Skocz do zawartości
mc91PL

Sklepy Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przejazdem byłem w sklepie zoologicznym MALAWI czy jakoś tak w Barlinku. Właściciel ma bardzo bogatą wiedzę na temat akwarystyki morskiej, widziałem że ma spory wybór ryb, miękasów itp. Ceny np nemusiów 50zł czy krewetek 60 zł, to chyba dość przystępne. Akwaria zadbane i fajnie pomyślane.

Edytowane przez Picu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio przejazdem byłem w sklepie zoologicznym MALAWI czy jakoś tak w Barlinku. Właściciel ma bardzo bogatą wiedzę na temat akwarystyki morskiej, widziałem że ma spory wybór ryb, miękasów itp. Ceny np nemusiów 50zł czy krewetek 60 zł, to chyba dość przystępne. Akwaria zadbane i fajnie pomyślane.

Reklama?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka rzeczy od nich , akwarium wystawowe ok 600l , szału na razie niema ale rybki i korale można nabyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama?

Żadna reklama, po prostu dzielę się swoją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Barlinku- coś kupiłem, coś zamówiłem. Display spory w którym są korale do sprzedaży, ale chyba ciągle w aranżacji. Kilka małych zbiorników z życiem. Ze obsługą można porozmawiać. Ogólne wrażenie pozytywne.

Edytowane przez igor1980 (wyświetl historię edycji)

ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Galaxy i z daleka widziałem dalej zasyfiony baniak.

Glony mogą na kg sprzedawać.

Kumpel jakiś czas temu pytał sprzedawcę w Galaxy czy sprowadziliby którąś z Zebrasom: flavescens, desjardinii lub xanthurum w rozmiarze S/M to sprzedawca powiedział, że te słodkowodne ryby mogą sprowadzić po wpłacie jakiejś zaliczki ale to trzeba z szefową rozmawiać... padłem jak to usłyszałem :D

Swoją drogą co ma ten Reefmaster, że kosztuje tyle co custom baniak w wersji Deluxe, nawet na BK? :D

Kolejna sprawa żal mi ludzi wychodzących z Aquaeli z klatkami dla ptaszków, terrariami czy klatkami dla świnek/króliczków. Jakby sprawdzili ceny na necie to by się 2 razy zastanowili.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzisiaj do Barlinka, niestety sklep jest zlikwidowany z powodu braku czasu, chociaz osoba z ktora rozmawialem (zakladam wlasciciela) sympatyczna, i jakby co to zaproponowal trzymanie kontaktu gdyz, pomimo braku sklepu zawsze jakies szczepki czy cos moze zorganizowac.

Szkoda, szkoda.... bo mialem sie tam dzisiaj wybierac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek nie cierpi próżni. W miejsce zlikwidowanego sklepu Malawi w Barlinku swoją ofertę o akwarystykę morską wzbogacił sklep zoologiczny ZOOKOI przy ulicy górnej 13. Oferta o wiele bardziej bogata niż miało to miejsce w MALAWI. Po za tym obsługa bardziej kompetentna. Można również się trochę potargować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się muszę z kolegą szutarek78 w 1000 % się zgodzić

Edytowane przez tylna3c (wyświetl historię edycji)

akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tego nie wiedzialem wczesniej... A tak musialem skozystac z oferty aquaela w szczecinie....

W galaxy bylem kiedys, trupiarnia i nic wiecej, wiec dzisiaj tam nie zagladalem, i nie sadze bym kiedys tam wszedl ponownie.

Natomiast bylem w AqEL na turzynie i kolbaskowie. Tam juz lepiej, na turzynie chyba najbardziej zadbane akwaria, bez trupow, bez aiptasii, nie zaobserwowalem niepokojacych rzeczy, moze poza jedna zamierajaca favia (czesc jakby skamieniala).

Na kolbaskowie, troche gozej, w zbiorniku ze skala troche rozyczek, w pozostalych troche valonii, ale ogolnie nie tak zle.

No moze poza wyborem korali, szczepek brak, a ceny duzych kosmiczne, praktycznie wszystko powyzej 200pln, wybor mocno ograniczony.

Bylem za zyciem, i o ile ceny ryb do zaakceptowania, 5-10pln drozej niz internet, to krewetki czyszczace.... po 90pln! Skandal.

Ogolnie to fachowosc pomocy mi dzisiaj troche "powiewala" bo bylem konkretnie po to i tamto.

Ale coz... nastepnym razem wybiore sie do barlinka po kilka rybek i krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wolę kupić życie w internecie np Erybka, Aquaforest. Rano zamawiam o godz 22 odbieram przesyłkę konduktorska, lub gwarantowaną przesyłkę pod dom do godziny 12 dnia następnego. Przy jakieś wielkości przesyłki koszty transportu gratis. Korale czyste, i można reklamować jak coś nie tak. Przy zakupie mniejszej ilości możemy grupowy zakup zrobić.

Edytowane przez leszeklos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem.. muł, muł i 10m mułu..

Swoją drogą polecam jedyny godny uwagi sklep w województwie na ul. Krzywoustego w Szczecinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wolę kupić życie w internecie np Erybka, Aquaforest. Rano zamawiam o godz 22 odbieram przesyłkę konduktorska, lub gwarantowaną przesyłkę pod dom do godziny 12 dnia następnego. Przy jakieś wielkości przesyłki koszty transportu gratis. Korale czyste, i można reklamować jak coś nie tak. Przy zakupie mniejszej ilości możemy grupowy zakup zrobić.

Dobry pomysł, w erybce nawet jakiś rabat mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie można porównywać sklepów dużych takich jak korale czy erybka z małym sklepikiem jak ZooKoli z Barlinka takie sklepy są po to aby okoliczni Moszczanki mogli się spotkać wymienić informacjami kto co ma w okolicy , kupić preparaty sole korale rybki które wcześniej się zamówi kupujesz i widzisz że pływ że kolor się podoba czy ma ospę i takie pierdy a nie zaraz nie wiadomo co sobie wymyślać


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

bystrotrecon po twoich postach widzę że nie za bardzo się orientujesz w sklepach i cenach za skałę prawie 60 zł chcesz dawać piszesz że byłeś w Barlinku i muł widzisz to się zastanawiam co będzie u ciebie coś w stylu Galaxy szczecin co widziałem wczoraj normalna załamka . Byś się popytał w Barlinku w zookoi nie malawi wiedział byś że skałę można u niego kupić za 25-35 zł są szczepki korali twardych stoją akry i seriatopory a w zbiornikach nie ma glonów akwa są zadbane na pułkach stoją sole i preparaty do morskiego z rożnych firm można się dowiedzieć co do czego i jak używać jest to mały sklep nie nastawiony na morszczyznę , sam osobiście oddaje szczepki jak mam jakieś . Nie jest to reklama sklepu jest to moja OSOBISTA OPINIA . a w swojej zabawie z morszczyzna już zjeździłem cała polskie i chyba odwodziłem z 80% sklepów w Polsce z morszczyzna z moich korali i wody stanęło parę solniczek :)


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sklep w szczecinie ReefGuard


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam jakia czas temu. Dopiero co ogarniali sklep. Mieli duzo zbiornikow i mialy byc stawiane nowe. Kupilem zebrasome w dobrej kondycji. Podjedz i daj znac jak tam teraz wyglada ;)

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na malczewskiego


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Domu Marynarza

Edytowane przez Anmar (wyświetl historię edycji)

OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w reefguardzie kupiłem cały pakiet startowy

skałę żwir piach i wodę

kupiłem tam też pierwsze szczepki

mega zadowolony jestem poki co ;)

Pływające jednak tańsze na Krzywoustego

BTW ktoś z Was nie ma jakiś szczepek miekkasów (najechetniej zoa) na sprzedanie lub oddanie na start :)


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.