Skocz do zawartości
Iceberg

Podlaczenie odpieniacza...

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...jako ze spalila sie pompa w moim reef octopus,postanowilem sprobowac cos innego,zamiast kupowac pompe...Zakupilem skimmer stozkowy ,zewnetrzny z pompa recylkulacyjna...wyglada to tak http://www.allpondsolutions.co.uk/images/Coneskimmer/CS-A-120-6530+_operational_manual.pdf Pienidla zewnetrzne zasilane sa zazwyczaj dodatkowymi pompami o malej mocy albo poprzez overflow,zrzutowo...Postanowilem sprobowac tego drugiego i podlaczylem jedna rure z pudelka przelewowego bezposrednio do odpieniacza (druga jest jako rewizja).Wszystko dziala idealnie,ale ze nie mam doswiadczenia w tego rodzaju zasilaniu skimmera,chcialbym Was prosic o podzielenie sie wiedza na jakie niespodzianki moge natrafic.Wiadomo pompa to pompa,zawsze tak samo dmucha a tu jednak wszystko opiera sie na obiegu new jet 2300,bezposrednio do filtra z kulkami,dalej do pudelka przelewowego i na koncu do skimmera...Logicznie powinno to miec sens,gdyz cala woda wlewa sie do odpieniacza a nie tylko jej czesc...Opcje w zaleznosci od Waszych argumentow mam takie...dokupic dodatkowa pompke i zasilac nia skimmer.2 Dokupic pompke tylko do filtra z kulkami3 zostawic tak jak jest a chcialbym,gdyz pieni pieknie...Obawy mam troche co do zmian wydajnosci obiegu np.poprzez narastanie filmu bakteryjnego.W takim przypadku nic sie chyba nie stanie,najwyzej obnizy sie woda w odpieniaczu...gorzej jak film zostanie zdarty i obieg wzrosnie...wtedy woda sie moze podniesc i przelac kubek...Czy macie jakies sugestie i czy ktos stosuje metode grawitacji w skimmerze...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompkę do zasilania odpieniacza, tak jest bezpieczniej, każde wachania napięcia to różnica w ilości wody podanej do odpieniacza, spadek przepływu przez kulki będzie skutkował wzrostem przepływu przez odpieniacz. Zasilanie osobną pompką zapewni Ci stały przepływ przez odpieniacz, a co za tym idzie nie będziesz musiał go często regulować, ani sięmartwić że przeleje.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Seb,wlasnie tego sie boje,tych wachniec,ktore moga miec miejsce...pozostaje pytanie,jaka silna pompke,gdyz instrukcja o tym nie mowi...wiem ze zazwyczaj odpieniacze zewnetrzne recylkulacyjne to 2 do 3 razy pojemnosc zbiornika,czyli w moim wypadku 400-600 l/h...w octopusie mialem 450l/h i pienil idealnie,kiedy zmienilem pompe podajaca na silniejsza ,pienil tak samo,czyli roznica byla tylko w poborze pradu...ale to jest stozek i do tego moj pierwszy...juz na pierwszy rzut oka widac ze stozki dzialaja troche inaczej,mleko jest wlasciwie od dolu do gory i sie zastanawiam czy nie wymagaja mocniejszej pompy podajacej...mysle o jakims 1200l/h,najwyzej zawsze uzyje do czegos innego a jutro buty lojem smaruje i jade do miasta...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam uklad ,tylko ze odpieniek DIY,dalem na zasilanie 600l/h.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Peniek,rozumiem ze tez masz stozek...czy probowales dac mocniejsza pompe a jezeli tak czy cos to zmienilo...?...choc chyba glupie pytanie...pewnie jakby bylo bardziej optymalnie to mialbys mocniejsza pompe...Teraz czytalem o odpieniaczach zewnetrznych i wewnetrznych,wadach i zaletach jednych i drugich i rzeczywiscie choc najlepszy bylby system grawitacyjny bo bralby cala wode i te z powierzchni to jednak ludzie pisali o niebezpieczenstwach z takiego rozwiazania plynacych...zastanawiam sie,dlaczego moj skimmer recylkulacyjny na mocnej i slabej pompie podawajacej wode pienil tak samo...logika mowi ze pewnie robil te sama robote tylko troche wolniej...a moze na pompie slabszej odpienial dokladniej...sam juz nie wiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie probowalem dawac mocniejszej pompy bo nie mam,dokladalem za to mesh do wirnika,poprawa byla,ale halas wzrosl wiec wywalilem.

Wrzuc filmik z pracy odpieniacza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pompa pieniąca bierze powietrza?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez sprobowac z pompa o regulowanym wydatku, typu NJ1200 (albo moze i jakies mniejsze, do 600-800l/h), i sam wybadasz przy jakim przeplywie odpieniacz dziala najlepiej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wrescie wrocilem z pompa NJ 600 i wszystko podlaczylem...kulki dalem na osobnej pompie przez co zwiekszyl sie obieg NJ 2300...Peniek,filmunie mam a nawet jakbym mial to jeszcze nie zglebilem sztuki wstawiania filmow a nawet zdjec...za to mam link dla Ciebie,jest tam film,zdjecia i ogolnie informacje o tym skimmerze...pieni dokladnie tak jak widac na filmie,tylko u misia jest guiness u mnie nie...pewnie jeszcze nie,musze dac mu czas sie rozkrecic i przyzwyczaic...odpieniacz powalil mnie bardzo cicha praca,prawie nieslyszalna co mnie troche denerwuje,gdyz ja lubie dzwiek odpieniacza...Seb,pompa recylkulacyjna do niego to hailea HX z przerobionym przez producenta wirnikiem igielkowym,przez ktory pobor mocy spadl z 50 (wirnik tradycyjny) do 23...ma tez dysze venturi,takze zrobiona przez MS,niestety nigdzie nie znalazlem ile pobiera ona powietrza...na 2010 rok te odpieniacze beda pracowac z pompami red devil...Mateusz,mysle ze te 600 l/h bedzie OK...ale i tak z czasem pokombinuje z innymi pompami...to takie zboczenie...Pozdrawiam...acha i link oczywiscie...http://www.allpondsolutions.co.uk/marine-sources-protein-skimmer-feature-5548-0.html


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.