Skocz do zawartości
Maciekelkk

PROSZĘ O KOMENTARZE I OPINIE..Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie nadszedł czas na kompletowanie całości ...Bardzo proszę o opinie co wymienić co dodać i wszelkie uwagi ...Jestem przed zakupem i wasza opinia jest bardzo dla mnie ważna...Pozdrawiam Maciek z Ełku

Akwarium 85x50x45cm 190l

Hydraulika

Sump 70x40x40cm

Filtr RO + DI

Filtr przepływowy + pompa Deltec FR 509 + New Jet 1200

Chemia 2xPurigen 100ml + 2x Chemipur Elite 11oz

Odpieniacz Deltec AP600 + New Jet 1200

Oświetlenie Hagen Glo 2x39W 3 sztuki

Świetlówki 3xATI AQUABLUE + 3xATI ACTYNIC

Pompy Cyrkulacyjne 2x Koralia 2800

Pompa Obiegowa New Jet 3000

Ogrzewanie Jagger 200W

Sól morska Reef Crystals 25kg

Żywy Piach 2x Natural White

Drobiazgi Hydrometr, bakterie, termometr, czyścik

Żywa skała 25kg

Testy Wody Salifert: no2 + no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka wszystko wyglada na dopasowane :) - mam nadzieje ze takie szczegoly jak komin i plan sumpa tez juz masz zaplanowane :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia jak bedziesz mial zbiornik zaplanowany, 24W swietlowki sa krotsze, 39W maja chyba 85-87cm, czyli swiecilyby nad calym akwa, ale praktycznie na samych brzegach i tak nie bedzie korali, wiec lampa AM pewnie tez dobrze oswietlilaby akwarium.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla nowego milosnika:)

Jedynie te pompy 2x2800 zamienilbym na 2x3500


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki...kazda taka informacja oraz linki są dla mnie bardzo cenne i za pare chwil pochawle się tym co z wasza pomoca stworzę...Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Deltec AP600 + New Jet 1200" Pompa chyybbaa za mała do tego odpieniacza. A może ktoś tak ma połączone?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie chyba bedzie zbyt niebieskie. I ja bym dał filtr na Bypass'ie. A co będzie w zbiorniku ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304361 robi :

"Deltec AP600 + New Jet 1200" Pompa chyybbaa za mała do tego odpieniacza. A może ktoś tak ma połączone?

...mysle ze raczej za duza,zalecana jest 600l/h,grawitacja albo dwa do trzech razy pojemnosc akwarium...bardzo podobny odpieniacz do reef octopus dnw...ja mialem pompe zasilajaca 450l/h,choc probowalem z silniejszymi...szkoda pradu bo efekt ten sam...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304361 robi :

"Deltec AP600 + New Jet 1200" Pompa chyybbaa za mała do tego odpieniacza. A może ktoś tak ma połączone?

ja tak mam tylko apf600 tego 1200 możesz przykręcić nie ma problemu a zalecany jest chyba coś 800-900 l/h więc sobie tak ustawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chol..a ,dałem d*py! Pomyliłem pompe zasilającą odpieniacz z pompą "robiącą piane" sorki !

600-800 L / godz wystarczy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.