Jump to content

szutarek78

Klubowicz
 • Content Count

  943
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Radek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Barlinek
 • Akwarium
  530l

Recent Profile Visitors

3758 profile views
 1. Tak. Wcześniej miałem tylko jedną białą. Świetlówki wymienione jakieś 3 tygodnie temu
 2. Teraz mam 8x niebieska i 4x biała. Po zmianie ruszyła kalcyfikacja. Niektóre trochę pojaśniały. Przy przewadze niebieskich + UV Było ciemniej. Jakiegoś wpływu na + wybarwienia nie zauważyłem Wymieniłem świetlówki. Od jakiegoś czasu ze względu na wykrywalne nutryjenty, prócz jodu i strontu nic więcej nie podaję.
 3. Dawno nic nie było. Dzisiaj udało mi się pstryknąć parę fotek wiec zamieszczam dla potomności
 4. Gdzieś czytałem że wydruki z drukarek SLA nie nadają się do moczenia w wodzie. Chodzi miedzy innymi o to że nie utwardzona dokładnie żywica jest toksyczna i może przedostać się do wody w obiegu.
 5. Raczej ciężkie do zrobienia na drukarce FDM. Będzie bardzo kruche
 6. Króćce drukowałem. Rurkę nie. Użyłem rurki do kabli elektrycznych. Koszt kilka groszy. Po za tym tylko rura plexi jest jeszcze nie drukowana. Reszta łącznie z śrubkami drukowałem.
 7. Jest ok. Ale blender słabo nadaje się do cad. Jeżeli nie modelowałeś jeszcze ucz się innego softu. Fusion360, Solid Works ewentualnie free cad. Do fusion możesz dostać legalną darmową licencję. Na potrzeby druku 3d w zupełności wystarcza.
 8. polecam fusion360. Pudelko na buteleczki af mam takie
 9. Robiłem kiedyś taki filtr. Wszystko oprócz rury była drukowana/Wstaw swój załącznik
 10. Cieszę się że cię przekonałem. Co do druku zaworu to nie drukuj żeczy które są zamoczone w wodzie z PLA. Ja do tego używam PETG. Jak coś ma być szczelne to drukuj wyższą temperaturą i niższą warstwą 0.1 jest ok. Może pokażesz swoją koncepcję zaworu bramowego do reaktora ?
 11. szutarek78

  Acropory pomór.

  W przeszłości zmieniałem sól z fauny marin na AF i nic złego się nie działo. Teraz prowadzę zbiornik już trzeci rok na AF i jest wszystko OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.