Skocz do zawartości
Mariusz L

Jak "nauczyć" Chelmona jeść??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak ktoś znajdzie filmik o którym wspominał Kidult to proszę umieście link.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Również zakupiłem Chelmona, nieco większą sztuke i co dziwne pierwszego dnia artemią był zainteresowany a teraz słania się z głodu i braku sił. Troche coś dziubał w skałkach. Nawet na szybie zaobserwowałem malutkie białe robaczki więc czemu nie dożywa sie on sam ? Próbowałem z kilkoma mrożonkami ( kryl, gammarus, bosmiden, artemia, mysis, mix ) oraz suchy. Może zdąże podac mu jeszcze świeżo wylęgniętego solowca :/

Straszne patrzec jak umiera i odchodza pieniądze.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, takie zachowanie Chelmona to raczej nie niespodzianka, raczej standard. Może być na lasonoga łasy, im żywszego tym lepiej...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge tego zbnalezc na youtube. chodzilo o to, aby zrobic karmnik. nalezy zwinac w rulon plastikowa siatke ogrodowa z grubymi oczkami i zawinac w nia mrozonki (artemia, kryl, lasonogi). chodzi o to, aby forcipiger lub chelmon musial wsadzic pysk w glab tej rolady aby zjesc. mrozonki nie powinny wyplywac z tej rolady, ani inne rybki miec dostepu do tego. rybki typu chelmon/forcipiger trzeba zostawic z tym karmnikiem, znajda sobie spokojnie i zjedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#317287 KIDULT :

nie moge tego zbnalezc na youtube. chodzilo o to, aby zrobic karmnik. nalezy zwinac w rulon plastikowa siatke ogrodowa z grubymi oczkami i zawinac w nia mrozonki (artemia, kryl, lasonogi). chodzi o to, aby forcipiger lub chelmon musial wsadzic pysk w glab tej rolady aby zjesc. mrozonki nie powinny wyplywac z tej rolady, ani inne rybki miec dostepu do tego. rybki typu chelmon/forcipiger trzeba zostawic z tym karmnikiem, znajda sobie spokojnie i zjedza.

Kidult

pamiętasz ja swojego uczyłem tak jeść, zresztą to chyba właśnie Ty mi to pokazałeś

to było jakieś pół roku temu, teraz chełmon wcina wszystko co znajdzie :waving

Pomysł z siatką rewelacja, u mnie zadziałał :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwaliles sie. ja niestety ten patent odkrylem za pozno, i moj forcipiger odplynal na wieczna rafe :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też padł :/ biedulek, nawet Pokolce odseparowałem bo bił Chelmona.

Karmnik też nic nie dał ale zrobiłem inny troche. Dłuższy kawałek gąbki wziąłem, nożyczkami troche dołeczków powycinałem i tam napchałem jedzienia. Niestety...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gościa na przeżyciu bo drugi raz robię podejście do tej rybki,dwa tygodnie nie je pokarmu zastępczego,samo żerowanie na dnie i skałach i planktonie z zieleniaka a największym przysmakiem jego są te robaki ale dzis w zoo usłyszałem że można go przestawić na ochotkę,najpierw żywą,póżniej mrożoną,z czasem inne żarełko.Od razu kupiłem mu obiad z żywej ochotki i parę sztuk chwycił :)

Próbował ktoś tego sposobu ??? w zoo poskutkowało wiele razy :)

naturalnie aiptasji nie tyka ale rurówki chętnie :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie jak u borsiego wcina wodzienia az milo .... raz zywa raz mrozonke ... sprobuj mu dac


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334044 RA345 :

mam gościa na przeżyciu bo drugi raz robię podejście do tej rybki,dwa tygodnie nie je pokarmu zastępczego,samo żerowanie na dnie i skałach i planktonie z zieleniaka a największym przysmakiem jego są te robaki ale dzis w zoo usłyszałem że można go przestawić na ochotkę,najpierw żywą,póżniej mrożoną,z czasem inne żarełko.Od razu kupiłem mu obiad z żywej ochotki i parę sztuk chwycił :)

Próbował ktoś tego sposobu ??? w zoo poskutkowało wiele razy :)

naturalnie aiptasji nie tyka ale rurówki chętnie :)

Mój Chelmon też zaczynał od ochotki i wodzienia. Potem jadł mrożoną artemię i lasonogi. Ładnie się zaookrąglił i był pierwszym zawodnikiem przy karmieniu (potrafił prosto z pipety lub łyżeczki pożerać). Niestety po kilku miesiącach bez objawów chorobowych odmówił współpracy i po kilku dniach już go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jakies 2 miechy temu chelmuta tydzien nie jadl nic po tygodniu jak sie dorwal do artemi to teraz jak mnie widzi to pierwszy przy szybie jest .toz to cud wczesniej dwie sztuki z glodu padly a ten wcina az milo


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chelmon przestał jeść w akwarium,pomimo,że w sklepie widziałem jak wcina artemie.Wypróbowałem wszystkie wasze metody ale nie zadziałało :no Dzisiaj jednak, po jego tygodniowym pobycie u mnie wpadłem na pewien pomysł, otóż do muszelki po krabie pustelniku, którego zresztą zjadł, napchalem małych krewetek no i sukces wcina aż miło popatrzeć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.