Skocz do zawartości
tylna3c

pytanie o ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy wie może ktoś gdzie i jak można ubezpieczyć życie w akwarium od jakiś nieszczęść wiem że można ubezpieczyć od zalania mieszkania


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa. na logikę albo dana firma nie swiadczy usługi, albo inna niekonwencjonalna firma ubezpiecz.(tez takie pewnie są, co wszystko ubezpieczają) wezmie takie bajonskie pieniadze ze nie bedzie sie kalkulowalo ubezpieczać. bo wlasnie w ubezpiecznieach najwazniejsza jest kalkulacja ryzyka. Ryzyko/wina leżąca po stronie człowieka jest przeolbrzymia w tej materii. trudno więc określić granice umowy: od kiedy z winy człowieka padły zwierzęta, a od kiedy inny czynnik jak np smierc życia w akwarium nastąpiła w przypadku rozszczelnienia bądź mechanicznego uszkodzenia sprzętu (na który mamy rachunek, a najlepiej gwarancje i przegląd :) ). Idąc dalej: ubezpieczenie zycia z winy sprzętu zapłacisz dany procent od ustalonej wysokości pieniężnej na jaka zdecydujesz się ubezpieczyć to co zyje w baniaku lub tez całość baniak+życie. I nie wazne wtedy czy dokupiłeś cos później za 500 zł czy w między czasie zdechło Ci na ospę za 1500 :waving

Wazne na ile procent likwidator szkód oceni usmiercenie Twojego życia w kwadracie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem z ubezpieczeniem od zalania nie ma problemu mi bardziej chodzi jak to żona ujeła i namówiła mnie od szukania "a jak w wodzie coś będzie jakieś bakterie koli i wywali to cały zbiornik co wtedy kto zapłaci " nadmienię ze mieszkam w domku i jeśli uczynię krzywdę to sam sobie i panele do wymiany


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja 2 lata temu szukałem ubezpieczenia i nie jest łatwo. Wszyscy ci powiedzą że oczywiście... akwarium... nie ma problemu. Diabeł tkwi w OWU.

I tak, OC, jeśli ty z swoim akwarium wyrządzisz szkodę komuś(a mieszkam na 5 piętrze wiec szkód ta ilość słonej wody może narobić), wybrałem w Warcie(jedyne które znalazłem, gdzie uwzgledniono awarie sprzętu, rozszczelnienie i nieumyślne zbicie ) - ok 170zł rocznie za 100 000 OC. Nie skorzystałem jeszcze więc nie wiem jak z wypłatą kasy.

Ubezpieczenie nieruchomości - w moim przypadku ściany, podłoga, instalacja elektryczna i wodna. Ja mam w PZU, ale zmieniam bo od "samoistnego pęknięcia szkła" to jeszcze chyba żadne akwarium nie poleciało.

Ubezpieczenie ruchomości - dywany, komputery, elektronika itp, ale w przypadku Warty nie akwarium z życiem!

Jeśli chciałbyś ubezpieczyć życie w akwarium, czyli defakto ubezpieczyć się:

a. od swoich błędów - nie sadzę by się dało w rozsądnych pieniądzach.

b. od awarii sprzętu - nie widziałem takiego ubezpieczenia, ale może da się stworzyć takie indywidualne ubezpieczenie.

c. od czynników biologicznych niezależnych - tu wydaje mi się problem definicji, to my zajmujący się tym hobby nie jesteśmy w stanie się wypowiedzieć czy to spowodowało to czy nie, a co dopiero "specjalista" ubezpieczalni. Wiec nawet jeśli by się udało podpisać umowę, będzie ona tak śliska, że złotówki nie zobaczysz.

I pozostaje problem wyceny szkody, bo czy odniesiesz się do kosztu nabycia szczepek, rybek i innego tałatajstwa(rachunki itp...), czy spróbujesz wycenić wartość korala i podrośniętej ryby, to przy szkodzie to agent likwidujący szkodę zdecyduje.

A nie daj boże wylądujesz w sądzie... ciekawe czy w Polsce jest chociaż jeden rzeczoznawca, który będzie miał o tym jakiekolwiek pojecie.

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alinaz ubezpiecza baniak, agentka porobila u mnie zdjecia sprzetu i zycia warto wziasc to ubezpiecznie razem z calym mieszkaniem.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306855 Piotr1 :

alinaz ubezpiecza baniak, agentka porobila u mnie zdjecia sprzetu i zycia warto wziasc to ubezpiecznie razem z calym mieszkaniem.

Ile takie cudo kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dawno zapomniany, a może od tego czasu komuś udało się ubezpieczyć akwarium, życie, sprzęt? A może ktoś z Was walczył już z firmą ubezpieczeniową o odszkodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pzu sprzęt i szkło. bez życia. Na 1000zł 30 zł na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.