Skocz do zawartości
Gotterdammung

Brązowy koral

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, nie mogłem się oprzeć nazwie ze względu na brązowy ukwiał poniżej, kolega chciał mieć coś fajnego a to Aiptasia, swoją drogą pewnie u mnie zdiagnozujecie coś na podobnym poziomie jeśli chodzi o utylitarność. Ale do rzeczy. Oto fenomenalnej jakości zdjęcie :

spsssss.jpg

Myślę że widać na nim wszystko co trzeba, jednak z czystej przekory opiszę o co chodzi. Otóż to "coś" przywędrowało do mnie na sale, wrośnięte w nią. Wygląda jak (aż głupio mi to pisać) Stylophora. Z tym że "tip" jak widać zamiast być biały jest zielony od glonów, zaś "polipy" są ciężkiego do zdefiniowania koloru, coś między brązowym a ciemno czerwonym. Pytanie brzmi, czy to w ogóle możliwe ? Do skałki mam około 40cm więc ciężko się dobrze przyjrzeć, a tym bardziej zrobić zdjęcie jeśli się tego nie umie.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nieco zbyt silne wpływy impresjonistyczne w tym zdjęciu (czyt. cinko cokolwiek rozpoznać).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ktoś zrozumiał duszę artysty, nie koncentrując się na zbędnych technikaliach.

PS. Czułem że tak to będzie wyglądało :waving No nic, we czwartek wielkie przemeblowanie, więc może ustawie bliżej szkła i będzie łatwiej coś ustrzelić.

Edytka :

Nie wytrzymałem, zapaliłem światło, czym zdenerwowałęm oba kraby (jeden rzucił mi przed ucieczką urażone spojrzenie - wiem że noc mogę zaliczyć do nie przespanych) ale zdjęcie lepsze zrobiłem. Co Panie i Panowie na to :

ssssssps.jpg

Uploaded with ImageShack.us


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatyje mi to na twardziela ale ciężko powiedziec dokładnie co to jest, ze zdjęcia takiego maleństwa można tylko się narazie domyślac i stylophory bym nie wykluczył ale może to byc też porites lub jakaś monti, jedyne co moge poradzic to obserwacjie a za jakiś miesią c nowa fota powinna wyjaśnic co nie co.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

mam podobne tylko jak by zielone fajne włochate :waving co ?

dla mnie to jakies gąbki ale moge sie mylic mam w paru miejscach porośniętą skałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT - no właśnie cały żart polega na tym że wygląda w 100% jak jakiś SPS. Twardy szkielet i malutkie polipy. Po prostu wydaje mi się to dziwne, zwłaszcza że w akwarium nie mam warunków na SPS. Na razie sobie dojrzewa, więc ani nic specjalnie nie leję, ani mocno nie świecę, a mimo to wypuszcza polipy...

@stancor - jeśli miesiąc przeżyje, to będę się starał dopytywać dalej o to "cudo"

Pozdro! :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Wilson z "Cast away"!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się skojarzyło z głową punk muchy : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Punk Mucha wypuszcza polipy, podrzuciłem ją jak najwyżej baniaka jak na dzień dzisiejszy mogłem, świece również więcej i obserwuję :> Cholera, nie spodziewałem się tak szybko SPS w zbiorniku :waving)))


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.