnej powierzchni.

Moge sobie wyobrazic, ze na poczatku i pozniej, gdy akwarium jest stare, dodawanie raz na np: rok bakterii ma sens, bo moze uzupelnia jakas luke, ale co tydzien czy dwa... Ciekawe, jak by to jakis biolog widzial. W koncu, gdy dokarmiamy bakterie (pelety, wodka itd) to przez noc rzmnozymy je tak, ze moglibysmy nadmiar tez pakowac do fiolki...

Kiedys tu zagladala czy miala zagladac pani biolog morski. Ta by nam powiedziala, czy to aby nie marketing ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja slyszalem ze bakterie dodaje sie tylko na poczatku i wtedy ,gdy pojawia sie jakis problem...byl czas ,kiedy lalem co tydzien i nic,potem byl czas kiedy nie lalem wogole i...nic...zadnej roznicy...moze te cale bakterie to pic na wode...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304096 inmar :

No w sumie leję bo mówią,że trzeba.Ciekawe,jak by zaprzestać całkowicie.

...nie mow tego glosno,wyrobnicy bakteri pojda z workami...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leję bakterie biodigest co dwa tygodnie,ok mies.temu zacząłem lać cycle,co tydzień,i o dziwo PO4 z 0,06 spadło na 0,04 ,nie dodaję żadnych kulek.Od momentu kiedy zacząłem dodawać cycle,zauważyłem poprawę parametrów,szczególnie Po4 i NO3.Obecnie moje parametry po4 -ok 0,04 ,No3- ok 2 ,Mg-1250, KH- ok 8,Ca-ok 400 ,myślę że warto lać różne szczepy bakterii


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jak lejemy bakterie to I tak nigdy nie bedzie takej ilosci jak w oceanie.

Zaczelo byc modne dolewanie wody z oceanu.Niektore rodzaje bakteri jest bardzo

Ciezko utrzymac w sztucznych warunkach.Nie wspomne Te bakterie Zeovidu.Te to naprawde

Kamikaze.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304112 Slawekkrzyzanowski :

Niestety nawet jak lejemy bakterie to I tak nigdy nie bedzie takej ilosci jak w oceanie.

Zaczelo byc modne dolewanie wody z oceanu.Niektore rodzaje bakteri jest bardzo

Ciezko utrzymac w sztucznych warunkach.Nie wspomne Te bakterie Zeovidu.Te to naprawde

Kamikaze.

Sk

Masz racje Slawek,coraz popularniejsze sie robi wlewanie wody z oceanu a moda kosztuje 70 euro za 40 litrow...http://www.marinelife.eu/product_info.php?cPath=47_301&products_id=8787

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co tego jak po kwarantannie w ciemnosciach przez kkilka tygodni bakterie padaja bo nie maja co jesc? to chyba stosuja pod wzgledem mineralow predzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304188 KIDULT :

i co tego jak po kwarantannie w ciemnosciach przez kkilka tygodni bakterie padaja bo nie maja co jesc? to chyba stosuja pod wzgledem mineralow predzej

Dokładnie to taki prędzej bajer dla klientów co mają za dużo kasy na zbyciu. Mineralizowanie wody w ten sposób jest ok, ale z drugiej strony mineralizować to wielu ludzi umie na kupowanej soli, bardziej nas przecież boli ograniczona ilość życia bakteryjnego w zbiorniku. Niech znajdą na to sposób korzystniejszy niż lanie bakteri z buteleczki a chętnych nie zabraknie. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304096 inmar :

No w sumie leję bo mówią,że trzeba.Ciekawe,jak by zaprzestać całkowicie.

Inmar fajnie to ujałeś,leje bo mówią że trza, hahaha.

Moim zdaniem to lac można faktycznie jak jest jakis problem w akwa i trzeba się zastanowic czy ten problam ma podłoże np.bakteryjne,tzn. lejemy wtedy kiedy podmiana wody w naszym baniaku jest o wiele większa niż normalnie robimy to regularnie lub przebudowa skały, dołożenie kawałków nowej skały lub dosypania większej ilości piasku, bo w takim przypadku może dojśc do zachwiania naszej równowagi bakteryjne czego następstwem są niespodziewane wysypy glonów okrzemków i cyjano.

Napewno każdemu z nas zdarzyło się zauważyc lekkie wysypy glonów itd. po operacjiach których normalnie nie robimy i są one czasami wymagane.

Tak że ze swojego doświadczenia stosowania produktów Prodibio i Nutrafin Cycle stwierdzam że ma sens i efekt działanie o ile mamy uzasadnione podstawy do konieczności dodawania tych właśnie preparatów do naszych zbiorników, jeżeli wszystko jest OK. nie ma potrzeby lac czegoś co nie przyniesie nam żadnych korzyści a czasem może zaszkodzic.

A wyżej opisywanie zmętnienie wody po dodaniu bakteri cycle wynikła moim zdaniem z przedawkowania, które też kiedyś na własnej skórze odczułem.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie wlalem 8 galonow.I efekty byly.

SK

Ps

Troche glebiej na ten temat.

Zyjatka ktore buduja od poczatku rafe.Bez nich caly proces jest bardzo powolny.One buduja podstawe.NP.

Jak zatonie statek.One osiadaja I twoza mikroklimat dla calego towazystwa.

I niestety wode z sola ktora wlewamy nie jest w stanie tego zrobic.Jedynie LR zaczynaja ten proces.

Male ilosci tego towarzystwa powoduje ze nasze tenki dojzewaja bardzo dlugo.

Ta wode ktora dodalem jest uzupelniona pokarmem dla nich.Juz nie wspomne ze Nawet polimery dostaly lekiego kopa.

Wielu reefiazy dodaje wode morska.Szczegulnie jak jest wiele swiezych martwych skal.

Woda w moim tenku po dolaniu miala bardziej podobny zapach do zapachu moza.Bakterie ktore kupujemy sa bardziej mocne I przystosowane

Do dluszego przezycia na polkach sklepowych.Wiele ich rodzajow sa urzywane w czyszczalniach wodnych.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda morska dostarcza przede wszystkim planktonu (fito i zoo). To daje kopa wszystkim. Niestety, nie kazdy sobie na to moze pozwolic. Juz widze nasze akwaria z ciagla, chocby kropelkowa podmiana z oceanu.

Zegnajcie peletki, bakteryjki, ledy, ballingi,zeowitki, wegielki, adsorbery, absorbery, no i wodko :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani widzialem taki Maly sklepik dla nas .Byl prawie przy oceanie.Portland ME.

Wszysko mu roslo jak zwariowane.Co prawda najwieksze Aqwarium

Na Naszej kuli jest podobnie zrobione I jada tam na morskiej wodzie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ! wszystko moge pożegnać ale nie wódke !!!:)

Coś mi się od życia należy !:)

ps.a z wodą morską to masz racje.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.